Skocz do zawartości

Amplituner do Dali Zensor7 + E12F


nikon1st

Recommended Posts

Harman da jeszcze więcej basu. Właśnie, skoro nie Onkyo to zostaje raczej Marantz. Absolutnie nie łączyłbym tego z Denonem, bo niechciany efekt jeszcze się spotęguje. 
Nie należę do ulubieńców Zensorów, ale może pomyśl nad wzmakiem stereo?

Harman da jeszcze więcej basu. Właśnie, skoro nie Onkyo to zostaje raczej Marantz. Absolutnie nie łączyłbym tego z Denonem, bo niechciany efekt jeszcze się spotęguje. 
Nie należę do ulubieńców Zensorów, ale może pomyśl nad wzmakiem stereo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mahmoud benjawad napisał:

Harman da jeszcze więcej basu. Właśnie, skoro nie Onkyo to zostaje raczej Marantz. Absolutnie nie łączyłbym tego z Denonem, bo niechciany efekt jeszcze się spotęguje. 
Nie należę do ulubieńców Zensorów, ale może pomyśl nad wzmakiem stereo? Nox Vidmate VLC

Harman da jeszcze więcej basu. Właśnie, skoro nie Onkyo to zostaje raczej Marantz. Absolutnie nie łączyłbym tego z Denonem, bo niechciany efekt jeszcze się spotęguje. 
Nie należę do ulubieńców Zensorów, ale może pomyśl nad wzmakiem stereo?

Oj to dobrze zrobił 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziś amplituner znalazł nowego nabywcę, więc wracam do tematu. 

Z ciekawości wypożyczę na razie polecany przez sprzedawcę wzmacniacz stereo. Podpiąłem pod Zensor 7 przód starego technicsa SU-A500 na stereo i Zensor zaczął grać basem z przednich głośników. Wzmak ma bodajże 17 W RMS na głośnik, więc ciekawi mnie taki nowoczesny wzmacniacz stereo o 5-krotnej mocy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki czysty wzmacniacz z dawnych lat tudzież nowa lampa o mocy 17 w zagra lepiej niż wielokanałowy amplituner o mocy 250w :)

magia stereo. Nie próbuj zrozumieć. Tylko odsłuchaj i uwierz.

jak chcesz nadal kino to walcz odsłuchuj amplituner tudzież model z wyjściem pre out.

chcesz stereo to idź w wzmacniacz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od soboty mam Yamahę 685 na odsłuchu do poniedziałku i powiem Wam, że spodziewałem się ogromnej różnicy w porównaniu do Denona 540 bt, niemal 3-krotnie tańszego. Skonfigurowałem całość przy użyciu mikrofonu plus zmieniłem defaultowy opór głośników z 8 na 6 omha. Powiem Wam, że jakość dźwięku jest lepsza - zdecydownie jest czyściej, słychać więcej, zwłaszcza w trybie PURE DIRECT. W końcu jak gra stereo to słychać dźwięk ze środka, a nie mocniej z jednego lub drugiego głośnika. Auto strojenie znów ostrzegło mnie, że jest za duża różnica w głośności subwoofera w porównaniu do innych głośników i automat dał mu -10db. Nie wiem, czy mam po prostu za małe pomieszczenie w stosunku do wielkości suba, czy co.

Ale teraz konkretny. Tryb Pure Direct ma czysty, ale dość płaski dźwięk. Na niskich głośnościach zdecydowanie za wysoka góra, dopiero od większego poziomu głośności słychać lepiej bass, ale góra trochę za mocno w tedy. Tryb Extrabass w moim przypadku... po prostu włącza subwoofer do stereo. W 5.0 na froncie nie słychać zbyt dużo bass mimo, że odcięcie jest na 40 mhz. Myślałem, że korzystając z graficznego korektora, podniosę na frontach skalę 40, 60 i 80 hz, ale ta opcja dostępna jest tylko dla subwoofera (od 20), ale frontów idzie bodajże od 100. 

W trybie PARTY klonowane jest stereo na wszystkie głośniki, odpalany jest też sub. Czyli tak jak w denonie tryb 4ch. 

Powiem Wam, że spodziewałem się znacznie lepszego efektu. Dźwięk jest czystszy, ale znacznie większej mocy tutaj nie ma. Miły Pan w salonie mówił, że po tym Denonie to odczuję mega różnicę, ale tak nie jest. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce z denona na Yamahe miałeś prawo odczuć różnice w górze pasma. To raz. Jeśli nie masz subwoofera, nie spodziewał bym się jakiegoś mega WOW w basie. Dlatego albo idź w zewnętrzny wzmak jeśli szukasz dobrego stereo, albo w dobry sub, który poprawi "dół" zarówno w kinie jak i stereo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

Jeśli nie masz subwoofera, nie spodziewał bym się jakiegoś mega WOW w basie

Przecież kolega ma subwoofer. 

Wracając do tematu, proponuję sprawdzić jeszcze Onkyo tx686 i polecam nadal też  Marantza sr5013 i te amplitunery na końcu porównał bym z samym wzmacniaczem stereo,a dlaczego ponieważ może któryś z tych amplitunerów sam Ci spokojnie wystarczy, a jeżeli jednak bardziej podejdzie wzmacniacz to będziesz miał odpowiedź że może jednak warto pomyśleć o systemie dzielonym lub wykorzystać pre-out. 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino na pewno ma różnicę. Dźwięk wyraźnie pojawia się z określonego powodu, a nie przypadkiem. Tutaj tło gra świetnie - to fakt. Dodatkowa opcja jak Cinema DSP - może to kwestia przyzwyczajenia, albo konfiguracji, ale jeszcze tego nie kupuję - automat ustawia pogłos, który sprawia wrażenie echa w dużej sali, aczkolwiek ustawia się to samo i nie zawsze :) Kino jest bez wątpienia na plus. Zapytam sprzedawcę, czy ma jeszcze tego maranza, jeżeli tak, to wezmę dla porównania, jak nie, to żona pozwoliła zostawić Yamahę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem decyzję i zdecydowałem się na zakup tej Yamahy. Myślę, że gdy lepiej ją poznam i lepiej się rozegra - przypadnie mi bardzo do gustu. Obejrzałem kilka filmów z Yamahą i jest bardzo w porządku. Muszę tylko okiełznać subwoofer, ale bardziej spróbuję go przestawić w inne miejsce. Muzyki słucham w trybie pure direct i zaczynam się już przyzwyczajać do delikatnego brzmienia i miękkiego lekkiego bassu. Dzięki za pomoc. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, że podeszliście do tematu tak otwarcie i postanowiliście podzielić się swoją wiedzą. 

P.S. Stage dwa, to jaki wzmacniacz pod fronty? :) Pytałem o coś do budżetu 1500, ale Pan w sklepie powiedział mi, że za taką kwotę to mogę szukać czegoś, co ma z 10 lat. Polecił mi 2-3 marki, których już nie pamiętam, ale wychodziło minimum... 2700, co oczywiście przez najbliższy rok nie uzasadnię w żaden sposób żonie :D

Edytowano przez nikon1st
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nikon1st napisał:

Podjąłem decyzję i zdecydowałem się na zakup tej Yamahy. Myślę, że gdy lepiej ją poznam i lepiej się rozegra - przypadnie mi bardzo do gustu. Obejrzałem kilka filmów z Yamahą i jest bardzo w porządku. Muszę tylko okiełznać subwoofer, ale bardziej spróbuję go przestawić w inne miejsce. Muzyki słucham w trybie pure direct i zaczynam się już przyzwyczajać do delikatnego brzmienia i miękkiego lekkiego bassu. Dzięki za pomoc. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, że podeszliście do tematu tak otwarcie i postanowiliście podzielić się swoją wiedzą. 

P.S. Stage dwa, to jaki wzmacniacz pod fronty? :) Pytałem o coś do budżetu 1500, ale Pan w sklepie powiedział mi, że za taką kwotę to mogę szukać czegoś, co ma z 10 lat. Polecił mi 2-3 marki, których już nie pamiętam, ale wychodziło minimum... 2700, co oczywiście przez najbliższy rok nie uzasadnię w żaden sposób żonie :D

Też mam Yamahę 685 i dokupiłem do niej Pioneera A-40. Zapłaciłem za niego 1300 zł (nowy, Polska dystrybucja, GW. 2 lata). Różnica jest znaczna a przy słuchaniu w stereo gdzie źródłem jest odtwarzacz CD wręcz kolosalna. Wyciągam niesłuchane od x lat płyty CD i od jakości dźwięku morda mi się śmieje... 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem to pomieszczenie ma 13m2? I te DALI Zensor słabo grały? Nawet z tym ampli? Coś mi się wydaje że nie był dobrze ustawiony. Pod kino i pod stereo. Tam nawet nie powinno być suba w muzyce. Miałem sprawdzałem na 17m2 tylko że ampli stary jak świat denon 1713. Mocy basu nigdy nie brakowało. Wzmacniacz tylko dla zagorzałego melomana.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam że wolę ampli pod kino. A stereo i tak w większości nie słucha się na full. Mi to wystarczało. Zależy też od rodzaju muzyki który się słucha. U mnie popularna,radiowa, house, klubowa itp. Teraz mam denon x4400h i Heco Music Style i jest super. Nie widziałem sensu zakupu wzmaka. Słuchałem, przymierzałem się do denon pma 1510ae. Moim zdaniem nie warto. Każdy ma inne potrzeby.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...