Skocz do zawartości

wieża Sony RX 88 - problem


tradycyjny

Recommended Posts

Witam Serdecznie  wszystkich :)

To mój  1wszy post. NIe ukrywam że założyłem konto po to by o coś zapytać. Wiem że to  forum stricte audiofilskie i mógłbym zadać pytanie na elektrodzie czy  gdzieś no ale spróbuję tu. Wybaczcie :) Byłem też w tej sprawie  u  "speca " od  takich  rzeczy,  ale po rozebraniu wieży i obejrzeniu problemu ( coś  tam niby zrobił ) oodał mi wieżę a ja po zapłaceniu 60 zł problemu się  nie pozbyłem bo powrócił po 2 dniach :)  Ponownie  udałem się do niego - ale  natrafiłem na  chyba  zły okres  tego pana bo powiedział mi że nie będzie " się bawił " z  tą wieżą.... A więc  może ktoś z  Was  coś mi podpowie.

Przechodząc do problemu.

Posiadam 20 letnią  wieżę  Sony RX 88. z kolumnami które już były  2 x 100 Wat   8 Ohm.  Od jakiegoś  czasu służy mi tylko w dwóch  celach. Jako wzmacniacz dźwięku z komputera/ TV  oraz  radio FM. To  tylko  jest  mi potrzebne. To że  Kasety i płyty od wielu lat nie  działają nie przeszkadza mnie zupełnie. Na moje  laikowe  potrzeby  jakości wystarczało. Komputer podłączony jest przez  jack-chinch a  TV  przez  jack-jack do wejścia  mikrofonowego

 Od pewnego czasu zaczeło się  dziać coś  dziwnego. Wieża  sama z siebie  przechodzi w tryb  ciszy. ALe nie  takiej MUTE  tylko tak jakby włożyć jacka w wejście słuchawkowe. Słychać  przy tym  charakterystyczny " klik " I cisza....  Myślałem  że to może właśnie wejście szwankuje . NA początku wystarczało  włożenie  jacka i  wyjęcie i  głos powracał. Ale tylko na  początku, bo z  każdym  dniem  było co raz gorzej aż w końcu nie pomagało . Ale co się  okazuje,  pomaga   lekkie uderze  palcem albo dłonią w obudowę boczną ( sąsiadującą  z wejściem słuchawkowym) Wiem wiem że to  jest  śmieszne :) . Uderzenie w obudowę pomaga na trochę (  czasem na   15  sekund a czasem   na  godzinę w zależności w jakim  chumorze jest Panna z Japoni ... :(

Aha, co może być  ważne -  podczas  "uderzenia reanimującego  " powrót  dźwięku z prawej kolumny wydobywa się  głośny zgrzyt.  Kable od głośników wyjąłem , przyciąłem końcówki na nowo ( tyle potrafie zrobić :)  Do środka  wieży  boję się zaglądać bo nie znam się na tym ( myśle by odwiedzić innego  fachowca ) 

Czy to może być wina kabli jackowych od TV i Kompa ? Przyznaje  że najczęściej  to się  przydarza jak  TV jest  włączony.  A jak  nie kabli to  wejście mic  w wieży ? Czy też z tyłu wieży wyjście  Aux.

Czy Wieża poprostu  wyłapuje jakieś przepięcia  i się wycisza bo ma coś nie tak w swym  " organiźmie "?

Przepraszam za  trywialną treść posta  i  z góry  dziękuję za potencjalne wskazówki :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...