Skocz do zawartości

Sens kupowania tv z MPEG 4?


Alan

Recommended Posts

Odpowiedzcie mi jaki jest sens kupowania telewizora z DVB-T (tuner MPEG-4)? Wiem ze bedzie to standard w Polsce i lepiej go miec niz nie miec icon_wink.gif ale w przypadku modeli Sony to zwieksza koszt aktualnie od 500 do 1000 na 40'' wybranych modelach a mam wrazenie ze bedzie on i tak nie uzywany nawet w dalszej perspektywnie.

Gdy wejde w telewizje cyfrowa UPC (BTW malo kanalow ale chociaz jest zarowno Polsat i TVN co staje sie problem przy wyborze N, Cyfry czy Cyfrowego Polsatu) to operator wyposazy mnie w dekoder bez ktorego i tak nie bedzie mozliwy odbior wiec posiadanie tunera nic nie zmieni. Ktos gdze probowal mi wmowic ze MPEG2 czy MPEG 4 w tv bedzie wspomagalo dekodowanie co wplynie na jakosc i plynnosc ale jakos w to mi sie wierzyc nie chce z technicznego punktu widzenia.

Co innego jak zacznie sie nadawanie droga naziemna ale wiadomo ze bedzie to pewnie ogolnodostepny pakiet podstawowy taki jaki mamy teraz w analogu placac czy tez nie placac za abonament icon_wink.gif Jednym opcja korzystna satysfakcjonujaca tylko nielicznych.


W sumie napalilem sie na 40W4500 jako telewizor dobry i przyszlosciowy ale 4600 z przesylka to nie male pieniadze i moze wybrac cos w przedziale 3000-3500 z FullHD (tez dyskusyjna sprawa) lub/i 100Hz (nie zawsze widoczne) w zamian?


I jeszcze jedna sprawa. Czy warto w niektorych sytuacjach wylaczyc 100Hz czy zasadniczo zawsze ze 100Hz jest koszystniej?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Podarować sobie ten tuner cyfrowy, jeżeli Chcesz korzystać z jakiejś platformy cyfrowej. Obraz i tak omija wewnętrzne tunery. Lepiej tak jak Piszesz, 100 Hz lub 120 Hz, ale tylko z 10-cio bitowym panelem. Z tego co się orientuję tę sztukę opanowało JVC http://www.jvc.pl/product.php?id=LT-42V80BU&catid=100010 , i Toshiba. A co do 100 Hz, to dla zdrowia Twoich oczu, na pewno jest lepiej mieć je zawsze włączone.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...