Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 do 4000 zł


Stolarz

Recommended Posts

Witam,

Przymierzam się do zakupu pierwszego poważniejszego kina domowego (amplituner, zestaw kolumn 5.0 oraz subwoofer). Budżet do 4000 zł. Pomieszczenie 3x4m (te 3x4m to cześć "salonowa" połączona z aneksem kuchennym więc pomieszczenie otwarte). Przeznaczenie to głównie filmy/tv/konsola + sporadyczne słuchanie muzyki (CD, Spotify). Procentowo bym to określił na 65/35.
Po przeczytaniu wielu tematów i informacji wymyśliłem następującą konfigurację.
Amplituner: Denon AVR-X1500H
Zestaw kolumn: Taga Harmony TAV-606 v.3
Subwoofer: Magnat Monitor Supreme Sub 302A.

Czy w takim budżecie da się coś lepszego złożyć (głównie pod kątem jakości dźwięku kina domowego, docelowo chciałbym dołożyć dwa dodatkowe głośniki sufitowe)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witaj,

Denon to jak najbardziej dobry wybór. W tym budżecie na pewno warto rozważyć wspomniane kolumny Polk Audio. Stosunek ceny do jakości w tym połączeniu jest świetny a brzmienie głębokie, dynamiczne i bardzo uniwersalne. Do tego amplitunera pasują również Pylon Audio Pearl 25 jak i STX Electrino 250. Zwróciłbym jeszcze uwagę na Yamaha RX-V485 z kolumnami Indiana Line Nota 550X plus reszta zestawu do 5.0. W dość ograniczonym budżecie nie kupowałbym za wszelką cenę subwoofera gdyż dobry subwoofer zabierze znaczną część tej sumy. Sercem systemu są amplituner oraz kolumny przednie i na to należy położyć nacisk. Ponadto dobre kolumny przednie są w stanie dać dobrą podstawę basową nawet bez subwoofera.

Pozdrawiam,

Q21.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Stolarz napisał:

Witam,

Przymierzam się do zakupu pierwszego poważniejszego kina domowego (amplituner, zestaw kolumn 5.0 oraz subwoofer). Budżet do 4000 zł. Pomieszczenie 3x4m (te 3x4m to cześć "salonowa" połączona z aneksem kuchennym więc pomieszczenie otwarte). Przeznaczenie to głównie filmy/tv/konsola + sporadyczne słuchanie muzyki (CD, Spotify). Procentowo bym to określił na 65/35.
Po przeczytaniu wielu tematów i informacji wymyśliłem następującą konfigurację.
Amplituner: Denon AVR-X1500H
Zestaw kolumn: Taga Harmony TAV-606 v.3
Subwoofer: Magnat Monitor Supreme Sub 302A.

Czy w takim budżecie da się coś lepszego złożyć (głównie pod kątem jakości dźwięku kina domowego, docelowo chciałbym dołożyć dwa dodatkowe głośniki sufitowe)?

Ja zdecydowałem się na zestaw Yamaha 485 i Polk Audio t531 i z czystym sumieniem mogę polecić!

Miałem możliwość odsłuchu na żywo również Denona 1500 z tymi kolumnami i powiem szczerze, że Yamaha ma bardziej ciepłe brzmienie i głębszy bas. Denon natomiast bardziej eksponuje wokal. Inna sprawa czy będziesz korzystał ze wszystkich kanałów w Denonie?

Jeszcze inna sprawa, aplikacja do obsługi Yamahy jest jedna i mega wygodna. Denon z tego co wiem na dwie i trzeba się pomiędzy nimi przełączać co na dłuższą metę będzie 'upierdliwe'. 

Jeśli chodzi o Subwoofer to ja wybrałem Fyne f310, który zamierzam kupić niebawem.

Napisz po wycenę do sklepów tu na forum. Doradzą i pomogą :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robert17 napisał:

Ja zdecydowałem się na zestaw Yamaha 485 i Polk Audio t531 i z czystym sumieniem mogę polecić!

Miałem możliwość odsłuchu na żywo również Denona 1500 z tymi kolumnami i powiem szczerze, że Yamaha ma bardziej ciepłe brzmienie i głębszy bas. Denon natomiast bardziej eksponuje wokal. Inna sprawa czy będziesz korzystał ze wszystkich kanałów w Denonie?

Jeszcze inna sprawa, aplikacja do obsługi Yamahy jest jedna i mega wygodna. Denon z tego co wiem na dwie i trzeba się pomiędzy nimi przełączać co na dłuższą metę będzie 'upierdliwe'. 

Jeśli chodzi o Subwoofer to ja wybrałem Fyne f310, który zamierzam kupić niebawem.

Napisz po wycenę do sklepów tu na forum. Doradzą i pomogą :)

 

Docelowo chcę mieć układ 5.1.2 więc ta Yamaha niezbyt mi pasuje.

Będę chyba musiał znaleźć w okolicy możliwość odsłuchu. Inaczej mogę tylko bazować na ocenach innych a wiadomo, że co osoba to inny słuch :>>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ten system o którym mówiłeś. 

Albo x1500 albo Yamaha 485 z taga i magnatem 302a.

Ok system kolumn Polk t531 jest deczko lepszy ale i tak globalnie zagra gorzej jeśli nie będzie subwoofera to zdecydowanie. 

Więc jeśli w tym zestawie nadal wybierzesz magnata 302a to można iść w ten system

 

Zapraszam do nas po wyceny.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tymi tropami to zaraz z 4000 zł budżetu zrobi mi się zapotrzebowanie na 6000 zł.
Tak patrząc na to co proponujecie w moim i innych podobnych tematach, zaczynam się zastanawiać po co są te tańsze amplitunery (choćby ten Denon AVR-X1500H) i głośniki jak to ponoć średni sprzęt (grać będzie ale nie do końca tak jak powinien?) i lepiej kupić coś lepszego droższego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Stolarz napisał:

Idąc tymi tropami to zaraz z 4000 zł budżetu zrobi mi się zapotrzebowanie na 6000 zł.
Tak patrząc na to co proponujecie w moim i innych podobnych tematach, zaczynam się zastanawiać po co są te tańsze amplitunery (choćby ten Denon AVR-X1500H) i głośniki jak to ponoć średni sprzęt (grać będzie ale nie do końca tak jak powinien?) i lepiej kupić coś lepszego droższego.

Tylko w tym przypadku jak dobrze poszukasz to możesz w tej kwocie co kosztuje ten Denon AVR-X1500H, kupić np. Denona x2400, który jest lepszy od 1500, a mało co różni się od 2500. Także nie zawsze coś co będzie lepsze musi być odrazu dużo droższe, kwestia dobrze poszukać. 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem amplituner denon avr x1400h grający z kolumnami dali zensor 5 (takie zestawienie nie jest polecane). Jako że nie mialem wczesniej zbyt dużego kontaku ze sprzetem audio, grało to wg mnie ok. Ale w związku z tym, że oprócz oglądania filmów słucham tez duzo muzyki zacząłem czytać fora i po jakims czasie wymieniłem amp denona na marantza. I tutaj była pierwsza róznica. Jednak w zwiazku z tym, że branża i nie tylko piszą, że tani amp nie zagra na poziomie wzmacniacza stereo za podobna cenę postanowiłem wypożyczyć od s4home wzmaka z mozliwościa podpiecia go jako koncówka mocy do amplitunera. I rzeczywiscie - róznica w stereo jest duża :). Ale wracając do tematu kina za 4000. Jeżeli założyciel tematu nie jest złotouchym to moim zdaniem rozsądnie dobrany amp i zestaw kolumn za 4 tys. powinien własciciela cieszyć. Zwłaszcza jesli muzyka ma być tu tylko dodatkiem :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch to weź Onkyo 😉, ale tak na poważnie to powinieneś posłuchać Yamahy i Denona, moim zdaniem jeżeli głównie kino wybrałbym Yamahe 685 napewno plusik kolejny dla niej za wyjście pre-out na zewnętrzny wzmacniacz co daje Ci na przyszłość możliwość ulepszenia systemu oraz kolejny plus ma otrzymać najnowszą aktualizację

https://audio.com.pl/newsy/sprzetowe/26444-nowe-funkcjonalnosci-w-urzadzeniach-musiccast-yamahy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Onkyo to był żart, choć uważam że do kina to bardzo dobre amplitunery z troszkę słabszą kalibracją niż Yamaha czy Denon, ale w przypadku Onkyo polecam szukać od modelu 686 w górę.Stawiając obok siebie Onkyo tx686 z Yamahą 685, bardziej skłaniałbym się na Yamahe ze względu na wymienione plusy, ale oczywiście warto poprzeć to własnym odsłuchem. 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka modeli które nie bierze się pod uwagę a one niestety tu się pojawiają.

Mianowicie Yamaha serii 5 to zło. Jest to droższy model tego samego co oferuje 4 a większą iloscia kanalow. Dopiero 685 ma skok jakościowy.

Podobnie seria 4 Onkyo raczej powinna być pomijana.

Szukasz dobrego i taniego ampli.

Yamaha 485, Pioneer 933, denon x1500 Onkyo 686

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
35 minut temu, Markcox napisał:

a pochwalisz się chociaż kolego, jakie podjąłeś kroki, co wybrałeś i jakie masz wrażenia? ;) 

Skończyło się na Denon AVR-X1500H + WILSON RAPTOR 7/1/VOCAL (głośniki białe musiały być - ehhh te kobiety :>>>>).
Póki co jestem po pierwszych testach (filmy, muzyka) i kalibracji ręcznej oraz przy pomocy Audyssey.
Zapewne jeszcze długa droga przede mną jeśli chodzi o końcowe/optymalne ustawienie (raz, że pod koniec lipca czeka mnie mały remont i możliwe, że lekko się zmieni ustawienie głośników no i sprzęt musi się też swoje wygrzać) ale póki co mogę powiedzieć, że jest bardzo dobrze. A raczej pisząc tak jak oczekiwałem, że miałoby być.
Po ostatecznym ustawieniu/konfiguracji nie omieszkam wrzucić podsumowania i oceny (oczywiście zgodnie z moim słuchem).
Przy tak małym pomieszczeniu na razie subwoofer nie będzie mi potrzebny (chociaż nie wykluczam, że się to zmieni).

Póki co mam tylko jedną zagwozdkę konfiguracyjną związaną z ARC. Podłączony przez ten port HDMI mam TV (oczywiście też do portu ARC) i niestety nie mam pojęcia jak sprawić, żeby dźwięk z youtube był wysyłany do amplitunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udany zestaw. Aczkolwiek Wilsony grają lepiej z Onkyo lub Yamahą. Ale kupując z Denonem dostajesz je w lepszej cenie. Nie ma co wybrzydzać jest ok.

17 godzin temu, Stolarz napisał:

Póki co mam tylko jedną zagwozdkę konfiguracyjną związaną z ARC. Podłączony przez ten port HDMI mam TV (oczywiście też do portu ARC) i niestety nie mam pojęcia jak sprawić, żeby dźwięk z youtube był wysyłany do amplitunera.

Musisz to włączyć w opcjach. Jednego i drugiego urządzenia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...