Skocz do zawartości

yamaha r-n602 + kolumny


dawidkolor

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym zakupić sprzęt stereo. Po przeczytaniu kilku tematów zdecyduję się chyba na Yamaha RN-602 + kolumny Pylon Audio Pearl 25 lub Magnat Quantum 677. Widziałem też kolumny Pylon Audio Pearl 27. Co myślicie o takim połączeniu w pokoju 15m2 (5mx3m) rys? Sprzęt byłby ustawiony na dłuższej ścianie. Jedna z kolumn po lewej stronie pokoju, a drugą mam możliwość ustawić po drugiej stronie telewizora bądź opcjonalnie po drugiej stronie pokoju, Co lepsze? Słucham głównie rocka, rapu i pop za pośrednictwem youtube z tv lub radia internetowego. Prosiłbym również  o doradzenie jakich kabli użyć do podłączenia. Mój budżet to 4-4,5 tys.

Pozdrawiam

Bez tytułu.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

lepszą opcją będzie ustawienie kolumn po bokach telewizora. Pozostając przy amplitunerze Yamaha na pewno warto rozważyć Pylon Audio Pearl 27, Indiana Line Tesi 561 lub jeszcze lepiej Heco Aurora 700. Każda z tych konstrukcji zapewni bardzo uniwersalny system, jedynie Indiana Line będą wyróżniały się bardziej gęstym, ciepłym, spokojnym brzmieniem. Natomiast jeśli lubisz mocny, szybki, analityczny, swobodny dźwięk, spójrz na Melodika BL40 MK3.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja mam pylony 27 w pokoju o podobnym metrażu i graja bardzo fajnie :) rozważałem tez tesi 561 ale w bezpośrednim porównaniu z pylonami odpadły. Plusem jest BR z przodu. Wzmacniacz mam yamahe 501 wiec podobnie jak u Ciebie. Melodiki słuchałem i nie podeszła mi do końca. W tych pylonach dol jest bardzo przyjemny, w sensie mocny ale tez dość szybki i kontrolowany. Przynajmniej takie są moje odczucia i fajnie budują scenę ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Do heco aurora 700 to trochę za słaby rn602.Miałem taki zestaw i z całą pewnością stwierdzam że trochę by mu się przydało więcej mocy jeśli oczywiście lubisz głośno słuchać.Poza tym to bardzo fajnie grało.Oczywiście najlepiej odsłuchać przed zakupem.Tesi mi się wydaje najlepszy wybór.Ale każdy ma inny słuch i to co jedni lubią innemu nie pasuje.Pochwal się co wybrałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...