Skocz do zawartości

Zestaw audio do PC do 2000zł


Arkilius

Recommended Posts

Witam, jestem zielony jak szczypiorek na wiosnę w tym temacie, ale chciałbym poznać co to lepsze audio. Do tej pory słuchałem muzyki na karcie muzycznej asus xonar DG + głośniki Creativa do 200zł. Chciałbym przejść na coś lepszego, myślałem o takim zestawie:

CAMBRIDGE AUDIO DAC MAGIC 100 + Klipsch R-15PM

Słucham różnej muzyki, od ACDC po Two Steps From Hell.

Budżet mam do 2000 zł

Pokój wielkości 15 m2.

Szukałem różnych informacji po forach, ale im więcej czytam tym mniej wiem. Ktoś pisał o dacach firmy musical fidelity, ale DAC i głośniki chciałbym kupić nowe, mam złe doświadczenia co do używanych sprzętów, a MUSICAL FIDELITY V90-DAC nowy kosztuje ponad połowę mojego budżetu, czy warto jednak dołożyć? Czy ma to w ogóle sens, czy może ktoś ma lepsze propozycje?

 

Edytowano przez Arkilius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Potrzebujesz niewątpliwie brzmienia energicznego z dobrą kontrolą. Klipsch R-15PM to dobry wybór zważywszy na wielkość pokoju. W dodatku warto zaznaczyć, że kolumny będą także wykorzystywane podczas pracy przy biurku więc nie mogą męczyć. Cambridge Audio Dac Magic 100 to brzmienie łagodne i muzykalne, z delikatnym kocykiem co w przypadku kolumn Klipsch jest bardzo wskazane. Czy warto w takim przypadku inwestować w MF V90-DAC? Różnica będzie ale nie uważam, że będzie ona znacząca.  Większą różnicę usłyszysz pomiędzy Cambridge Audio, a Taga Harmony DA-300 v.3, która charakteryzuje się również muzykalnym brzmieniem i będzie dobrym uzupełnieniem dla Klipsch R-15PM. W takim zestawieniu zyskasz na separacji instrumentów i czystości. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rms.pl idealny temat rzuciłeś, dlatego że masa osób poleca używki, ale nigdy nie ma tematu że jak padnie np. wysokotonowy to trzeba zapieprzać 90km w jedną stronę do fachowca i zostawiać kolumnę na tydzień czasu co przy okazji wiąże się z wcale niemałymi kosztami.

Jest to oczywiste że w danym budżecie używki kupimy wyższej klasy..... ale nawet będąc fachowcem jeśli ocenimy że są w stanie idealnym (w dniu zakupu) to nie ukrywajmy że jeśli sprzęt ma ,,X" lat to prędzej czy później coś się stanie.

I co wtedy? Jeśli zdechnie głośnik którego produkcja zakończyła się mówiąc żartem, a serio w 95 roku ( a nie chcemy mieć sprzętu modyfikowanego) to co zrobić? 

Wstawić kolumny do piwnicy i kupić sobie inne do momentu aż ten głośnik pojawi się na portalach aukcyjnych? 😂😂

Ściągać z zagranicy i czekać na niego dwa tygodnie licząc na to że ten nasz przysłowiowy kot w worku będzie okej?

Wiele osób tutaj ma sprzęt wysokiej klasy, ale wiekowy i ciekaw jestem co te osoby robiły w takim przypadku bo nie wierzę że jeszcze nigdy nikomu nic padło.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kiedyś nowy sprzęt na fakturę nawet w RMS. Po 14 miesiącach wyzionął ducha. Teraz stoi sobie prawie nieużywany w kartonie na szafie, bo naprawa nie była opłacalna. Na wsparcie po zakupie nie masz co liczyć, to nie Lidl, gdzie wymienią ci od ręki, albo kasę zwrócą.
Od tamtej pory, kupuję głównie używki sprzed dekady, kupiłem 8 różnych klocków i nic się z nimi nie dzieje. Co prawda w Rotel Ra931 spaliłem jeden kanał na własne życzenie ( naprawa 100zł) a na NAD 320BEE zadziała siła wyższa. Z nim już większy problem, bo jakiś układ programowalny trzeba z Chin ściągnąć.
A w tym nowym sprzęcie na sam widok znaczka odsyłali bojąc się do niego zabrać.
Także jeśli od uczciwego sprzedawcy można śmiało brać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam podobnie doświadczenia i także trafiałem na zjechany, tudzież uszkodzony sprzęt.

Ale wiem że się da. Znam je i dlatego często je polecam. Gdzie kupisz jak sprawdzisz to znajdziesz na naszej stronie w dziale porady.

Powiem tak 

Aktywny klipsch to kolumny takie sobie.

Szukaj zatem innych firm. Profesjonalnych. Maudio, Adam audio itp dostaniesz taniej a lepiej.

My jak i q21 nie mamy takiego sprzętu więc konkretnych modeli nie uzyskasz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...