Skocz do zawartości

Przemysł Muzyczny - słowa, symbole, przekaz


Recommended Posts

Biznes nie wierzy w piekło, diabła, boga, tylko w pieniądze. Jak rozumiem kogoś niepokoi, że popularność zdobywa się przez odwołania do czegoś z czym nie ma żartów. Ale o to chodzi w tej konwencji i jak się okazuje, rogi nikomu nie wyrastają, bo czarne msze nie odbywają się przy muzyce Black Sabbath. Madonna z samego pseudonimu jest prowokacją, skandal to jej sposób na kreacje artystyczną i wielokrotnie była z tego powodu na świeczniku. Ma wyczucie muzyczne, dostęp do świetnych producentów i wychodzą jej przeboje (czasem).

Edytowano przez Pboczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie tylko Natanek ma takie poglądy. Ortodoksyjnych katolików w Polsce jest wielu o podobnych poglądach, nawet w Sejmie. Nie wiem tylko czemu czarny kolor tak mu przeszkadza. Sam w czarnej kiecy śmiga, a to co mówi to przejaw skrajnej nietolerancji,  pierwszy krok do rozliczenia inaczej myślących, wierzących inaczej, a nawet wyglądających inaczej. Ten rasista jest schowany za świętymi obrazami i używa swojej kapłańskiej legitymacji by nawracać skrzywionych współczesnym życiem. Niby nie ma w jego przekazie nic złego ale w podtekście gdzieś ukryta jest nienawiść i chęć rozliczania, w imieniu Boga. "Bójcie się ..." 

Tu też ukryte są złe moce ? Dance with the Devil a nawet jak są to bardzo mi się podobają ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natanka podałem jako przykład świra. Z tego co wiem to Kosciół się od niego odwrócił. I wcale się nie dziwię.

Nie chcialem w to mieszać koscioła lub bardziej uczuć religijnych, ktore szanuję.

Natomiast Panowie tolerancja!. To jest to o czym napisal wlasnie Mariusz. Zyjemy w srodku Europy w 21 wieku. Czasem rozgladam się dookola i nie wierzę. Nikt w Polsce nie jest analfabetą, a czasem slyszę takie poglady, ze watpię w naukę, doświadczenie, historię. Co Wy telewizji nie macie? Ksiazek, gazet? No taki ciemnogród, ze czasem się zastanawiam, czy ja po prostu w takim srodowisku przebywam, ze moja grupa probuje isć do przodu, a cala reszta uwaza się za lepszą od czarnych, zydów, zezowatych, prawoslawnych czy hokeistow ( bo w pilkę nozna nie grają). Rozumiem strach przed nieznanym ale na milosć boską. Teraz to nawet wystarczy wygooglać. Halo 21 wiek.

Tak jak Pboczek napisał. Biznes. W takim swiecie zyjemy. I tak w tym momencie to co się wokoł nas dzieje jest ugrzecznione do lat 60,70 w USA czy 90 w Polsce. Jak się nie podoba Eurowizja to nie ogladać. Mnie szkoda bylo prądu na to gowno. Po co to ogladacie i nabijacie kabzę partaczom. Kupcie bilet na koncert jazzowy.

Facet, ktory poddaje w watpliwość fakty zwiazane z wtc napisał 12 ksiażek i zarobil na naiwnosci ludzkiej 80 kilka mln $. Ty Arko dajesz zarobić autorowi tych bzdur rozpowszechniając je na naszym forum. On dostaje kasę z YT.

Wolę metalu sluchać, bo technicznie jest lepszy niż discopolo. Graja tam najlepsi technicznie muzycy. Co do wartosci merytorycznej to już nie dyskutuję o guscie. Nie jem kotow, nie chodzę na czarne msze, nie mam czarnego kota. I nikt z moich znajomych sluchajacych metalu nie ma kota. I wcale nie dlatego, ze go zjadł.

Nie wiem czy mozna prosciej. Wszystko to szolbiznes i tak będzie. 

Niech nikt nie bierze tego do siebie. Nie kieruję tego do nikogo personalnie.

I tolerancja. Gdyby wszyscy się akceptowali takimi jacy są swiat bylby lepszy.

 

Arko odnosnie jeszcze Madonny, ktorą nie ukrywam lubię. Obejzalem po lebkach jej wystep, bo ktos juz go wkleił na tym forum. W/g mnie slaby. Stac ją na więcej. A czemu byl taki mroczny? Zeby wszyscy teraz o tym gadali.

Nie obejzalem żadnego z filmikow, przez Ciebie wklejonego, bo wiem jak to dziala.  Ale wyswietla mi sie Szpak. Szpak satanistą? Chyba ministrantem. Obejzyj sobie koncercik np Gorgoroth. Albo moze nie, bo demony i te sprawy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit Cieszę się, że wydusiłeś z siebie coś więcej i konkretnie napisałeś. Te linkacze miały być tylko propozycją a nie nie zależało mi by kogoś tam wspierać z YT.

Że tak się zapytam o jakiej osobie pisałeś przytaczając temat wtc?

Sądzę, że najlepiej będzie jak każdy tutaj będzie jakoś szanował innych zdanie i na tym można zakończyć. To że mam jakieś domysły co do teorii i spisków to wyłącznie mój sposób myślenia ale szanuje inne zdanie.

Żeby nie było, nie oglądam telewizji, nie oglądam Eurowizji, nie śledzę radia i nie czytam gazet. Wyłącznie korzystam z internetów. Uważam również, że to w dużym znaczeniu jest show biznes. Może jak będę starszy to będę mieć wywalone na przekaz podprogowy, bo tak to na chwile obecna widzę.

Pozdro o/

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym aby wytłumaczenie marketingowe i markertylne obecności odwołań do satanizmu było prawdziwe, że nikt z nich nie jest satanistą lub nie został przymuszony do takich zachowań.

Muzycy których podałem za przykłady są moimi ulubionymi artystami. Metallicę słuchałem i grałem wielokrotnie jednak koncentrowałem się  wyłącznie na ich muzyce nie tłumacząc sobie ich tekstów. Gdy po latach poznałem warstwę tekstową byłem zszokowany ciemnymi, mrocznymi tekstami z odwołaniem do satanizmu. Wyobrażam sobie możliwość istnienia tej muzyki z zupełnie inną tematyką i dla mnie nie potrzebuje ona satanistycznych lub psychopatycznych wątków.

Napiszę coś o ograniczoności tolerancji u katolików. Wyobraźcie sobie, że wierzycie bardzo w prawdę głoszoną przez tą religię a później oglądacie telewizję, idziecie do muzeum lub teatru a ktoś na waszych oczach niszczy symbole Boga w którego wierzycie a dodatkowo przyodziewa szaty szatana. Jaka byłaby Wasza rekacja? Porównajcie ich reakcje (najczęściej  modlących się starszych Pań ) z reakcją wyznawców Islamu.

A z naszego ogródka wystarczy przypomnieć jak reagują niektórzy na jakąkolwiek krytykę ich audiofilskiego hobby która chyba nie jest jeszcze religią?

 

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.06.2019 o 08:28, Fafniak napisał:

Pamietaj o jeszcze jednym. Widzowie chcą ciągle nowego ŁAŁ!!! Artyści chą nowego ŁAŁ od widzów. Produkcja chce ŁAŁ bo wieksze ŁAŁ przekłada sie na kasę.

Afirmacja elementów "zła" (uproszczenie aby sie nie rozpisywać) będzie miało wpływ

Niedawno podawałem tytuł szalenie ciekawego artykułu "Czy ja to ja" w Przekroju. Ciekaw jestem który z was zechciał przeczytać.

Podałem też link do video. Ciekaw jestem kto obejrzał i zrozumiał.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru tygodni słucham dużo Händela (aktualnie "leci" Robert White - Handel Arias). Kompozycje w sporej części o tematyce religijnej. Czy światopogląd kompozytora i jego motywacje mają wpływ na to, czy pisał dobre, czy złe utwory? Czy mają wpływ na to, czy jego muzyka mi się podoba? Czy mają wpływ na cokolwiek? Swoją drogą religijne utwory Händela też wzbudzały swego czasu kontrowersje. Krzywo patrzono na używanie w utworach scenicznych cytatów z Pisma Świętego. Jak widać nietrudno siać zgorszenie;) 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Od paru tygodni słucham dużo Händela (aktualnie "leci" Robert White - Handel Arias). Kompozycje w sporej części o tematyce religijnej. Czy światopogląd kompozytora i jego motywacje mają wpływ na to, czy pisał dobre, czy złe utwory? Czy mają wpływ na to, czy jego muzyka mi się podoba? Czy mają wpływ na cokolwiek? Swoją drogą religijne utwory Händela też wzbudzały swego czasu kontrowersje. Krzywo patrzono na używanie w utworach scenicznych cytatów z Pisma Świętego. Jak widać nietrudno siać zgorszenie;) 

Rozszerzyłeś wątek o pytania dotyczące wpływu światopoglądu na twórczość artysty.  Sadzę, że talent muzyczny jest niezależny od niego.

Na drugie pytanie, to z moich osobistych doświadczeń wynika ,że również nie przy założeniu, że tesktów nie rozumiem ( piszę o Metallice). Gdyby były w języku polskim mogłoby to spowodować odrzucenie przeze mnie słyszanej treści ale nie kompozycji muzycznej. Nie chciałbym ładować się tesktami o morderstwach , samobójstwach ani żadnymi innymi psychopatycznymi treściami wraz z ich muzyką. Gdy słuchałem jej bez zrozumienia miałem pozytywne myśli w głowie a nie te treści zawarte w przekazie tekstowym.

 

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec by nie spamować za dużo dodam bardzo ciekawy według mnie filmik podsumowujący muzyków w obecnym świecie.

Od 15 minuty jest dokładnie mowa o tym co było poruszane w tym temacie.

Polecam bardzo

https://www.youtube.com/watch?v=6G3qte7szW0

Z góry dziękuje za wypowiedzi w całym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...