Skocz do zawartości

Audio szkoła


Recommended Posts

Witam.

Całkowicie niechcący natknąłem się na:

http://audioszkola.pl/

Gdyby nie oglądanie filmików na YouTube chyba nigdy bym na to nie wpadł....... znalazłem szkolenie Bartka u użytkownika Audioszkoła i coś mnie podkusiło aby sprawdzić czy faktycznie coś takiego istnieje-czy nie jest to tylko nazwa użytkownika YouTube i....... nagle niesamowite zaskoczenie ponieważ dosyć, że istnieje to jeszcze w Warszawie !

Czy ktoś z Was był na jakimkolwiek spotkaniu lub jest członkiem klubu?

Kurcze.....jak dla mnie, gdzie w 1 miejscu spotkam na raz taki sprzęt, ludzi z tą samą pasją, ludzi uznawanych za guru tej branży, itd

Wpisowe nie jest niskie, ale uważam że warto ( zresztą jest to sprawa indywidualna).

Sala odsłuchowa przygotowana przez Mega Acoustic......

Miałem to wszystko niemal pod nosem, a dowiedziałem się ponad pół roku po otwarciu 😔😔😔

 

20190608_013135.jpg

Screenshot_20190608-013445_Chrome.jpg

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOWA !!!!!

Zarąbiste miejsce!!!!

Tworzą suuuuper video szkoleniowe

https://www.youtube.com/channel/UCQ9BTYzS8rX6nckwp88DCEg

 

Szkoda że opiera się ono na kilku magicznych zwrotach (prezentowanych również przez tutejszego złotouchego )

- Zapewniam

- Nie wiem dlaczego ale tak jest

- zmiany są kolosalne (lub zasadnicze)

- jakieś sygnały

- wydaje się

- chyba

- może

- JAK SŁYChaĆ bez watpienia

- makaron ;)

- Ja słyszę

-zaskoczenie

 

Myślę że spokojnie powinieneś wykupić roczny abonament

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak Ja już w ciemno wziąłem abonament do 2030...i to "bez odsłuchu".

A tak na poważnie bez żadnych uszczypliwości jak to bywa w twoim przypadku w większości postów różnych użytkowników...... Jeśli masz 10 kolegów którzy dysponują sprzętem z wyższej półki do tego możesz się z nimi spotkać,posłuchać rozmawiać, oceniać i tak dalej to gratuluję.

Co ma zrobić osoba która chcę rozwijać swoją wiedzę w tym temacie, a wśród jego znajomych najlepszym sprzętem jest wieża Sony z 2010 roku? 

Siedzieć na forum i debatować dwa tygodnie czy jest sens wymieniać kabel RCA?

Przeczytałem na tym forum chyba wszystkie wątki w dziale akustyka.......a po wykładzie Bartka w ,,szkole" w ciągu półtorej godziny dowiedziałem się 3 razy tyle......mało: w końcu coś zostało zobrazowane-pokazane.

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że fajnie jest spotkać ludzi i wymienić doświadczenia, posłuchać, nauczyć się czegoś. Tylko trzeba umieć wychwycić co jest wartościową wiedzą a nie przysłowiowym (czy realnym) makaronem na uszy. 

Jest tam film na YT, który trwa może 3 minuty i ja go ledwo wytrzymałem do końca bo z takiego bełkotu nawet trudno się śmiać.   Jeśli te spotkania wyglądają w ten sposób to chyba szkoda pieniędzy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie......do audiofilizmu mi daleko, natomiast ciekaw jestem tego jak coś brzmi i wygląda + jakie zmiany wprowadza ,,coś" o czym tutaj ,,tylko" się dyskutuje.

Mam tam coś namacalnego......na forum poczytam- tak, z tym że jest to takie "życie online"

Fajnie jak dla mnie zobaczyć i posłuchać, a nie tylko czytać.

Raczej 5 wzmacniaczy na raz których suma jest równa wartości małego mieszkania w Warszawie nie wypożyczę sobie do domu ( pewno nawet z jednym byłoby ciężko 😁)

Temat rzeka......co kto lubi 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna inicjatywa. Też mi brakuje możliwości posłuchania różnych konfiguracji tylko trochę słono się cenią no i ja z Wrocławia więc kicha
 

 


Kluby terytorialne ... We Wrocławiu cisza w eterze kompletna
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to finansowo widzę tak: dla Wielu osób choćby to było 10zł to i tak za dużo. Kurcze...... ja też bym wolał przecież zapłacić 50 zł jak ponad 300, ale umówmy się że:

- ktoś wynajmuje lokal w ŚCISŁYM centrum Warszawy (info dla osób z innych miejscowości: wynajem ,,tutaj" jest droższy niż wynajęcie remizy na sobotę)

- ktoś robi adaptację akustyczną- raczej nie za darmo

- ktoś wstawia sprzęt ,,podstawowy" wart......"kilka zł".

- ktoś prowadzi działalność gospodarczą- płaci 19% z dochodu i odprowadza 23% VAT-u czyli ma do ręki 240zł i od tego jeszcze odejmuje podatek dochodowy w stosunku do kosztów.

- zapewne osoby ,,z pierwszych stron gazet" tej branży nie przyjeżdżają w 100% na friko......

- dochodzą opłaty mediów, strony internetowej, osoby która się zajmuje biurem, Facebookiem itd.

Ktoś robił by to taniej???? Ile ma na czysto właściciel z 1 członka klubu? 100zł na miesiąc czystego zarobku?? - miejmy świadomość że to BIZNES, nie darmowy klub. Dla mnie to plus......ponieważ co się dzieje jak ,,dają za darmo" ? Odpowiem tak: człowiek by się tam nie dostał bo kolejka by była do Pałacu Kultury.

Kiedyś słyszałem opowieści warszawskiego audiofila o ich klubie i powiem tak: w życiu bym tam nie poszedł nawet na darmo. Mnie nie interesują przeróbki łożysk w ramieniu gramofonu na diamentowe.

W AS wystarczy poczytać w wydarzeniach jakie tematy są omawiane.......,,normalne" nie typowo audiofilskie.

Tym bardziej...... ,,Każdy z członków klubu Audioszkoła może zorganizować wydarzenie - przedłużając tym swoje członkostwo o miesiąc" więc dla ambitnych może być to niemal darmowe członkostwo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak

Co do ,,występu" Lampizator-a to OK, ale rzuć okiem na wykład Bartka

lub 

Moim zdaniem super, mega łatwo opisane różne zagadnienia bez żadnego voodoo.

Prościej opisać i opowiedzieć o tych zagadnieniach chyba już się nie da.

Oczywiście...... jeśli ktoś ma w tej dziedzinie super długi staż i dla niego te tematy są proste jak bułka z masłem no to oczywiście bez sensu sobie tym głowy zawracać, ale ja po obejrzeniu dwóch filmików śmiem twierdzić że jestem 2 razy "mądrzejszy" jak po czterech miesiącach siedzenia na forum.

Możecie się śmiać lub nie ale dopiero po obejrzeniu filmu z Bartkiem dowiedziałem się po co tak naprawdę są pułapki basowe mimo że dział akustyka przeczytałem od dechy do dechy.

 

Ameryki nie odkryje jeśli napiszę że:

Dla przykładu jest na forum 100 osób. 90 z nich jest po to aby rzucić temat ,,jakie kolumny do pokoju 40m" , ,,jaki wzmacniacz do 5000zł" po czym......,,znikają".

W momencie jak ktoś ze starych bywalców zakłada temat to dla takich osób jak na przykład ja zaczynają się schody ponieważ ( Proszę mnie źle nie zrozumieć bo nikogo ani niczego się nie czepiam tylko patrzą ze swojego punktu widzenia) ,,rzucacie" odrazu takimi hasłami tzn dB, Hz, itd że JA nie mając podstaw czuję się jakbym poszedł na studia obojętnie jaki kierunek ale od razu na trzeci rok 😁

Dla mnie temat pod tytułem Audio Szkoła jest dla takich osób jak ja......

Wykład który zamieściłem dotyczący budowy kolumn to dla mnie inne spojrzenie na świat bo na ten moment Tylko słyszałem że te kolumny są lepsze a tamtego gorsze..... nie mając bladego pojęcia tak naprawdę dlaczego.

Pomimo tego że bardzo bym chciał nie mogę sobie podyskutować z Tobą @Fafniak, @Kraft, @RoRo, @Bogusław Kożyczkowski, @audiowit

ponieważ jest to coś w stylu wchodzenia w dyskusję studenta z profesorem, a Wy rozmawiacie ze sobą jak na Wasz staż i wiedzę przystało - jest to logiczne tylko te dyskusje opierają się często właśnie o pięć-sześć osób ponieważ reszta nie ma bladego pojęcia o czym mowa.

Przeczytałem temat oczywiście już dawno @Kraft ,, Moja przygoda z pułapkami....."

Trochę głupio wchodzić w taki temat z zapytaniem: Panowie, a po co te pułapki? do czego one służą? Zaraz bym dostał odpowiedź żebym sobie poszukał na internecie.

Obejrzałem wykład Bartka który w trzech zdaniach wytłumaczył po co one są......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamill00,

dobry pomysł na nowy wątek :-)

Zaś chęć doszkolenia się i samodzielnego poszukiwania odpowiedzi na interesujące pytania-bezcenna. Bo sytuacje w których użytkownik Forum (nie tylko "żółtodziób",ale również starsi stażem) zadaje pytania które już wiele razy były stawiane i na które w ciągu minuty znajdzie odpowiedź są niestety dość częste (nie tylko na Forum).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, RoRo napisał:

Kamill00,

dobry pomysł na nowy wątek 🙂

Zaś chęć doszkolenia się i samodzielnego poszukiwania odpowiedzi na interesujące pytania-bezcenna. Bo sytuacje w których użytkownik Forum (nie tylko "żółtodziób",ale również starsi stażem) zadaje pytania które już wiele razy były stawiane i na które w ciągu minuty znajdzie odpowiedź są niestety dość częste (nie tylko na Forum).

Pozdrawiam

W tym roku założyłem 2 tematy / pytania - w sumie nie uzyskałem odpowiedzi ;)  Być może były za trudne :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kubakk napisał:

Być może były za trudne :P 

Być może nie wstrzeliłeś się w ciekawy temat, albo Twój wpis nie został potraktowany poważnie..

Pozdrawiam

PS. A czy zbyt trudne jest to, by nie cytować całej wypowiedzi poprzednika? Dodajesz tylko roboty Adminowi/Moderatorowi by zlikwidował niepotrzebny cytat :-( Dość często o to prosimy, a efekty są jak widać różne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home Hmmmmmm.......

To jak za darmo to ja poproszę na niedzielę na 18.00 o spotkanie z Wiktorem K. (Haiku), a później bym posłuchał róźnicy między:

Coctail audio x50, Moon 390,Audio-GD R-7HE stosując Haiku Selene 6B4G.

Piję tylko rozpuszczalną z mlekiem 😁

W przyszłym tygodniu umówmy się również na niedzielę późnym popołudniem ( najwięcej wolnego czasu) i podłączmy Klipsh Heresy III dając za źródło MAG-LEV....... przy okazji porównamy w ciemno płyty 1 Press z obecnymi tłoczeniami.

Za 2 tygodnie pomyślimy...... może zaprosicie Bartka z mega acoustic.....😁😁😁

Jak za darmo to za darmo !!!! co 2 niedzielę jestem u Was 😁😁.

P.S 

1. Tylko niedziele (pomimo że salon nie pracuje to ludzie mają wtedy najwięcej wolnego czasu, bo chodzić na takie spotkania w tygodniu po pracy to nie wiem kto ma czas i ochotę).

2. Bawimy się w większości sprzętem z "wyższej półki" nie tym wzmacniaczem Yamahy który jest sugerowany każdemu użytkownikowi na tym forum.

3. Co drugą niedzielę zapraszacie osobę z branży która jest znaną postacią w tym świecie.

A tak na poważnie...... Pomyślcie o czymś takim bo gdybyście takimi spotkaniami udowodnili o ile lepszy jest wzmacniacz który posiadacie w sprzedaży od tego w podobnych pieniądzach którego akurat nie jesteście dystrybutorem to teoretycznie mogłaby się zwiększyć sprzedaż na produktach objętych największą marżą 😁😁

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że się uniosłes bo zaproponowałem coś za darmo gdzie ludzie chcą brać za to kasę.

Szczerze tylko w Polsce takie głupoty 

Na zachodzie takie spotkania nawet w niedzielę są darmowe. Mało tego ostatnio rozmawialiśmy jeździliśmy po paru szkoleniach gdzie jawnie proponowano że przyjedzie znakomity gość z nordosta z USA z Cambridge z Anglii , Dephine z monitor audio itp. 

Myślę że dogadanie się z panem z haiku audio który jest na prawdę rzeczowym gościem także jest do zrobienia.

Co to firmy jakieś z NASA które wymagają specjalnych trosk. Nie, wyższa półka cenowa i to wszystko. Liczy się podejście ludzi.

Byłem na dwóch pokazach sprzętu w UK gdzie kto chciał mógł przyjechać posłuchać producenta  zaciekawieniem.

U nas audio to nadal domena niszowa. Taki prestiż. Zróbmy zatem spotkanie płatne , odsiejemy tych co nie słyszą kali sieciowych. Zdrowe podejście ludzi jest potrzebne to wszystko.

Ja niedzielę spędzam z rodziną lub przyjaciółmi. Polecam ci zrobić to samo a nie żyć wokół audio non stop. 

Podpisze się żeby było wiadomo kto pisze.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

@S4Home A na jakiej podstawie wywnioskowałeś, że ja żyję non-stop audio i skąd wiesz co robię w niedzielę ?? 😉👍

Uniosłem się dlatego, że zaproponowałeś coś za darmo ???????? A czy ja jestem właścicielem Audio szkoły a Ty robisz mi konkurencję ?????

Niech ci będzie że się uniosłem- Zwał jak zwał ale tylko dlatego że dużo mówisz (że takie rzeczy u Was mogą być za darmo), a jakoś nic nie robicie - i nie mam tu na myśli tylko @S4Home ale całej ,,branży"

Co lepsze ? Zapłacić i posłuchać, dotknąć, spotkać CZY dostać za darmo, ale skończy się to jedynie na słowach ?

Sorry.....ja wolę dać 100zł i jechać Fiatem jak za darmo jechać Ferrari, który jest mi tylko obiecywanie a tak naprawdę nigdy do niego nie wsiądę.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd że chciałeś się wepchać do nad w niedzielę o 18:) 

Ale przecież moim celem nie było odwodzenie cię pójść tam. Pytałem  ciekawości.

 Miałem takie pomysły już lata temu. Dlaczego tego nie robię? Mam swoje prywatne powody. I nie S4Home w tym przypadku tylko to komentarz jednej osoby.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320 PLN-ów miesięcznie :) ? Toż to przez rok można uskładać na całkiem przyzwoity wzmak bądz kolumny :) . Zresztą zawsze wydawało mi się, że pasjonaci dzielą się swoją pasją z chęci. A robienie tego za kasę ( i to do tego dość sporą ) jest raczej oczywitsym nastawieniem się na zysk przez organizatorów a nie chęcią podzielenia się swoją "wiedzą" . takie moje zdanie. Zresztą - chcę posłuchac sprzętu, na który mnie nie stać - idę sobie na odsłuch, który co jakiś czas organizuje każdy dobry salon audio albo raz w roku jadę na audio video. A jeśli chcę się dowiedzieć o budowie sprzętu audio włączam np reduktor szumu i mam to za darmo. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002

Ale przecież nikt nikogo nie zmusza aby tam poszedł na siłę i do tego płacił 320 zł - nie chcesz, nie idź- proste.

Co do finansów jeszcze to tłumaczyłem to w jednym z wcześniejszych postów:

Gdybym ja był organizatorem który ma warunki w domu aby organizować takie spotkania bo nie mieszkałbym w bloku - w mieszkaniu o powierzchni 47 m to oczywiście zapraszał bym ludzi aby dzielić się wiedzą i wyrażeniami - nazwijmy to właśnie pasją.

Ale.......

Załóżmy że chcę zrobić coś takiego ale totalnie nie mam do tego warunków, dlatego też wynajmuję lokal użytkowy za który płacę ciężkie pieniądze do tego robię mu adaptacje akustyczne za którą Oczywiście płacę niemało, wynajmuje sekretarkę, ponieważ utrzymuje się z czegoś innego (pracuję) i nie mam czasu odpisywać na maile oraz odbierać telefonów.

Ponieważ ludzi którzy do mnie przychodzą traktuję w pewien sposób jak gości to poczuwam się do tego aby zaproponować tak zwaną kawę i jakieś ciasteczko do niej.

Pytanie : Ile muszę zarabiać, aby by mnie było stać na stworzenie czegoś takiego dla samej pasji? 

Za nic nie mogę was zrozumieć...... piszecie że ktoś jest nastawiony na zysk. A czy Wy pracujecie dla satysfakcji czy między innymi dlatego aby wyżywić rodzinę? Jeśli wasza praca jest waszą pasją to bardzo dobrze ale w takim razie nie bierzcie za to wynagrodzenia.

Dam za chwilę znać koledze aby od dziś nie brał pieniędzy za prowadzenie biura rachunkowego ponieważ matematyka i cyferki są jego pasją od dziecka....

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są "klienci" na ten rodzaj usługi to najwyraźniej jest na nią zapotrzebowanie. Ja sam bym na coś takiego nie poszedł bo :a) nie te zarobki, b) wolałbym te pieniądze przeznaczyć na sprzęt audio bądź też inne rozrywki, c) jeśli prowadzone są odsłuchy i liczba uczestników przekracza 2 osoby, to jak one wyglądają skoro wszystko jest takie "audiofilskie"? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię ci odpowiedzieć na pytanie jak to wygląda jeśli jest dwóch uczestników, ale z tego co wiem to na darmowych spotkaniach ciężko o miejsce.

Co do spraw finansowych to oczywiście masz rację bo te $$ w skali roku można przeznaczyć na jakiś sprzęt..... chyba że kogoś stać i na to i na to.

Patrząc znów na to od drugiej strony jeśli jesteśmy fanami motoryzacji to teoretycznie nie powinniśmy jechać na targi do Genewy ponieważ taki wyjazd wraz z zakwaterowaniem wyjdzie nas tyle, że możemy kupić dwie nowe zimowe opony 😁 oczywiście napisałem to żartem ale zapewne domyślasz się co mam na myśli.

Jeżeli chodzi o wyciąganie pieniędzy od ludzi to bardziej bym się skupił na produktach audio które kosztują bardzo dużo, a nie mają nic w sobie poza "audiofilskim powietrzem".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...