Skocz do zawartości

Wzmacniacz lampowy PP w wersji DIY ȃ la Audio Note L1


Recommended Posts

@MariuszZ

Przestań się spinać!! 😁

Wygląda jak wygląda, zamontuj obudowę i ciesz się muzyką!! 😁 I więcej nie patrz na wygląd!! Takie pierdoły mogą zepsuć radość słuchania. Naprawdę!! 

Skoro cześć spełnia swoje zadanie to tak zostaw. Naprawdę przejmujesz się za bardzo. Takie jest moje zdanie. 😁

Miłych odsłuchów! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, coś mni się gotuje w jednym kanale  w ecf80 -

1. powyciągałem lampy mocy

2. rozpięte USZ

na otwartym (niezwarte wejście) kanale lewym cisza  na prawym ten od trafa niestety coś się wzbudza... (na zwartym cisza)

budowę sprawdziłem, jakieś sugestie gdzie szukać dalej?

 

ogólna budowa

IMG_20190914_185048.jpg.631d5967fda78b0f1250f0b12401a661.jpg

 

pomierzone śmieci na otwartym kanale prawym, ten od trafa

1496752333_azl11-smiecikana.gif.7487e836b8177adbb8e95a1e23500e70.gif

pentoda 6

IMG_20190915_174805.jpg.0c2e8e4cde6768a38bb61053b4d96466.jpg

trioda 1

IMG_20190915_174912.jpg.5913d4bcbf25e48bd727921398f91ee4.jpg

 

trioda 6

IMG_20190915_174940.jpg.e25d0e0184c600e78c927a1fe93815af.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Adam Szczepanowski napisał:

jakieś sugestie gdzie szukać dalej?

Ja bym odłączył TO coś wpięte jako RR1 ;) i dał zwykły rezystor. Jeżeli masz za wysokie napięcie daj ok. 100R 7W. Kondensatory sprzęgające stopień inwertera ze stopniem mocy pod płytka są ? 

Edytowano przez MariuszZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jak wpinam rezystor to jest tak samo... wiec to nie od stabilizatora HV ;)

2. kondy są pod płytką, nad płytką nie ma jak ich zamocować bo je ELki palą żywym ogniem ;)

3. dziwne że w jednym kanale takie wałki, wymiana lamp nie pomaga - jeszcze przelutuję na nowe kondensatory w koło tej ECFki - może któryś jest walnięty...

IMG_20190914_171933.jpg

IMG_20190914_173212.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Adam Szczepanowski napisał:

wymontowałem kondy sprzęgające, płytkę podpiołem do zasilania poza obudową i jest to samo... jutro ogarnę jakieś konkretne pomiary napięć na nóżkach porównując dwa kanały... + spadki napięć na rezach wkoło tej ecf-ki... nie wiem jak to zdiagnozować inaczej...

Robiłeś jeszcze jakieś modyfikacje do wersji 2.02? Ja próbowałem. Zmieniłem C7 ze 100pF na 33pF jak w tym ich modzie i wzmacniacz się wzbudzał. Jeżeli coś robiłeś w tym kierunku to wróć do oryginału. Tak samo ten mod z R1 i R3. Może zmiana miejsc tych rezystorów podyktowana była tego typu problemami. Spróbuj tez te kilka pF między 2 i 6 nóżkę lamp wejściowych. Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie żeby pomóc na odległość ale trzymam kciuki ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wczoraj pogrzebałem, dałem rezystory 100k na wejścia, lewy cisza, prawy - siatka n2 pentody pokazuje pawie sinus 11400hz/70mV. Siatka n3 i katoda n7 16600hz i 20mV... Mam zrobione wg v1. Mam zamienione rezy r1r3 spróbuję je odmienić... Za wszystkie pomysły odgeneratorowania tego kanału będę wdzięczny🍻

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Adam Szczepanowski napisał:

Za wszystkie pomysły odgeneratorowania tego kanału będę wdzięczny🍻

Pomysł pomiarów napięć w kanałach metodą porównań jest dobry. Należałoby posprawdzać kolejno elementy czy trzymają wartości. Może coś przeoczyłeś w montażu PCB? Jakieś zimne luty? Obstawiałbym coś z tymi dużymi kondensatorami co mogą za anteny robić ale pisałeś, że bez nich to samo jest więc odpada. W stopniu wejściowym niewiele jest elementów do sprawdzenia ale któryś musi być walnięty jak po zamianie lamp nic się nie zmienia. Gdybyś podesłał mi lepszej rozdzielczości zdjęcia PCB mógłbym przeanalizować zgodność montażu ze schematem. Wiem, że to robiłeś ale co dwie pary oczu to nie jedna 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę wrócę do mojego klona. Wymontowałem diody Schotkiego obniżające napięcie żarzenia (nie pasują estetycznie). Obliczenia doboru rezystorów z prawa Ohma okazały się dobre tylko wcześniej rezystory bezindukcyjne były mało "rezystancyjne". Wartość 0.05R okazała się "dziwną" bo nie odkładało się na niej policzone 200mV. Po zmianie na zwykłe ceramiczne o takiej samej wartości wszystko zadziałało. Jest spadek na rezystorach po 200mV czyli mam teraz idealnie 6,3 VAC na żarnikach lamp. Rezystorki grzeją się nieznacznie i myślę, że już tak zostawię. Pozdrawiam.

1 (Medium).jpg

2 (Medium).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MariuszZ napisał:

Może C7 jest uszkodzony lub na zimnym lucie ... 

Jest progres, zamienione rezy r3/r2,sugerowałem się schematem i wlutowałem je odwrotnie... Nie mam usprawiedliwienia... Wyjścia odwracacza w obydwu kanałach wyglądają podobnie... Czas na dalszy montaż... I kolejne niespodzianki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam Szczepanowski napisał:

Czas na dalszy montaż... I kolejne niespodzianki

👍 Pochwal się jak już wszystko ogarniesz jak GO odbierasz w takiej konfiguracji z tymi wypasionymi kondami :) 

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Czytam z podziwem wasze opowieści/relacje.

Zabawa trwa ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...