Skocz do zawartości

Kino Domowe


mario78

Recommended Posts

Witam

Jako że to mój pierwszy post chciałbym sie przywitać . Więc WITAM

Do rzeczy . Chce wymienić stary zestaw . Przez ostatnie kilka dobrych lat miałem Denona 1311 z jakims budżetowym zesawem kolumn .

Nadszedł czas na wymiane . Budżet jaki mam to ok 5500-6000 . Czego szukam ? Kino domowe wykorzystywane praktycznie tylko i wyłącznie do filmów . 4K,netflix ,HGO go.

Muzyka praktycznie zero .Raz do czasu jakiś stary hip-hop z youtuba. Pokój 20 m.

Amplituner : myslałem o Onkyo lub Denonie . Onkyo 868 był już prawie wybrany ale ku..... nie mieści mi się na półce pod TV . Na głębokość kapkę za duży . Mieści sie

Denon avr 2500 i mysle ze nie byłby złym wyborem .

Kolumny : i tu zaczyna sie problem . NIe mam pojęcia co i jak wybrac . Żeby było jeszcze cięzej to chciałbym to od razu ze suboferem . Wiem ze to mały budżety jak '

na jakies konkretne kino ale raz ze budżet mnie trzyma dwa nie jestem mega audiofilem .  Czytałem troche ale nie wiem co wybrać .

Chciałbym poprosić o jakieś propozycje szczególnie ludzi z branży a w szczególności S4Home gdyż do Oświęcimia nie mam daleko . Oczywiście przeczytam i rozmyśle nad wszystkimi propozycjami

od ludzi z forum .

S4Home i Q21 licze na was

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest kwestia, czy będzie słabszy - to są różne brzmienia i z nimi przede wszystkim powinieneś się zapoznać na odsłuchach. Natomiast wybór akurat tego, czy innego modelu amplitunera, zdeterminowany przede wszystkim faktem, czy zmieści się do szafki, to nie ten kierunek.

I nie do końca chyba zrozumiałeś "stolarską" aluzję. Elektroniki nie można pchać w byle dziurę, musi być zapewniona odpowiednia cyrkulacja. Jeżeli sprzęt nie mieści się do szafki, bądź mieści się ledwo, to zmień szafkę, albo sprzęt postaw w innym miejscu - chociażby na szafce. 

Aczkolwiek nie do końca rozumiem, czemu wywalenie pleców na poziomie samego ampli miałoby nic nie dać, żeby miał przestrzeń i wystawał z tyłu szafki, a nie z jej przodu. W tym wszystkim pamiętaj, że zarówno z góry, jak i po bokach w dalszym ciągu powinien mieć zapewnioną odpowiednią przestrzeń do oddawania ciepła.

W każdym razie postaraj się to potraktować, jako poradę równie dobrą, jak przy doborze samego ampli, czy też kolumn. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem ograniczenie głębokości. Nozki nie są ani na samym początku ani na samym końcu więc na prawdę tak plytka szafka?

W tej cenie jeśli koniecznie chcesz Denona to x2500 z stx electrino 250 + magnat sub 302a

Yamaha lub Onkyo z melodika bl40mkIII z magnat sub 302a. Pewnie wiesz że możesz sprzęt wypożyczyć od nas do odsłuchu. ?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...