Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 do 4000 zł


Stolarz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

39 minut temu, Stolarz napisał:

Jaka powinna być minimalna odległość Magnata 302a od ściany (biorąc pod uwagę to, że otwór bassreflexu jest z tyłu)?

Prawidłowe ustawienie subwoofera w pomieszczeniu to spełnienie kilku reguł , akurat bass reflex to najmniejszy problem :)

Przeczytaj:

 https://www.tophifi.pl/aktualnosci/jak-ustawic-kolumny-i-subwoofer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Stolarz napisał:

No to mam problem bo jedynym miejscem gdzie mogę dać sub jest w rogu.

System kalibracji Ci w jakimś stopniu pomoże , po za tym po za kalibracja suba można też też dostroić manualnie dostrajając głośność . Do muzyki nie polecam ale w kinie będzie ok. głowa do góry :) 

P.S.

Mój kumpel , trzyma suba w szafie i twierdzi , że taka lokalizacja mu najbardziej dźwiękowo pasuje :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2019 o 09:52, S4Home napisał:

Udany zestaw. Aczkolwiek Wilsony grają lepiej z Onkyo lub Yamahą. Ale kupując z Denonem dostajesz je w lepszej cenie. Nie ma co wybrzydzać jest ok.

Musisz to włączyć w opcjach. Jednego i drugiego urządzenia.

 

Cześć,

widzę, że sie orientujesz w temacie kina domowego (-:

Doradź coś fajnego do 4 tys. (totalny max to 5 tys gdyby było wartego dopłaty tego tysiąca).

Zestaw do salonu ok. 40m2 jakiś 6x7 (plus otwarty aneks kuchenny 15m2. Zestaw głównie do tv (80%) i mniej muzki (audiofile z nas  żadne...). Aktualnie tv to LG 65 B7V i długo taki zostanie.

Mam rozporowadzoną instalację na zestaw 5,1.

Mysłałem o czymś takim np - amplituner jest moim zdaniem fajny ale bez suba i nie wiem czy te głośnki będą ok

https://www.tophifi.pl/kino-domowe/zestawy-kina-domowego/yamaha-rx-v485-indiana-line-tesi-542-242-742.html.

Jak bedzie dobra oferta to zakupiłbym.

Pozdrawiam

Tomek

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli robisz kalibrację amplitunera to odcięcie na subie powinno być na maksa. Dlatego też często w tym miejscu na pokrętle widnieje napis lfe. 

Jeśli na subie dasz mniej to oczywiście własne preferencje. Ale zmniejszasz krzywa działania suba. Zobacz sobie jak wygląda pogladowe pasmo przenoszenia suba. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.10.2019 o 09:44, S4Home napisał:

A volume na pół i wtedy kalibracja

Wtrącę jedną uwagę , odstępstwem od tej reguły jest gdy mamy naprawdę spory subwoofer i małe pomieszczenie / piszę z autopsji :) /Najpierw robimy kalibrację tak jak pisze S4Home , gdy jednak w wynikach wychodzi nam , że system kalibracji ściszył suba / w moim przypadku YPAO / do maksymalnej wartości -10 , to nie wiadomo, czy ustawienie subwoofera w przewidziany w instrukcji sposób nie powoduje , że Volume jest po za skalą kalibracji. Proponuję na zasadzie prób ,ściszając manualnie subwoofer doprowadzić do sytuacji gdy np. pojawi nam się w wynikach powiedzmy -8; -9 . Wiemy wówczas , że kalibracja prawidłowo odczytała subwoofer. Co do odcięcia to w subwooferze na max. i pozostawiamy resztę systemowi kalibracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestie gustu mi tu bardziej chodzi też o to czy sub powinien być bardziej "odgłoszony" na subie pokrętłem czy własnie w ustawieniach amplitunera.
Czy faktycznie dążyć do tego żeby amplituner po kalibracji ustawiał inaczej niż te -12 lub -10?
 

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...