Skocz do zawartości

Wybór tv 65" w cenie do 4.500 zł


DarekS4

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 23.06.2019 o 13:55, Piotr1 napisał:

Co do Nitów w HDR przeczytałem gdzieś że B8 na ich 650 i teraz pytanie, czy to w przypadku oleda jest wystarczająco w porównaniu do np 1000 w samsungu qled 65q70rat

Podobno dopiero od 1000 zaczyna sie zabawa. Wiem że może dziś bym tego nie wykorzystywał ale może za dwa trzy lata.

Ja mam 65" B7 i oglądając film w HDR wieczorem, w ciemnym pomieszczeniu zdarza mi się mrużyć oczy przy bardzo jasnych scenach...

Poza tym co to znaczy, że może wykorzystasz 1000 nitów za dwa czy trzy lata? Myślę, że sam nie znasz odpowiedzi na to pytanie, to po prostu takie gadanie. OLED wymiata, nawet przez chwilę nie zastanawiałbym się drugi raz czy brać OLED-a czy LCD. Btw moim subiektywnym zdaniem większą różnicę w filmach robi HDR niż 4K.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2019 o 15:01, Piotr1 napisał:

Nie korzystam z jego udogodnień, ale gdy już kupie drugi TV to faktycznie będę zmuszony wykupić multiroom 

Kolego nie ma możliwości abyś skorzystał z multiroomu na starych zasadach ( 2 karty Cameleon, nie parowane) Pozostanie Ci jedynie  możliwość multiroomu na dekoderach operatora lub postawienie serwera na Vu+ i dokupienie drugiego tunera sat na Linuksie (biorca)

 

@Stolarz tak naprawdę to Oni sami nie wiedzą jak to rozwiązać. Unifikacje to Oni już 3 lata wprowadzają, sam mam umowę na 2 karty Cameleona do końca lipca i proponowali mi przedłużenie na kolejne dwa lata na tych kartach.

Edytowano przez wlochaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, wlochaty napisał:

Kolego nie ma możliwości abyś skorzystał z multiroomu na starych zasadach ( 2 karty Cameleon, nie parowane) Pozostanie Ci jedynie  możliwość multiroomu na dekoderach operatora lub postawienie serwera na Vu+ i dokupienie drugiego tunera sat na Linuksie ( odbiorca 

Wiem i o tym pisałem że gdybym mógł dalej korzystać z kameleona to wykorzystałbym możliwości  VU+ i zrobił z niego server ale że kiedyś gdy już bedzie tych kanałów 4K wiecej na NC+ to bede zmuszony wykupić multiroom u NC+ bo to bedzie juz na kartach parowanych narazie sie wstrzymam z wymianą karty dopuki sami tego nie zażądają i kupie jakiś drugi tani dekoder jako odbiorca do drugiego pokoju np AB Cryptobox za 250 zl 

Co do TV to korci mnie ten OLED i nawet była fajna promocja w euro na L LG65oled B8 bo za niby 7499 na 30 rat RRSO 0%i dwie pierwsze raty gratis co wychodziło 7000 do splaty. Niestety w jeden dzień wykupili chyba 3szt w samym KRK i już ich nie ma a do tego podnieśli cene na 7799 na te pozostale, w innych miastach. W innych sklepach juz nie są tak korzystne ceny lub kredyty ratalne. Może poczekam jak zrobią promocje na C8 😋

Edytowano przez Piotr1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się, że raty 0% w takich wynalazkach, jak EURO, czy inne "nie dla idiotów" to pic na wodę.

Jeżeli mocno nastawiasz się na taką formę zakupu, to podejdź do pierwszego z brzegu sklepu i spróbuj kupić cokolwiek, z czego później się wycofasz, ale będziesz wiedział na czym stoisz.

W każdym razie samo oprocentowanie będzie niby 0%, ale wcisną Ci jakieś ubezpieczenie, bez którego powiedzą CI, że nie mogą Ci udzielić kredytu, bo za mało zarabiasz (zawsze będzie za mało). Jeszcze "chwile" temu tak to działało, chyba, że coś faktycznie się zmieniło.

Co do samego wypalania OLEDów, pamiętam, że ta sama sraczka była w kontekście PDP. U mnie jeden przepracował 8 lat, teraz kolejne 4 lata działa w innym otoczeniu i wypaleń, jak nie było, tak nie ma. Taka uparta bestia. Pewnie na początku ścieżki technologii się pojawiały, ale z biegiem rozwoju ta przypadłość nie była straszna. W tej sytuacji, jak chcesz mieć spokojniejszą głowę, to można uznać, że nowsze modele, są mniej podatne na ten "defekt" (o ile w ogóle w domowych warunkach jest on do osiągnięcia). W każdym razie kilka osób uzbrojonych w OLEDy znam i (odpukać ;)) nie uraczyli oni tego dobrodziejstwa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Markcox napisał:

obawiam się, że raty 0% w takich wynalazkach, jak EURO, czy inne "nie dla idiotów" to pic na wodę.

Jeżeli mocno nastawiasz się na taką formę zakupu, to podejdź do pierwszego z brzegu sklepu i spróbuj kupić cokolwiek, z czego później się wycofasz, ale będziesz wiedział na czym stoisz.

W każdym razie samo oprocentowanie będzie niby 0%, ale wcisną Ci jakieś ubezpieczenie, bez którego powiedzą CI, że nie mogą Ci udzielić kredytu, bo za mało zarabiasz (zawsze będzie za mało). Jeszcze "chwile" temu tak to działało, chyba, że coś faktycznie się zmieniło

W przypadku euro muszę powiedzieć że jest wszystko czarno na białym i nie pierwszy raz tam biorę coś na raty, i zawsze jestem informowany o ewentualnych ubezpieczeniach czy dodatkowych kosztach, a w zasadzie ich braku. Naprawdę wiele rzeczy tam kupiłem w ratach RRSO0% i zawsze oprócz cen najniższych jakie można było znaleźć w internecie to jeszcze rozłożone na prawdziwe 0%.

Oczywiście trzeba sprawdzać każdą promocję bo czasem jest 0%ale cena o kilkaset zl wyższa niż najtaniej w necie, wtedy wole kupic za gotówkę.

Natomiast sklep MM działa właśnie tak jak piszesz, niby 0% żeby klient przyjechał, bo jak przyjedzie to się napali i wtedy wychodzą ubezpieczenia i inne oszustwa

Dla porównania najniższe ceny internetowe modelu LG 65 B8 to 6989zl a w euro cos 6999,07 zl wychodziło na 30 rat

Ale już model LG 65 C8 w internecie 7599 zl , a w euro 8212,40 zl po odliczeniu już tych dwóch gratisowych rat 

Dlatego wczesniej napisałem że może zaczekam jak zrobią taką samą promocje ba C8 jak na B8 to wtedy kupię bo C8 za 7600 zl w 30 ratach 0% to byłoby dla mnie korzystne

Ale patrzę właśnie na stronę euro i chyba wczoraj jakiś chochlik im się wkradł bo wróciła promocja na B8 i są dostępne w KRK 

No to jadę dzisiaj 😀

 

Edytowano przez Piotr1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wróciłem z euro na razie z pustymi rękami. Po pierwsze poszedłem zapytać jak wygląda sprawa z ratami i tam otrzymałem odpowiedz że ubezpieczenia kredytu w przypadku 20 rat  nie będzie ale w przypadku 30 stu rat Może być a może nie być , zależy od rodzaju sprzętu ,kwoty kredytu, oraz zarobków. Ale wiadomo bedzie dopiero jak już będzie dodany sprzęt do koszyka.

A nie dodałem nic do koszyka bo - zacząłem sie bardzo przyglądać różnym TV i potem poprosiłem sprzedawce żeby włączył ten sam sygnał na lcd i na oledzie  a że ładnie koło siebie były sonówki  KD65XF9005 za 6700  zl oraz oled KD65AF8 za 10700 zl,  no i zaczęło sie w błyszczącej matrycy oleda odbijał sie cały sklep a tam nie było światła słonecznego  i nie wiem czy u mnie w pokoju byłoby lepiej czy gorzej. Druga sprawa to poprosiłem o te same ustawienia ekranu obraz standart ,  kontrast 55 był na obydwóch ale jasność na lcd była 35 a na oledzie na maxa a i tak lcd był jaśniejszy. Przez co w ciemnych scenach wiecej detali było widać w lcd aczkolwiek sam obraz bardziej podobał mi sie na oledzie 

Nie wiem teraz jak sie ma wystawa sklepowa do warunków domowych I nie wiem co wybrać bo nie chce sobie strzelić w kolano i żałować wydanych  7000 zl 

Edytowano przez Piotr1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury z tymi ratami 0%. W euro nie chcą ich sprzedawać, bo mają za nie ujemną prowizję.

Możesz kupić przez internet z odbiorem w sklepie i spisać raty 0% przez sklep internetowy. Wtedy bez problemu możesz konsekwentnie odmówić wszystkich dodatków do rat.

Osobiście wziąłem przez allegro z ratami 20x0% i że sprzedadzą wysyłkową, bez odbioru w sklepie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie bzdury a ja tak kupiłem bez żadnych ukrytych kosztów czy ubezpieczeń pralkę, lodówkę, odkurzacz, expres do kawy , to w ostatnim roku a wcześniej poprzedni mój telewizor i nigdy nie było problemu. Fakt że zawsze brałem na 20 rat a tym razem chciałbym na 30 bo tylko wtedy można skorzystać z oferty "dwie raty gratis" , i tu zapewne przywalą jakieś ubezpieczenie.

A pozatym to nie chodzi o to czy chcą czy nie chcą sprzedawać i na jakich zasadach tylko to że to ja ide i pytam o warunki i albo się zgadzam albo nie , do tego jak wszędzie można sie targować i negocjować a mnie nie zależy zeby kupić akurat teraz i akurat na raty. Jak będzie satysfakcjonująca mnie oferta to skorzystam  a nie to kij im w oko. I zawsze to ja śledzę i porównuje aktualne oferty cenowe i ratalne i kupuje wtedy kiedy mi odpowiadają . Nie przypalam się 

I jeszcze opiszę sytuacje gdy brałem expres do kawy za 3000 zl na 20 rat i początkowo Pani od systemu ratalnego powiedziała mi że na 15 rat może być bez ubezpieczenia ale 20 to juz z ubezpieczeniem , na co ja ładnie podziękowałem , wstaje i wychodzę po czym pani do mnie że spróbuje jeszcze raz wysłać zapytanie kredytowe i jakoś dziwnym trafem za drugim razem udało się wziąść na 20 rat bez ubezpieczenia 

Edytowano przez Piotr1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, yahoo111 napisał:

Ale ja nie o tym z tymi bzdurami. Chodziło mi o to, że bzdurą jest "obowiązkowe" ubezpieczenie przy ratach 30x0%.

Nie daj sobie ich wcisnąć, najłatwiej jest wziąć raty przez internet.

Nie ma szans żebym zapłacił wiecej niż wartość sprzętu. Wole nie kupić albo kupić za gotówke.

Co do wyboru Tv to niby promocja na B8 jest do dziś ale nie będę sie przypalał i poczekam na kolejną, a na razie wezmę na próbę od rodziny  moj stary tv plazmę  z przed 10 lat i zobaczę jak zagra w salonie. Jak będzie o.k.z jasnością  to kupie oleda 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam ponownie.

Wracam do zakupu TV 65 cali i teraz na tapecie jest Model C9 od LG a to dlatego że na C8 się trochę spóźniłem, bo podobno w czerwcu to w sklepach były już same zwroty jak sie komuś np zafarb trafił.

Teraz można już C9 kupić za niecałe 9 tys ale chce poczekać do swiąt na jakieś promocje ale to raczej ostateczny termin żeby znowu nie przegapić

Wrócę tylko do pytania o jasność tv , a mianowicie jak sie ma jasność starszego modelu LCD do nowoczesnego oleda.

Tzn mam TV LCD bez HDR o jasności ,jak podaje o producent 350 cd/m2 a C9 ma ponad 700 cd/m2 w HDR. Czy to oznacza że C9 będzie jaśniejszy od mojego LCD czy tak bedzie tylko w treści HDR bo jeśli będzie choćby tak samo jasny to już sie nie będę zastanawiał bo ten co mam jest O.K. nawet w słoneczne dni

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr1 napisał:

Witam ponownie.

Wracam do zakupu TV 65 cali i teraz na tapecie jest Model C9 od LG a to dlatego że na C8 się trochę spóźniłem, bo podobno w czerwcu to w sklepach były już same zwroty jak sie komuś np zafarb trafił.

Teraz można już C9 kupić za niecałe 9 tys ale chce poczekać do swiąt na jakieś promocje ale to raczej ostateczny termin żeby znowu nie przegapić

Wrócę tylko do pytania o jasność tv , a mianowicie jak sie ma jasność starszego modelu LCD do nowoczesnego oleda.

Tzn mam TV LCD bez HDR o jasności ,jak podaje o producent 350 cd/m2 a C9 ma ponad 700 cd/m2 w HDR. Czy to oznacza że C9 będzie jaśniejszy od mojego LCD czy tak bedzie tylko w treści HDR bo jeśli będzie choćby tak samo jasny to już sie nie będę zastanawiał bo ten co mam jest O.K. nawet w słoneczne dni

Nie odpowiem Tobie na pytania techniczne ale jeśli chcesz kupić TV w grudniu to od początku miesiąca śledź wybrane modele. Wyczekaj na najlepszą ofertę i kup. Po świętach taniej nie będzie ;) Najlepiej dogadaj się z jakimś sprzedawcą żeby informował Ciebie o promocjach. 

Co do producenta to z własnej autopsji proponowałbym telewizory Sony. Czerń mają najlepszą. Sam obraz w 4K również robi dobrą robotę. Posiadam 2 letni model 55 cali i w zestawieniu go z tv "4k" do 3000 czy nawet 4000 zł to nie ma o czym rozmawiać. No i matryca ma 100 Hz. Efektu smużenia nie doświadczyłem. Znajomy miał jakiegoś podrzędnego LG i dopiero u mnie zobaczył jak w pełnej okazałości prezentują się gry. Jak kolosalna jest różnica w detalach i wypełnieniu obrazu szczegółami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Kristof napisał:

Co do producenta to z własnej autopsji proponowałbym telewizory Sony. Czerń mają najlepszą.

Nie znam sie ale wnioskuje że posiadasz TV LCD, bo czerń to oledy chyba maja jednakową, skoro to jest zupełny brak świecenia piksela.

Aktualnie posiadam TV właśnie marki Sony LCD 55 cali FHD i niby całkiem ładnie to sie ogląda ale do oleda to przepaść. A że oglądam głownie programy rozrywkowe , filmy przyrodnicze, naukowe oraz netflix to wszystko przemawia za oledem . Jedyne czego sie boje to ta jasność w nasłonecznionym pokoju, i stąd moje pytanie wyżej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasność 600 nit jest maksymalną jasnością przy 20% bieli (test L20), ale z testów wychodzi, że jest nawet jaśniejszy. 

https://hdtvpolska.com/lg-oled-c9-test-nowy-telewizor-premium-na-2019-rok/10/

Tu masz konkretny test dla modelu 55-calowego. Możesz porównać z innymi testami, nie wiem, czy hdtvpolska przetestowało 65-calową wersję, ale C8 testowali w obu rozmiarach.

Sprawdź też w testach, jaką faktycznie jasność ma Twój obecny telewizor, żebyś się nie sugerował specyfikacją 350 nit, bo wcale tak nie musi być. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...