Skocz do zawartości

Amplituner do Dali Zensor7 + E12F


nikon1st

Recommended Posts

Postaram się skombinować jeszcze wzmak, bo lokalnie gdzie kupiłem ampli - mają trochę wyższą półkę niż mój budżet. 

Pomieszczenie ma to do siebie, że to taki prostokąt  z krótszymi bokami ze 2.8m, w rogu jednego z nich jest dziwny skos, co może robić problem. W denonie w stereo bez wzmaka nie było basu. W Yamaha jest i fajnie gra w trybie pure, ale tam już go w żaden sposób nie wzmocnię, stąd wrażenie, że jest lepiej, ale to jeszcze nie to :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że wzmak do stereo będzie lepszy. Ale nie chcę mi się wierzyć że denon na tych kolumnach basu nie miał. Samo przestawienie na stereo w ampli to nie wszystko. W menu trzeba jeszcze poprzestawiać. Chyba ze dwie rzeczy. Kolumny na duże, LFE i jeszcze coś. Przecież tam jest zajebi..ty bas. Klarowność, dokładność, czystość dźwięku pewnie lepsze na wzmaku. Ale ampli nie jest na straconej pozycji.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

No chyba że ten denon x540 jest naprawdę taki cienki. To ja się poddaję.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denona nie podłącza się do dali. Złota zasada. Niestety w Polsce to ten sam dystrybutor dlatego takie a nie inne zestawy da na necie .

Wiadomo kolega miał to poleca. Standard. 

Ale 6200 a 540 to praktycznie dwa światy. 

No i jednak tutaj można oczekiwać takie dzwieku. Dość przeciętnego. 

Można go jeszcze podrasować no ale szału nie będzie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gwoli ścisłości. Korektor denona z automatu ustawiał dali na głośniki typu small bez opcji sterowania odcięciem etc. Przestawiałem to ręcznie na large, wtedy też odcięcie dało się sterować. W przypadku frontu - odcinając front na 40 hz, subwoofer grał poniżej 40 hz mimo ustawieniu dla niego odtwarzania do 120 hz :o To własnie odcinając front regulowało się od razu subwoofer, co uznałem za dość dziwne. 

W trybie stereo, bass +6 z wyłączonym subwooferem - bez kawałków z mocno podbitym basem (np. seria bassbooster na YouTube), nie ma co basu szukać :) Z kolei Yamaha w pure direct ma korektor a 0 i już bass słychać znacznie lepiej. Zastanawia mnie tylko korektor graficzny dla każdego głośnika. Możemy sterować gainem dla częstotliwości od 40 hz dla wszystkich kolumn za wyjątkiem... frontów :D Tam bodajże korektor działa od 80 hz.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
On 30.07.2019 at 19:45, nikon1st wrote:

To be exact. The Denon equalizer from the machine set the distance to small speakers with no cut-off control etc. I switched it manually to large, then the cut-off could also be controlled. In the case of the front - cutting front at 40 Hz, the subwoofer below 40 Hz played despite setting for him to play 120 Hz :about It has just cut off the front regulated immediately subwoofer, which I found quite strange pinoy channel

In stereo mode, bass +6 with the subwoofer turned off - no pieces with heavily boosted bass (e.g. the bassbooster series on YouTube), there is no bass to look for :)In turn, Yamaha's pure direct equalizer has a 0 and the bass can be heard much better. I'm just wondering about the graphic equalizer for each speaker. We can control the gain for frequencies from 40 hz for all loudspeakers except ... fronts : DThere probably the equalizer works from 80 hz.  

Harman will give even more bass. Yes, since not Onkyo, Marantz remains. I would absolutely not connect it with Denon, because the unwanted effect will be even more intensified.
I'm not Zensor's favorite, but maybe think about stereo boost?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...