Skocz do zawartości

Co do głośników beta Infinity 50?


Recommended Posts

Dzień dobry.

Proszę o pomoc w wyborze amplitunera/kina domowego. Mój HK AVR 240 już chyba pada. Pokrętło głośności słabo działa. Podobnie sterowanie z pilota. Szukam więc powoli nowego domownika. Muzyki po urodzeniu się córki praktycznie nie słucham, chyba, ze tej między audycjami w radio. Czasami puszczam dźwięk z tv przez głośniki - ale jest to skomplikowane - dwa piloty, kilka ruchów trzeba wykonać(przełączanie między źródłami dźwięku, zmiany parametrów.
Marzy mi się amplituner który ogarnie moje trzy głośniki (dwie Infinity Beta 50 i centralny C 250). Ideałem byłoby gdyby uruchamiał się razem z TV - czyli coś co zadziała  jak  soundbar. I oczywiście przydałoby się radio internetowe (tu wiem, że ważny jest sensowny pilot do wprowadzania tekstu, ten w harmanie to totalna porażka, jest nieergonomiczny ), dobrze by miał używalny bluetooth.
Większych potrzeb nie mam, zależy mi na prostocie ustawień, dobrym dźwięku (obiektywnie dobrym) i rozmiarach nie większych od aktualnego (17 na 44 cm ale to chyba taki standard). Chciałbym wydać nie więcej jak wydałem na stary czyli ok 2-2,5 k zł. Rozważę też jeśli taka potrzeba zakup subwoofera, choć znalezienie czegoś pasującego wizualnie będzie trudne (głośniki kupowałem do innego wnętrza, mają kolor jasnego drzewa ze srebrnymi maskownicami - te są niezbędne przy 2 letnim dziecku..)  Używek się boję, nie mam szczęścia nawet do nowych sprzętów. Jeśli to zły dział, to przepraszam, to mój pierwszy post. Salon ma ok 30 m2, nie słucham muzyki głośno gdyż mieszkam w bloku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytania. Czy satelity są niezbędne? Służą jak rozumiem do spotęgowania efektu przestrzennego? Podobnie jak sub - ten w zasadzie mógłbym upchnąć w kącie jednak satelit nie bardzo mam jak użyć - brak mi miejsca na nie. Ściana na której miałyby być jest wytapetowana czarną skórzastą tapetą i trochę kłopotliwy byłby ich montaż. Czy te antenki z tyłu muszą być ustawione pionowo? Bo zabraknie mi miejsca, musiałyby być mocno położone prawie do poziomu (brak miejsca). Sprawdziłem - mam opcję CEC w tv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuu.. to szkoda. Najgorsze, że nie do końca cenię sobie swój amplituner i chciałbym coś lepszego, w ostateczności podobnej charakterystyki. Muzyki słucham na kolumnach, do tv służy mi też dodatkowo głośnik centralny. Czuję, że powinienem jednak założyć ten wątek w dziale stereo, tak wahałem się na poczatku.... Widzę teraz, że bez dodatkowych głośników nie ma sensu szukać dźwięku przestrzennego. Standy przy mojej kochanej córeczce odpadają :)  Z drugiej też strony kino akcji dla mnie nie istnieje, oglądam częściej Woody Allena niż Avengersów. Wolałbym zostać przy tych kolumnach które mam i kupić jakiś sensowny amplituner - obecny służył mi kilkanaście lat. Z ciekawości zapytam obecnych o taki produkt - Marantz Melody X - od tygodnia reklamy dedykowane wciąż mi go narzucają w mediach społecznych . I chcę wiedzieć dlaczego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...