Skocz do zawartości

Amplituner do Dali Zensor7 + E12F


nikon1st

Recommended Posts

Cześć,

Przygodę z kompletowaniem sprzętu zacząłem od końca i w najgorszy możliwy sposób, chce teraz to naprawić (kupiłem 2 lata temu najtańszy amplituner denona).

Aktualnie mam amplituner Denon X540BT, po czasie dokupiłem do niego  DALI ZENSOR 7 + DALI 1 + DALI VOCAL i po jakimś czasie jeszcze subwoofer Dali E12F. Całość sprawuje się w miarę, ale frontom wyraźnie brakuje mocy. Przednie kolumny niemal wcale nie mają basu. 

Sprzęt oczywiście do filmów, ale pracuję też z domu i często leci na na nich muzyka. Lubię miękki bas, nie znoszę trzeszczenia i pierdzenia :) Amplituner wystawiłem na sprzedaż i planuję przeznaczyć tak do 3600 zł na nowy sprzęt. Nie planuję dodawać dodatkowych głośników, bo nie mam na to miejsca. Podpowiecie, co warto wybrać? 

Denon ma u mnie minusa za badziewny pilot, za częste wieszanie się sterowania gdy idzie sygnał po optyku, ale mogę też pozostać przy tej firmie. Widzę, że większą mocą dysponują jedynie modele 7.1, 9.1 etc. Ale ja aż tyle głośników nie potrzebuję, chce by te wyżej miały znacznie więcej mocy :) dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie to prostokąt, około 13 mkw. Nie przywiązuje do tego dużej wagi, bo planuję przeprowadzkę za jakiś czas i pewnie sprzęt będzie stał normalnie w salonie a nie pokoju. 

Generalnie w trakcie dnia głównie muzyka (4ch stereo na denonie), a wieczorem po pracy - seriale/film. Netflix, HBO, czasem jakiś film z innych źródeł, ale pilnuję dobrej jakości i kodowania. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miam niższy model marantza i rzeczywiście w stereo spisywał się on bardzo dobrze, ale o wiele lepszym rozwiązaniem jest moim zdanie kupienie tańszego modelu ampa marantza i do tego wzmacniacza z wejsciem main in. Wtedy w kinie jak i w stereo uzyskasz o wiele lepsza dynamikę i będziesz miał sprzęt uniwersalny. Pozdrawiam.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, seba3002 napisał:

ale o wiele lepszym rozwiązaniem jest moim zdanie kupienie tańszego modelu ampa marantza i do tego wzmacniacza z wejsciem main in

Zgadzam się,to już autor tematu musi się zastanowić co bardziej mu pasuje, tylko moim zdaniem w przypadku dzielonego systemu to do kina zastosowałbym bardziej dynamiczny amplituner np.Yamahe 685 z pre out i połączył to z jakimś cieplejszym wzmacniaczem stereo. 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że amplituner z racji technologii nie da się mostkować kanałów, bo traci się jakość sygnału i wręcz spada moc. Czyli nie bać się ampów 7.2 i innych magicznych przedwzmacnia czy 10.2 etc.? Myślałem, że bez sensu inwestować w to, skoro i tak nie wykorzystam wszystkich kanałów.

A jak oni mierzą moc dla amplitunerów? Taki denon 10.2 ma niby 200 rms na kanał, ale przy obciążeniu spada to proporcjonalnie, tak? Czyli gdy będzie 5.0 to teoretycznie moc na kanał będzie większa jak przy 7.0? Czy nie ma to żadnego znaczenia? 

Dzięki za propozycje - poczytam sobie o tym ampli i pre out/in. Wnioskuję, że na raz pracują dwa urządzenia, jedno zasila front większą mocą, reszta dzieli moc po surround. Dzięki temu nie stworzę elektrociepłowni w domu? :)

Mogę pomyśleć o ampli+wzmaku, ale nie mówcie żonie hehe

Mam starego technicsa suv500. On ma słyszalnie gorszą jakość na głośnikach, ale mimo bodajże 2x17RMS, ma wyraźnie większą moc niż denonowskie 5x90rms

Edytowano przez nikon1st
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia jak i z postów pisanych na rożnych forach o tematyce audio - wideo odnoszę wrażenie, że wiele osób zaczynających od kina domowego w koncu zaczyna mysleć o rozbudowaniu swojego setu o przyzwoite stereo. Dlatego najlepiej udać sie na odsłuchy badż też wypożyczyć sprzet do domu i na tej podstawie stwierdzic czy sam amp AV spełnia nasze oczekwania czy jednak czegos nam brakuje. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, nikon1st napisał:

A jak oni mierzą moc dla amplitunerów? Taki denon 10.2 ma niby 200 rms na kanał, ale przy obciążeniu spada to proporcjonalnie, tak? Czyli gdy będzie 5.0 to teoretycznie moc na kanał będzie większa jak przy 7.0? Czy nie ma to żadnego znaczenia

To jest chwyt producentów, dla tzw. Kowalskiego, patrzysz w sklepie i mówisz Wow 200w na kanał, ale to musi nawalać, tak przy 5.0 moc na kanał będzie większa jak przy 7.0. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test Yamahy 685, masz przykład jak moc spada przy danych obciążeniach 

https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/3004-yamaha-rx-v685

4 minuty temu, nikon1st napisał:

Postaram się załatwić sprzęt na wypożyczenie lokalnie (Lublin) i odsłuchać

Najlepsza opcja. 

 

6 minut temu, nikon1st napisał:

chociaż w porównaniu z X540bt denona pewnie wszystko zrobi efekt wow ;)

Ten Denon to tani podstawowy model, także przy Marantz sr5013 powinieneś odczuć sporą różnicę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej w Lublinie marantza nie wypożyczysz, gdyż jedyny sklep, który go oferuje to Meloman a oni nie wypożyczają. Jest tez top hi fi ale oni nie mają tej marki u siebie aczkolwiek sprzęt wypożyczają. Podjedz sobie ewentualnie do Melomana i poproś, żeby tam podłączyli Ci kilka urządzeń. Możesz tez podjechać do Top Hi Fi. Oni maja yamahę a zdaje się, że ten sprzęt tez gra dobrze z dali. Możesz od nich pożyczyć amp i wzmacniacz i sprawdzić co Ci odpowiada.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecasz marantza ze wzlędu na to, że gra słabiej w kinie niz onkyo i yamaha ? A nie lepiej kupić tani amplituner z wyjsciem pre out jak np marantz nr 1509 i rozbudowac go o przyzwoity wzmacniacz niz iść w dwa razy droższe onkyo, które zapewne w stereo i tak nie zagra lepiej niz wzmacnacz  za np 2000, a i w kinie doda dynamiki frontom i odciąży pozostałe kolumny ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2019 o 11:14, seba3002 napisał:

Nie polecasz marantza ze wzlędu na to, że gra słabiej w kinie niz onkyo i yamaha ? A nie lepiej kupić tani amplituner z wyjsciem pre out jak np marantz nr 1509 i rozbudowac go o przyzwoity wzmacniacz niz iść w dwa razy droższe onkyo, które zapewne w stereo i tak nie zagra lepiej niz wzmacnacz  za np 2000, a i w kinie doda dynamiki frontom i odciąży pozostałe kolumny ?

Dokładnie tak. 

Marantz w kinie jest po prostu dobry. A tamte modele są żywsze ciekawsze 

Bardzo dobrze kombinujesz z wzmacniaczem. Dlatego ja bym sugerował Yamahę 685 i właśnie dodatkowy wzmacniacz. 

Zdecydowanie poprawisz dynamikę.

Dnia 10.06.2019 o 16:25, seba3002 napisał:

Nie opłaca się kupować wzmacniacza i łączyć go z amplitunerem AV? Nie do końca zrozumiałem wypowiedź przedmówcy. 

 

Opłaca. Mają nie najlepsze pre ampy ale różnica i tak jest olbrzymia.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekaw jestem, zakładając nie Maranza a Yamahę 685, to jaki do niego wzmak najlepiej by pasował? 

Na razie chyba się wstrzymam, bo Pan, który chciał kupić ode mnie Denona 540BT zrezygnował z powodu nieplanowanego wydatku. Chyba, że któryś ze sklepów weźmie go w rozliczeniu, jest cały czas na gwarancji i w idealnym stanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...