Skocz do zawartości

Audio szkoła


Recommended Posts

11 godzin temu, RoRo napisał:

Dla porządku przypomnę, że tytuł tego wątku to AUDIO SZKOŁA,..

i nie jest to właściwe miejsce do dyskutowania o kablach i udowadniania, że kable nie grają

Właśnie cały urok Audio Szkoły w tym, że tam nikt nikomu nic nie musi udowadniać. Tam można wszystkiego doświadczyć, wyciągnąć wnioski. Na forum różnie bywa. Spory i przedstawianie racji są normą. Fajnie by było gdyby kontrowersyjne wypowiedzi były podparte źródłem, linkiem lub chociażby komentarzem typu "z własnych doświadczeń", "wrażeń" itd. Wszystkie słowne bitwy to ważenie argumentów, które niestety różne mają wagi u poszczególnych forumowiczów. Nic i nikt tego nie zmieni, nawet RoRo 😉 Myślę, że warto czytać wszystkie wypowiedzi szukając prawd nawet tam gdzie teoretycznie ich nie ma. Jednym ze sposobów na poszukiwanie odpowiedzi, na nurtujące nas pytania w dążeniu do prawdy jest zapisanie się do Audio Szkoły. Gdybym miał zacięcie większe do tego hobby zrobiłbym to bez zbędnej zwłoki. Później, w dyskusjach, przytaczał bym argumenty, podpierając się doświadczeniami wyniesionymi ze szkoły 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
12 minut temu, tomek4446 napisał:

Film został usunięty ???

Hmmm ??? Rano oglądałem ale mam wrażenie, że wykładowca za daleko pojechał z teorią bo strasznie "pitolił" żeniąc akustykę (fale akustyczne) w kablu z teorią fal dotyczących dualizmu korpuskularno-falowego. Pewnie ktoś mądrzejszy przejrzał materiał i zwrócił uwagę, że nie każdy "łyka jak pelikan" pitolenie ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie marzenie. Że kiedyś zbuduję i opatentuję instrument muzyczny którego budowa i działanie będą oparte wyłącznie na kablach. Na początek wystarczy 10 różnych kabli co da mi tyleż dzwięków. Będę puszczał tymi kablami prąd audiofilski, szumy różowe i inne utwory własne. Będzie to muzyka dla zaawansowanych, tych co wiedzą co jest pięć. Urządzenie nazwę może Kablofon - Tornado Anakonda 200,  ale nad tym jeszcze pomyślę gdyż nazwa będzie miała duży wpływ na dzwięk mojego instrumentu. 

 

Czekam na ten film co był i nima.  Pewnie są jakieś konsultacje naukowe na wyższym poziomie.

...od tej pory nic już nie było takie jak przedtem.... ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JohnDoe trzymam kciuki 👍 Poważniej, to fajnie by było gdyby ktoś w końcu wytłumaczył "o co kaman" z tymi kabelkami bo ja bardzo w rozkroku stoję na granicy i nie wiem, w którą stronę pójść w tej materii 😋 Poza tym, byłem dziś na trwającym jeszcze RCK Jazz Festiwal w Kołobrzegu i polecam ... Jeszcze dwa dni, a w niedzielę Aga Zaryan zaszczyci koncert swą obecnością. Póki co jestem pod wrażeniem występu ubiegłorocznych laureatów tegoż festiwaliku Marcin Pater Trio, niestety płyta dopiero w listopadzie 😭

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...