Skocz do zawartości

Konfiguracja gramofonu Technics SL-BD3


Recommended Posts

Cześć. Prośba o pomoc. Kupiłem pierwszy gramofon - Technics sl-db3. Niestety nie umiem go zmusić do grania. Problem w tym, że nie mogę zidentyfikować co jest przyczyną. Kompletnie się na tym nie znam i nie jestem pewien czy chodzi o jakąś konfigurację samego gramofonu (nie wiem czy np. ramię jest na dobrej wysokości itd.), czy coś z podłączeniem jest nie tak. Gramofon podłączony jest do najprostszego przedwzmacniacza Vivanco i dalej do wzmacniacza Yamahy. Wszystko wygląda na sprawne, tj. wkładam płytę, wciskam start, silnik się kręci, płyta obraca, ramię automatycznie się przesuwa nad płytę, no i tyle, dźwięku nie ma. Na co mam zwrócić uwagę? Mogę wrzucić zdjęcia, filmik, tylko nie wiem co jest istotne do identyfikacji problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kamil Cygan napisał:

Mogę wrzucić zdjęcia, filmik, tylko nie wiem co jest istotne do identyfikacji problemu.

Wrzuć film , źle skalibrowany ale sprawny gramofon też gra , Przyczyn może być kilka :

- przewody w samym gramofonie

- przewód sygnałowy wychodzący z gramofonu

- przewód łączący przedwzmacniacz ze wzmacniaczem / mam nadzieje że we wzmacniaczu / jaka to Yamaha ? / dobrze wybierasz źródło ?

- zużyta lub złamana igła gramofonowa / chociaż to byś zauważył od razu/ 

Musisz wszystko posprawdzać zaczynając od kabli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...