Skocz do zawartości

Denon, onkyo i co dalej ....


Dracarys

Recommended Posts

Dzień dobry.

Pierwszy raz w życiu będę składał zestaw kina domowego. W związku z tym prosiłbym o kilka porad.

Zaczynajac od początku:

 

1. Pomieszczenie o wymiarach 4x3,5m, na dłuższej ścianie wisi TV 65 cali, naprzeciwko sofa. Pokój pozbawiony przeszkadzaczy w postaci stolików itd. Ściana na której wisi tv, pokryta jest tynkiem japońskim czyli w sumie bawełna.

 

2. Ampli - słuchałem różnych, pasuje mi dźwięk z Denona (x3500) nie słuchałem Onkyo...

 

3. Kolumny - na początek chciałbym front a później będę to rozwijał. Słuchałem Wilsona i więcej już nie chce. Słuchałem tez jakiś model Cantona tu było o niebo lepiej.

 

4. Zestaw ma służyć do 50% kino, 40% muza, 10% ps4.

Słucham rożnej muzyki, lubię muzykę filmowa zimmera i ac/dc wiec jest rozstrzał.

 

Teraz pytania:

 

Ampli - czy jest sens słuchać onkyo ?(myślałem o 730 ze względu na THX (tylko nie wiem czy słusznie)) brzemieniem będzie się różnił od Denona ?

 

Kolumny - tutaj mogę jedynie napisać ze chciałbym, analitycznych, z dobra separacja, tak żeby szarpnięcia strun w gitarze, faktycznie było czuć. Nie wiem jak dokładniej to określić... słuchając nagrania koncertowego chciałbym poczuć się jak na koncercie.... Proszę o propozycje...

 

Acha. Kwota no może 7k pln ? Oczywiście mówie teraz o kwocie za zestaw 2.0

 

Będę wdzięczny za wszelkie porady i propozycje.

 

PS. Znajomy sprzedaje zestaw onkyo sr577 + QUADRAL QUINTAS 5000.

Czy warto rozpatrywać taki zestaw ?

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli KD będzie przeważać , to ja na Twoim miejscu odsłuchałbym  Onkyo. Jutro Branża pewnie też Ci to powie.

Ja kupiłem Onkyo RZ830 i kolumny Polk Audio S55E i jestem bardzo zadowolony. Kino energiczne detaliczne jasne i to samo stereo tez fantastyczne, utwory gitarowe, blues , jazz to miodek na uszy, ale to podobno inne brzmienie niż daje Denon.

Tak czy siak jak poszukasz, popytasz to z rabatami jakie oferuje każdy salon, znajdziesz taki zestaw z kolumnami stereo spokojnie do 7000zł

Kolumny jakue jeszcze brałem pod uwage przy odsłuchach to Dali Zensor7 i Audio Bronze 6 ale Polki najbardziej i najładniej mi zagrały górą co lubie, a nie jest to męczące granie 

Edytowano przez Piotr1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

na pewno warto rozważyć także inne amplitunery. Onkyo TX-RZ740 to bardzo dobra opcja, w stosunku do Denon dźwięk będzie szybszy, bardziej analityczny, szczegółowy, energiczny. Jeśli duży nacisk kładziesz także na odsłuch muzyki, spójrz jeszcze na ofertę Marantz. Już model SR5013 może okazać się ciekawy.

Kolumny - w tym przypadku warto posłuchać kilku konkretnych modeli. Na pewno ciekawą opcją będzie Polk Audio S50E. To szybkie i mocne granie. Posłuchaj Monitor Audio Bronze 6, na pewno Focal chorus 716 oraz Dynavoice DF-5.

To tylko kilka konkretnych propozycji, na miejscu w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać porównać. Zapraszam serdecznie, a dla forumowicza zawsze atrakcyjna oferta cenowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę co słuchałeś nie warto patrzeć na zestaw kolegi.

Stary i znacznie niższy model

Jeśli brzmienie Denona ci odpowiadało to Onkyo będzie mniej. Ale to wszystko westia doboru kolumn. Bo tak do Denona właśnie cantony pasują. Bo są jasne, detaliczne. Tu i tak bardziej obstawiał bym monitor audio bronze 6 albo magnat 725/727

Z kolei przy jaśniej grającym Onkyo kolumny i cieplejszym brzmieniu także spowodują dobry efekt. I tak heco 700 czy melodika bl40mkIII są dobrym wyborem

Możemy ci pożyczyć sprzęt do odsłuchu domowego. Sprawdzisz sobie.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, S4Home napisał:

Biorąc pod uwagę co słuchałeś nie warto patrzeć na zestaw kolegi.

Biorąc pod uwagę że kolega chce jak napisał analitycznego grania a do tego zaznaczył że KD to bedzie jednak większość , to w takich wypadkach zawsze polecacie Onkyo a Tutaj autor wątku nie miał okazji posłuchać więc też nie ma z nim porównania i tylko o to chodzi żeby jednak poszedł i odsuchał

Kolego Dracarys , na mój zestaw faktycznie nie patrz, to tylko przykład jak to co polecają inni nie musi Tobie pasować.

Co do onkyo byłem przekonany , choć wcześniej brałem pod uwage tańszy model 686 ale kolumny najcześciej polecane były heco 700 i są to bardzo dobre kolumny ale jednak moje gusta szukały właśnie czegoś bardziej analitycznego z fajną górą i po kilku odsłuchach stanęło na Polkach

Moim zdaniem powinieneś przed dokonaniem zakupu odsłuchać onkyo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za tak liczne odpowiedzi.
W Warszawie niestety nie bardzo mam gdzie posłuchać Onkyo.

Piotr1 - co skłoniło Cie do zakupu wyższego modelu ampli ? Taka duża różnica była w odsłuchu ?

830 czy proponowany 740 jednak kosztują sporo więcej od 730 czy x3500. Czy naprawdę jest taka różnica ?

@all

Co do kolumn, przeglądając fora widzę ze heca są bardzo popularne. Sam osobiście patrzyłem w stronę Bronze 6, maja dobre opinie.
Natomiast wczoraj zetknąłem się z zupełnie inna kolumna (zetknąłem się na YT - wiem ze zaraz na mnie nakrzyczycie, ze tak się nie robi ale zrobiłem, gosc był dość dobrze przygotowany, miktrofony kierunkowe w kolumny itd. Nieważne) KEF Q 350.
No w szoku jestem ze takie pudełko zapałek potrafi tak zagrać.
Co sądzicie o takich KEF’ach ?
Można je gdzieś u Was odsłuchać ?




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dracarys napisał:

Piotr1 - co skłoniło Cie do zakupu wyższego modelu ampli ? Taka duża różnica była w odsłuchu?

Skłoniło mnie kilka rzeczy

Brak wyjscia Pre Out w tańszym modelu do ewentualnej rozbudowy o wzmacniacz stereo

Opinie naprawde sporej grupy ludzi na temat jakości stereo z samego RZ 830

Premia w pracy pokrywająca różnicę w cenie 😀

Co do osobistego odsłuchu nie miałem możliwości porównania obydwóch naraz ze sobą z powodu braku jednego bądź drugiego w salonach. Pozatym też za dużo zmiennych jak inna sala odsluchowa , akustyka , ale odniosłem wrażenie szerszej lepszej sceny ,czy może separacji , nie wiem jak to nazwać.

Poczytaj temat kolegi Mavericka , on dość skrupulatnie przetestował kilka modeli i okazało się że szukany bardzo podobnego brzmienia wiec po części też zaufałem jego odczuciom

Jedno jest pewne , nie zawiodłem sie ani trochę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś umówiłem się na odsłuch Onkyo RZ730.
(Szukam właśnie w sieci informacji o różnicach pomiędzy modelami 730 i 830 ale oprócz różnicy w mocy nic nie znalazłem).

No i pojawiły się kolejne pytania.

Kolumny jakie mi proponowano to Dynaudio. Macie jakieś doświadczenia z ta firmą?

Inne, nieskreślone z listy, to Q Acoustic 3050i. Nie znam również i tej firmy.
Czy możecie coś więcej mi powiedzieć na ten temat ?

Kolejna sprawa która przychodzi mi do głowy patrząc na ampli to dekoder DTS Virtual X. Zdaje sobie sprawę ze wirtualne to nie to samo co prawdziwe, ale słuchałem w różnych marketach tego dekodera i trzeba mu przyznać ze fajnie oszukuje ucho. A tu się okazuje ze w serii RZ od Onkyo go nie ma, jest w niższej serii.

Czy może mi ktoś wyjaśnić jak to jest z tymi dekoderami, czy jeśli mam DTS X to nie oznacza ze będzie również Virtual ?

Najważniejsze pytanie zostawiłem na koniec:

Czy gdzieś u Was mógłbym posłuchać np: denon X3500 vs Onkyo 730, Kef Q350 vs Q Acoustic vs Monitor Audio itd. ?




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Piotr1 napisał:

Biorąc pod uwagę że kolega chce jak napisał analitycznego grania a do tego zaznaczył że KD to bedzie jednak większość , to w takich wypadkach zawsze polecacie Onkyo a Tutaj autor wątku nie miał okazji posłuchać więc też nie ma z nim porównania i tylko o to chodzi żeby jednak poszedł i odsuchał

Ale kolega ma Onkyo 577. Wiesz co to jest?:)

19 godzin temu, Dracarys napisał:

830 czy proponowany 740 jednak kosztują sporo więcej od 730 czy x3500. Czy naprawdę jest taka różnica ? 

730 w brzmieniu to model dokładny jak 686. Ma tylko funkcje rz830.

Model 8 gra znacznie lepiej.

Podobnie jest z modelem x3500.

Kolego dracyrs im wiecej będziesz czytał tym kolejne modele będziesz tu wypisywał zamiast w.koncu odsłuchać. 

Kef, heco, dynaudio, dali no mamy to na stanie . Podjedź posłuchaj. Masz za daleko? To wyślemy ci jakieś dwie pary i już będziesz coś wiedział.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Ale kolega ma Onkyo 577. Wiesz co to jest?:)

Wiem 😀 , i przynajmniej wyjaśniło sie nieporozumienie , bo mnie chodziło o to żeby odsłuchał sobie chociażby tego Rz730 a najlepiej 830. Nie podejżewałem że bedziemy w ogóle brać pod uwage sprzęt kolegi Dracarysa

Edytowano przez Piotr1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...