Skocz do zawartości

Zestaw CD + vinyl do salonu


natalija

Recommended Posts

Cześć,

Może ktoś znajdzie chwilę i zechce mi doradzić :)

Szukam zestawu, albo części z których mogłabym stworzyć całość, która pozwoli mi słuchać CD, radio, Spotify i winyle.

Miejsce ulokowania: Salon 18m2

Słucham: głównie jazz, rock, elektronika.

Budżet: do 4 000,00 (wystarczy?)

Raczej coś nowego niż używanego, bo sama nie dam rady sprawdzić czy wszystko ze sprzętem ok. Nie jestem audiofilem więc wystarczy mi na początek, zestaw prosty i przyjazny. Z czasem pewnie będę coś zmieniać/zwiększać (chyba, że wcześniej przygarnie mnie jakiś oświecony audiofil :) ). Na początek podstawy. 

Słucham głównie jazz, rock, elektronika.

Dzięki.

Natalia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie to proponowałbym przynajmniej gramofon używany. Od 500 zł do 1000 zł. Do tego przedwzmacniacz gramofonowy lub wzmacniacz z pre gramofonowym. Sam przedwzmacniacz gramofonowy podstawowy  kupisz do 100 zł używany. 

I przynajmniej na początek zakup nowej igły. Około 60-75 zł zamiennik z Wamataudio. 

Do tego zestaw czyszczący i myjka do płyt to koszt z wysyłką około 260 zł. 

Czyli około 900-1400 musisz liczyć na wstępie. Zostaje około 3100 - 2700 na wzmacniacz, kolumny i odtwarzacz CD. 

Nowe? Nie jestem przekonany. 

Dlaczego gramofon używany? Bo współczesne gramofony z tych tańszych to sklepana rurka i brak możliwości wymiany headshella a często i wkładki. A wkładka i igła decyduje o dźwięku w gramofonie. Talerz gramofonu wykonany z płyty MDF... 

Pozdrawiam 

PS. Kalibracja gramofonu i tak Cię nie minie. Ale to nic trudnego. 😁

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, natalija napisał:

Cześć,

Może ktoś znajdzie chwilę i zechce mi doradzić :)

Szukam zestawu, albo części z których mogłabym stworzyć całość, która pozwoli mi słuchać CD, radio, Spotify i winyle.

Miejsce ulokowania: Salon 18m2

Słucham: głównie jazz, rock, elektronika.

Budżet: do 4 000,00 (wystarczy?)

Raczej coś nowego niż używanego, bo sama nie dam rady sprawdzić czy wszystko ze sprzętem ok. Nie jestem audiofilem więc wystarczy mi na początek, zestaw prosty i przyjazny. Z czasem pewnie będę coś zmieniać/zwiększać (chyba, że wcześniej przygarnie mnie jakiś oświecony audiofil :) ). Na początek podstawy. 

Słucham głównie jazz, rock, elektronika.

Dzięki.

Natalia

Witaj Natalio,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, spójrz proszę na zestaw, oparty na amplitunerze sieciowym Yamaha R-N602 oraz odtwarzaczu CD-S300. To zestaw w pełni wyposażony w funkcjonalność sieciową, oparty na platformie MusicCast. Dźwiękowo to mocne, szybkie, dynamiczne granie. Bardzo dobrym uzupełnieniem zestawu będzie Pro-Ject Primary E Phono.

Wybór kolumn to już indywidualna sprawa, zależna od Twoich preferencji. Na pewno z tańszych propozycji warto spojrzeć na Pylon Audio Pearl 25, Indiana Line Nota 550X oraz Monitor Audio MR6. Jeśli możemy troszeczkę zwiększyć budżet, koniecznie spójrz na Q Acoustics 3050i oraz Dynavoice DF-5.

To tylko kilka konkretnych propozycji, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne atrakcyjne wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...