Skocz do zawartości

Wzmacniacz lampowy PP w wersji DIY ȃ la Audio Note L1


Recommended Posts

WItam
Podzielam opinie Kolegów. Transformatory od Piotra są rewelacyjne. Zamawiajcie póki mu się blachy 0.3 nie skończyły. Dla mnie robił dwa push-pull-e a cena sporo niższa od LO czy innych. A dlaczego wykonawcy transformatorów wolą SE? Odpowiedź chyba nasuwa się sama.
Niestety Piotr nie nawija transformatorów sieciowych i tu mam kłopot. Myślałem, że za jednym zamachem wszystko załatwię. Ile u LO trzeba zapłacić za transformator ok 200VA z trzema może czterema uzwojeniami?

Serio, trafonika tańsza od LO?? Ile zapłaciłes?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 19.11.2020 o 10:12, Fonomajster napisał:
Dnia 17.11.2020 o 15:25, MariuszZ napisał:

Obserwuję Hashimoto na ebaju ale jak się trafi jakiś rodzynek Tamury to będę mocno się zastanawiał czy nie brać

 

Mariuszu, piszesz też gdzie indziej, że zastanawiasz się nad Lunduhalami. Ja też chcę swój wytwór zaopatrzyć w transformator inny zamiast obecnego Ogonowskiego. Nie wiem jaki będzie najodpowiedniejszy w stosunku jakość/cena. Dlatego nadal Ci kibicuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Aikido miał być zanim nabyłem SETa od Sinusaudio. Mam kilka wzmacniaczy. Teraz słucham muzyki z Sinusa, a ANK L1 jest w pokoju dziennym do rozrywki, na zmianę z kinem domowym. Audiolab powędrował do sypialni 😉

ANK L1 będę jeszcze ulepszał i za jakiś czas do niego wrócę w tym temacie. Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Aikido miał być zanim nabyłem SETa od Sinusaudio. Mam kilka wzmacniaczy. Teraz słucham muzyki z Sinusa, a ANK L1 jest w pokoju dziennym do rozrywki, na zmianę z kinem domowym. Audiolab powędrował do sypialni
ANK L1 będę jeszcze ulepszał i za jakiś czas do niego wrócę w tym temacie. Pozdrawiam.
 

A co tam za kombinacje masz w głowie w temacie ANK1


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mufcore napisał:

A co tam za kombinacje masz w głowie w temacie ANK1

Drobnostki 😉 Nowe rafa jak się trafią. Wtedy przebudowa na wersję 2. Obserwuję aukcje. Doraźnie to  dodatkowe kondy foliowe do zasilacza, ekran na przewody sygnałowe, prosty selektor i drugie wejście RCA. Mimo, że jest ANK baaaardzo cichy to jednak mnie swędzą rączki żeby coś pozmieniać 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj znam to znam to, ja tez nie potrafie wytrzymać dłużej niż tydzień bez grzebania.

Ja się przymierzam do zmiany rezystorów na lepsze i sparowane ale to powoli i pewnie potem tez trafa.

Selektor mam zewnętrzny wiec tu nie kombinuje.

Ostatnio wymieniłem przewody wewnątrz i potencjometr na drabinkę i powiem ze słychać różnice.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fonomajster napisał:

Moja prośba to wskazanie modelu

Trudne zadanie. W portfolio Lundahla nie ma do Push Pulla traf o impedancji 8k, zatem trzeba by było trochę przeliczyć ten projekt do nowych warunków dla 10k lub na pałę podłączyć i liczyć, że będzie fajnie. 

Ja od tego producenta planuję do SETa trafa. Może skusiłbym się od Pawła z Trafoniki ale jeszcze nie dojrzałem do ceny 😉 Do PP jak pisałem wcześniej. Poluję na Tango, Tamure lub Hashimoto. Trafi się jakaś ciekawa aukcja to potargujemy się. Nie śpieszy mi się aż tak bardzo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejne pytanie dotyczy wprowadzenia zmiany polegającej na wykorzystaniu trybu UL, który to da nam mniejsze zniekształcenia na wyjściu ale również mniejszą moc. Czy stosując tryb UL powinienem zmniejszyć "głębokość" ujemnego sprzężenia zwrotnego NFB (zwiększyć wartość rezystora R16) ? Jakieś sugestie ? Pozdrawiam  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...