Skocz do zawartości

Zestaw stereo brzmi 80% gorzej w innym pomieszczeniu


Master1098

Recommended Posts

Zakupiłem kolumny Tannoy M2, które testowałem w swoim pokoju zasilając je amplitunerem stereo Cambrigde Audio Topaz 10. Brzmienie super, bardzo dynamiczne i sporo niskich tonów - czego nie spodziewałem się po takich małych monitorach. Pomieszczenie to kwadrat ok 16m2. Zestaw kompletowałem dla znajomego, który ma podobnej wielkości pokój. Zawiozłem sprzęt, podłączam, odpalamy muzykę i cisza. Zupełnie nie gra, zero niskich tonów nawet średnie się schowały, totalna klapa. Brzmi jak tanie głośniczki komputerowe. Próbowałem różnych ustawień kolumn, które stały na dużej komodzie, zmieniałem kąty, ustawiałem na podłodze - zero efektu.
Można to jakoś wytłumaczyć poza twierdzeniem, że pokój ma tak słabe właściwości akustyczne? Jedyna zmiana to kable, którymi podłączyłem kolumny - w domu 4mm2, a u znajomego podłączyłem tymczasowo kabelkiem 1mm2 - jedynie takim dysponował, ale nie wierzę że to kabel zjada całą muzykę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa mi się jeden wniosek...

Spróbuj ponownie u siebie przetestować sprzęt o którym piszesz.

Jeśli znów odczujesz przyjemność płynącej muzyki to znaczy, że ewidentnie pokój Twego kumpla jest fatalny jeśli chodzi o akustykę lub też problem tkwi w przewodach łączących wzmak z kolumnami. Musicie pokombinować z przewodami lub też ustawieniami skrzynek.

Wydaje mi się jednak, że tu raczej chodzi o któreś z ustawień wzmacniacza. Być może podczas transportu coś gdzieś zostało wciśnięte na przednim panelu i stąd tak fatalny odbiór.

P.s. Może tutaj leży problem? Przeczytaj poniższe😎

https://forum.audio.com.pl/topic/3339-plus-do-plusa-minus-do-minusa-a-jak-nie/

Edytowano przez Pędrak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus i minus się zgadza, sprawdzałem kilka razy już ;)

Spróbuję wymienić kable, a jeśli chodzi o ponowny odsłuch u mnie to niekonieczne, różnica jest tak diametralna jak porównywanie porządnego stereo głośnikami komputerowymi 2.0. 
Ustawienia wzmacniacz takie same, sprawdzałem i kombinowałem zupełnie nic nie dało. 

Edytowano przez Master1098
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...