Skocz do zawartości

Soundbar czy jednak stereo?


BART1975

Recommended Posts

Dzień dobry,

Chciałem się przywitać i jednocześnie prosić o pomoc w rozwianiu moich wątpliwości.

Jestem świeżo upieczony posiadaczem tv oled 55" lg c8 i jedyną rzeczą, która mnie nie satysfakcjonuje to dźwięk 🙂

Myślałem o soundbarze yamaha yas-107  - podkreślam, że mam osobny zestaw stereo, z którego jestem zadowolony. Jest to NAD C350 i C541i monitory Audiowave 141se i jest on umiejscowiony obok telewizora ( kolumny po obu stronach tv).

Chodzi mi o polepszenie dźwięku z tv, jakąś namiastkę kina domowego. Czasem słuchamy z żoną klipów muzycznych na Youtube i chciałbym aby brzmiały lepiej.

Ostatnio naszła mnie myśl aby zamiast belki kupić odtwarzacz sieciowy Yamaha wxad-10 i dzięki niemu podłączyć tv do mojego wzmacniacza i przy okazji korzystać z sieciowych serwisów streamingowych. Wiem, że tracę dźwięk przestrzenny ale jakość w muzyce na pewno wzrośnie.

Czy ktoś ma podobne doświadczenia i chciałby się nimi podzielić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć kolego,

nie zaprzątaj sobie nawet głowy tym (ani żadnym innym) soundbarem. Pieniądze wyrzucone w błoto. Piszesz, że tracisz dźwięk przestrzenny - w przypadku tej Yamahy trudno mówić o przestrzenności. 

Mając wspomniane przez Ciebie stereo, skupiłbym się na tym kierunku. I drugi z pomysłów, z zakupem streemera jest o niebo lepszy. Z resztą sam TV możesz połączyć ze wzmacniaczem z zastosowaniem jakiegoś DAC'a i puścić z TV po optyku, a we wzmacniacz wpiąć się analogowym RCA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę się mylić, ale wydaje mi się, że jednak ten wspomniany streemer od Yamahy nie spełni tej samej roli, co DAC - nie widzę w nim żadnego cyfrowego wejścia audio.

Ale jeżeli wprowadzam w błąd, to z góry przepraszam i na pewno któryś z kolegów sprostuje moją głupotę ;)

EDIT: wydaje mi się, że jeżeli urządzenie miałoby spełnić obie role i celujesz w coś z Yamahy, to chyba prędzej musiałbyś uzbroić się w coś pokroju Yamaha MusicCast WXC-50

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Markcox napisał:

mogę się mylić, ale wydaje mi się, że jednak ten wspomniany streemer od Yamahy nie spełni tej samej roli, co DAC - nie widzę w nim żadnego cyfrowego wejścia audio.

Ale jeżeli wprowadzam w błąd, to z góry przepraszam i na pewno któryś z kolegów sprostuje moją głupotę ;)

EDIT: wydaje mi się, że jeżeli urządzenie miałoby spełnić obie role i celujesz w coś z Yamahy, to chyba prędzej musiałbyś uzbroić się w coś pokroju Yamaha MusicCast WXC-50

Chyba faktycznie masz rację, a przysięgłbym, że ta Yamaha ma wejście optyczne... 

Model WXC-50 fajny tylko trochę ponad budżet niestety...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz fajny sprzęt i jesteś zadowolony z brzmienia to zamiast soundbara, który wcale nie kosztuje mało kup Yamahę WXC-50 i masz sprawę załatwioną, szeroka funkcjonalność, wejścia cyfrowe i analogowe wszystko czego potrzebujesz - polecam. Zapraszam do naszego salonu z ceną też coś da się zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Q21 napisał:

Masz fajny sprzęt i jesteś zadowolony z brzmienia to zamiast soundbara, który wcale nie kosztuje mało kup Yamahę WXC-50 i masz sprawę załatwioną, szeroka funkcjonalność, wejścia cyfrowe i analogowe wszystko czego potrzebujesz - polecam. Zapraszam do naszego salonu z ceną też coś da się zrobić.

Dziękuję wszystkim za pomoc - decyzja podjęta - zbieram na Yamaha Wxc-50 :)

Przejrzałem trochę oferty podobnych urządzeń i wychodzi na to, że Yamaha wcale droga nie jest za to co oferuje.

A co do propozycji Q21 to się zastanowię. Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...