Skocz do zawartości

Wzmacniacz/końcówka do Zoller Onyx


Hanse Uber alles

Recommended Posts

Czołem Społeczności,

  Nadszedł w moim życiu moment aby zakupić trochę lepszy sprzęt Audio. Do tej pory słuchałem na kolumnach  Quart 1000 +  JVC AX5, Cd DCD 700 AE. 

  Udało mi się zakupić kolumny Zoller Onyx, w wersji kit. Po podpięciu do mojego AX-5 byłem zaskoczony że JVC tak dobrze je napędza. Jednak mimo wszystko jestem ciekaw jakby brzmiały kolumny z dużo lepszym wzmakiem. Słucham każdego rodzaju muzyki, jednak najbardziej rock, lubię ciepły dźwięk, potężny gdy słucham głosniej. Czasem puszczam muzę z komputera, więc zastanawiam się nad dokupieniem DACa ( Aune X1s).

   Jeżeli chodzi o wzmaki to rozważam tylko używkę, nawet sprzęt Vintage ( bardzo jestem ciekaw dźwięku jaki wydobywa się ze starego Martnza,Luxmana czy Yamahy).

Uważam że wzmacniacz powinien mieć regulację basu, z racji że te Onyxy to niezłe bestie, ale zdaje się na Wasze opinie.

Kilka wytypowanych przeze mnie sprzętów:

https://www.olx.pl/oferta/zestaw-yamaha-koncowka-m65-pre-avc-70-cdx-520-ory-piloty-CID99-IDzGuDk.html

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-nad-356-bee-mod-muda-44-CID99-IDyYQA0.html

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-hifi-hi-end-carat-a57-7960521376

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-densen-beat-b-100-7929005730\

https://allegro.pl/oferta/luxman-lv-117-7118589394

https://allegro.pl/oferta/kenwood-ka-1100d-nie-onkyo-rotel-denon-yamaha-8169894004

Oraz taki coś , nie wiem czy nie za mało mocy:

https://allegro.pl/oferta/yba-integra-z-pilotem-8153195944

Budżet około 2k, mój salon ma 22m2

Najlepiej by było przetestować na moich głośnikach docelowy wybor, ale nie zawsze moze byc taka mozliwosc ( sprzet na drugim koncu Polski). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzmacniaczy, które wymienileś mogę polecić Luxman LV 117. Mocy powinno być pod dostatkiem. Przy 4 omach generuje 250 W, a przy 2 aż 300 W. Jest szczegółowość, potężny bas, dobrze kontrolowany. Skoro lubisz ciepłe granie może być to strzał w dziesiątkę. Ale nie wiem jak zagrają z Twoimi Focalami.

Skontaktuj się ze sprzedawcą i dogadaj szczegóły (ewentualny zwrot w terminie 14 dni). Zapytaj co było w Luxmanie robione. To stara konstrukcja, ale bardzo dobrze zbudowana. Wymaga dopieszczenia. Wzmacniacz posiada bardzo dobry dac na pokładzie. Ten akurat model nie posiada przedwzmacniacza gramofonowego. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, 1Ender napisał:

Ze wzmacniaczy, które wymienileś mogę polecić Luxman LV 117. Mocy powinno być pod dostatkiem. Przy 4 omach generuje 250 W, a przy 2 aż 300 W. Jest szczegółowość, potężny bas, dobrze kontrolowany. Skoro lubisz ciepłe granie może być to strzał w dziesiątkę. Ale nie wiem jak zagrają z Twoimi Focalami.

Skontaktuj się ze sprzedawcą i dogadaj szczegóły (ewentualny zwrot w terminie 14 dni). Zapytaj co było w Luxmanie robione. To stara konstrukcja, ale bardzo dobrze zbudowana. Wymaga dopieszczenia. Wzmacniacz posiada bardzo dobry dac na pokładzie. Ten akurat model nie posiada przedwzmacniacza gramofonowego. 

Pozdrawiam 

 1ender - dziękuję za posta. Będę dzisiaj dzwonił do sprzedającego w sprawie Luxa. Na poważnie traktukę jeszcze Yamaha M65 + AVC 70 albo KA-1100D. Jesteś coś w stanie o nich powiedzieć?  Czy dobrze obstawiam że od KA-1100D móglbym oczekiwać najdluzszej bezawaryjnej pracy ( jest troche nowszy )?

Edytowano przez Hanse Uber alles
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem w sprawie Luxmana, ale Pan nie był w stanie powiedzieć czy coś było naprawiane , czy przez nich czy przez kogoś wcześniej. Mam 14 dni gwarancji żeby sprawdzić i ew zareklamować sprzęt. Jeszcze posłałem pytanie o odstąpienie w ciągu 14 dni bez podania przyczyny. Także suma sumarum nic nie wiemy o tym wzmaku, tylko to że ktoś sprawdzi czy "działa" przed wysłaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pozostałych się nie wypowiem, bo ich nie znam. Zapytaj @tomek4446 .

Mam ten wzmacniacz Luxman LV-117,  jest po konserwacji. Wzmacniacz jak jest dobrze serwisowany to pogra następne 30 lat. O takie starsze klocki trzeba zadbać. To nie jest tak ważne czy sprzęt jest młodszy, czy starszy, tylko 1) jak ktoś dbał, 2) budowa. Młodsze wzmacniacze mogą mieć krótszy żywot, ale to nie jest regułą. Dla mnie ważne są te warunki ww, które muszą być spełnione. A ten Luxman jest bardzo dobrą konstrukcją i nie oszczędzano wtedy na elementach, bo liczył się dźwięk i solidna budowa.

Do głowy mi jeszcze przychodzi Marantz PM-75. Nie słyszałem, jak gra, ale to również bardzo chwalony i dobrze wykonany wzmak. O tym jak gra, zapytaj innych kolegów.

Pamiętaj, jak decydujesz się na tego typu wiekowy sprzęt audio to Twoim obowiązkiem jest jako kupującego dać do serwisu celem sprawdzania w jakiej kondycji jest sprzęt. Chyba, że sprzedawca dysponuje taką dokumentacją, że sprzęt jest po przeglądzie. Taka operacja nie jest bardzo droga od 200 zł w górę. A sprzęt odwdzięczy Ci się długą i bez awaryjną pracą.

Pozdrawiam

@Hanse Uber alles  sam musisz zdecydować. Próbuj negocjować cenę. bo oddanie do serwisu Cię nie minie. Jeżeli nie od razu to za jakiś czas.

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hanse Uber alles napisał:

Yamaha M65 + AVC 70

Jako właściciel CX-1000 + MX-1000 od razu uprzedzam , ze obiektywny nie będę :) 

Tutaj masz coś o końcówkach Yamahy

http://legendaryamps.com/latest.html

Są to solidnie wykonane klocki z duża długowiecznością choć tak jak pisał @1Ender od czasu do czasu przegląd jest potrzebny. Jedyne co nie wytrzymuje próby czasu to plastikowe nakładki na włączniki i lubią odpaść / są klejone i klej po 30 latach wysycha/ ale to żadna awaria , bo wystarczy trochę silikonu lub innego kleju do tworzywa i jest ok. Kondensatory trzymają idealnie , ale dobrze by było by serwis to sprawdził. Jedyną awarię jaka miałem to zwarcie na gniazdach RCA w przedwzmacniaczu . Mam podłączone do przedwzmacniacza sporo sprzętu / Tuner , Magnetofon, Cd , Wzmacniacz ,Malinę, TV, Korektor,  Amp KD. / , i niektóre kabelki trochę ważą , dwa gniazda się po prostu obruszały, koszt naprawy 50 zł.

Przedwzmacniacz taki jak AVC70 daje Ci dużo możliwości , w związku z zamontowanym DAC-iem możesz / tak jak ja mam podłączone/ porównywać np. dźwięk CD po analogu RCA / pracuje DAC CD/ lub dać po coaxial i konwertuje DAC przedwzmacniacza. Jest w nim niezła sekcja przedwzmacniacza gramofonowego, więc jak Ci przyjdzie ochota na czarny krążek to podłączasz i grasz. 

M-65 wysteruje wszystkie kolumny , nie martwisz się o impendancję, bo masz przełącznik 2;4;8 Ohm, w odróżnieniu od M-70 masz przycisk "meter" którym możesz wyłączyć oświetlenie wskaźników / szczególnie w nocy może przeszkadzać/ , masz potencjometry wzmocnienia oddzielnie dla prawego i lewego kanału. Aha , M-65 toleruje wyłącznie gołe kable , zaciski są rewelacyjne , od góry zacisku gniazda głośnikowego masz wejście na cienkie kable , a centralnie po wykręceniu zacisku i przełożeniu przewodu możesz spokojnie wpakować nawet kabel 8 mm. Po dokręceniu trzyma jak cholera , wiem co mówię, bo w tej chwili wiszą na tych zaciskach moje ciężkie Kody o średnicy 5 cm. :) 

A dźwięk to już sam musisz ocenić :)    

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hanse Uber alles napisał:

Zadzwoniłem w sprawie Luxmana, ale Pan nie był w stanie powiedzieć czy coś było naprawiane , czy przez nich czy przez kogoś wcześniej. Mam 14 dni gwarancji żeby sprawdzić i ew zareklamować sprzęt. Jeszcze posłałem pytanie o odstąpienie w ciągu 14 dni bez podania przyczyny. Także suma sumarum nic nie wiemy o tym wzmaku, tylko to że ktoś sprawdzi czy "działa" przed wysłaniem.

W sumie te 14 dni gwarancji rozruchowej jest bardzo w porządku. Ale musisz to mieć na piśmie.
14 dni na zwrot masz bez łaski w przypadku osoby prowadzącej działalność gospodarczą. Opłacasz tylko koszt wysyłki zwrotnej. I przynajmniej jeden dzień przed upływem terminu 14 dni czyli 13 dnia zgłaszasz do firmy odstąpienie od umowy.

Yamaha bardzo fajny zestaw, ale musisz się liczyć że ewentualny koszt naprawy ze względu na budowę (pre+końcówka) może być wyższy niż integry. Ale równie dobrze, tak jak @tomek4446 napisał, zestaw Yamahy nie będzie wymagał ingerencji lub przeczyszczenie np. potencjometrów czy poprawę zimnych lutów co nie jest zbyt kosztowne.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. 

Tak się składa że mam u siebie w Chorzowie https://vintageaudio.pl/pl/, i chyba jest nawet możliwość zrobienia u nich serwisu.

Czy np taki zestaw Yamaha można traktować jako lokata kapitału jeżeli sprzęt jest sprawny ? Albo czy w przypadku gdybym kupił Luxa i Yamahe, i stwierdził że bardziej przemawia do mnie Lux, czy będzie problem ze sprzedażą takiego zestawu ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłbym jeden, a jeżeli chcesz coś dla siebie wybrać najlepszego to masz listę poniżej

1) https://allegro.pl/uzytkownik/NOMOS_PRESTIGE/sprzet-audio-dla-domu-wzmacniacze-i-pokrewne-14?showLeftColumn=true&order=dd&bmatch=baseline-n-cl-dict4-bp-ele-1-5-0517

Na początek wziąłbym Sansui i Luxmana. Technicsy bym pominął. I leciał w dół. O Sansui możesz też zapytać w dziale kluby Sansui. Tam grupa zapaleńców tej marki, mądrze Ci doradzi. 

Wracając do Twojego pytania o lokatę. Ale oczywiście możesz kupić kilka, kilkanaście, a każdy będzie grał inaczej i na swój sposób pięknie. Tylko po co? Blokować gotówkę na kilka lat? Lepiej moim zdaniem te 2,5 k wydać na urlop, albo dołożyć część z tego lub i docelowo wybrać jeden konkretny sprzęt audio lepszy.

Ale i tak na tym etapie skupiłbym się na odsłuchach i wybrał to co dla mnie najlepiej zagra w zakładanym budżecie i starałbym się go nie przekraczać. 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się też sugestia takiego wzmaka: https://allegro.pl/oferta/yba-integra-z-pilotem-8178315485

Jednak moim zdaniem może czasem nie wystarczyć mocy kiedy będę słychać głośniej, a tym bardziej jak źródłem będzie np laptop.

Na liście aukcji podanych przez Ciebie jest SANSUI SU-666 @1Ender,  chyba podobnia jak YBA, może być troszkę za mało mocy?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2019 o 12:58, Hanse Uber alles napisał:

Pojawiła się też sugestia takiego wzmaka: https://allegro.pl/oferta/yba-integra-z-pilotem-8178315485

Jednak moim zdaniem może czasem nie wystarczyć mocy kiedy będę słychać głośniej, a tym bardziej jak źródłem będzie np laptop.

Na liście aukcji podanych przez Ciebie jest SANSUI SU-666 @1Ender,  chyba podobnia jak YBA, może być troszkę za mało mocy?

 

 

Mocą tak bardzo się nie przejmuj. Ważne by brzmieniowo było dobrze. Wat watowi nie równy. Są wzmacniacze, które na papierze nie grzeszą mocą, a są wydajne prądowo. 

Przy Luxmanie powinno być dobrze, a przy denononie dzielonym jeszcze powinna zostać rezerwa mocy. Tyle teorii bo kolumn nie znam. 

Mnie Luxman brzmieniowo odpowiada, nie wiem jak Tobie. Każdy ma trochę inne oczekiwania. 

Co do Twojej propozycji wzmacniacza yba, nie słyszałem. 

Sansui jedź posłuchać. Słuchałem zestawu dzielonego Sansui nie przytoczę modelu, musiałbym poszukać. Nie był to najwyższy model, ale brzmienie jak dla mnie świetne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Byłem na odsłuchu S x911dg, wziąłem ze sobą swojego AX5 ( targać kolumn nie miałem jak i daleko ) i powiem tak: różnica na korzyść 911 oczywiście była, ale nie żeby mnie powaliła z nóg. Sprzedawca miał na stanie też Sansui 8080 i zachęcał mnie do przesłuchania właśnie jego - i powiem Wam że szczena mi opadła. Co prawda słuchaliśmy na bardzo specyficznych kolumnach, czyli Coral (wczesny Kednwood?) ( głośniki średniotonowe na memebranch miały łopatki jakby turbin ) - więc brzmienie specyfixzne, ale było słychać różnicę. I zdecydowałem się nie konsekwentny i nie przemyślany zakup własne tego Sansui 8080. Po podpięciu do Zollerów dostałem jeszcze więcej ciepłego grania niż chciałem w trybie Loundess ktory zawsze używam, kiedy to ustawienie jest na OFF, muzyka ma swoje inne, piękne bardziej naturalne brzmienie. Przy okazji mam też radio, tylko trzeba jakąś antenę wkomponować bo wbudowana totalnie nie daje rady. No i zainteresować się trzeba będzie przeglądem....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2019 o 19:36, Hanse Uber alles napisał:

 Przy okazji mam też radio, tylko trzeba jakąś antenę wkomponować bo wbudowana totalnie nie daje rady. No i zainteresować się trzeba będzie przeglądem....

To przecież normalne, że tuner i amplituner wymagają podłączenia anteny, bo bez tego sygnał radiowa jest zbyt słaby (grają kiepsko - albo wcale) 🙂

Przegląd się przyda - szczególnie gdy nie znasz pochodzenia sprzętu i nie wiadomo, kiedy poprzednio był serwisowany. A ten Sansui (całkiem fajny model) ma już "czterdziestkę" na karku.

Ilu omowe masz kolumny? Bo chyba 8080 wymaga ósemek...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, RoRo napisał:

Ilu omowe masz kolumny? Bo chyba 8080 wymaga ósemek...

Wszystko wskazuje na to że są to 8ohm. Zarówno archiwalne dane jakie znalazłem jak i fakt, jak grają z 8080. Tak, produkowany w drugiej połowie lat 70-tych, jest 10 lat starszy ode mnie ; ) 

Co do anteny - miałem przypuszczenia że nie bedzie trzeba bo z tyłu wystaje taka gruba lufa ; ) Raczej nie spotyka się czegoś takiego w amplitunerach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...