Skocz do zawartości

Jakie kino domowe 2 kanałowe do 3500 zł


kuba8911

Recommended Posts

Witam, w temacie sprzętu jestem kompletnie zielony. Poszukuje amplitunera wraz z kolumnami w systemie stereo dwukolumnowym (z budżetem taki jak mój nie ma chyba sensu szukać czegoś w 5.1?). Zależy mi na bardzo dobrej jakości dźwięku, możliwości podpięcia słuchawek na dużego jack'a 6.3. Kino używane będzie sporadycznie do konsoli oraz telewizora, tidal, netflix itp. 

Pomieszczenie w którym będzie używane to około 20-25 metrów. Czy w tej cenie coś sensownego jakościowo dostanę? 

Może ktoś z Lublina kto mógłby polecić jakiś dobry sklep z możliwością odsłuchu? 

Budżet max 3500 zł

Korci zakup YAMAHY MUSICCAST R-N602 z kolumnami PYLON AUDIO PEARL 25 aczkolwiek delikatnie nie domykam budżetu ...

Edytowano przez kuba8911
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem stereo do filmów i muzyki. W tym budżecie widziałbym tylko używane elementy. Na nowe szkoda kasy. 

Określ:

1. Jakiego dźwięku szukasz. Napisz własnymi słowami. 

2. Co będzie podstawowym źródłem? Pliki, odtwarzacz CD, gramofon, komputer?

W przypadku Tidala wystarczy Chromecast audio, Netflix np. Chromecast 3 lub ultra. Zdecyduj się na jakiś wariant.

W moim systemie gra Chromecast 3 podłączony do TV i przewodem koaksjalnym do daca. Bardzo dobra jak dla mnie jakość dźwięku. Dla jednych minus dla mnie nie, jak coś słuchasz to musi być włączony TV. Ale to najtańsza opcja przy oglądaniu filmów (Netflix, YouTube) i jednoczesnym słuchaniu muzyki. Ty możesz zdecydować się na coś innego. Ale okładki płyt mam wyświetlane na dużym ekranie i korzystam np. z YouTube za pomocą jednego urządzenia. Jest to kompromis. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, rzeczywiście pozostałbym przy amplitunerze Yamaha R-N602. To mocne, dobrze wyposażone urządzenie. Kwestia wyboru kolumn natomiast jest zależna od Twoich preferencji. Każda z propozycji powyżej jest dobra. Jeśli lubisz mocny, szybki, energiczny dźwięk, najmniej pasować będzie Indiana Line. To bardzo dobre kolumny, ale raczej charakteryzujące się dźwiękiem ciepłym, gęstym, miękkim. Melodika BL40 MK3 to na pewno bardzo dobra opcja, rekomenduję także Pylon Audio Pearl 27, może Monitor Audio MR6 oraz na pewno STX Electrino 250.

Zapraszam serdecznie jeśli masz taką opcję do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłem dziś w top hifi, od pierwszego wejrzenia zakochałem się jednak w zestawie r-n602 wraz z indiana line tesi 561. Inne kolumny przy odsłuchu za mało basu albo za dużo (dudnienie). Akurat te graja dla mnie wręcz idealnie (subtelnie, elegancko, delikatnie z idealną dozą basu). Ostrzejsze gitarowe kawałki - miodzio. 

Albo spaczony gust muzyczny albo źle opisałem preferencje :) 

Na dniach będzie zakup tego zestawu :)

Edytowano przez kuba8911
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Z uwagi na pracę w delegacji temat kina trochę przełożył się w czasie. Testuje od poniedziałku rn 602 z kolumnami tesi 561 u siebie w domu i ciężko doszukać mi się minusów tego zestawu. 

Totalnie nie podeszły mi magnaty shadow ... dla mnie za dużo w nich basu. 

Do piątku podejme decyzję, jednakże na 99% pozostanie rn 602 z indiana tesi 561. Swoją drogą zastanawia mnie dlaczego rn 602 z tymi kolumnami jest tansza od zestawu z magnat shadow 207 skoro w sklepach tesi 561 są zdecydowanie droższe ... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kuba8911 napisał:

Z uwagi na pracę w delegacji temat kina trochę przełożył się w czasie. Testuje od poniedziałku rn 602 z kolumnami tesi 561 u siebie w domu i ciężko doszukać mi się minusów tego zestawu. 

Totalnie nie podeszły mi magnaty shadow ... dla mnie za dużo w nich basu. 

Do piątku podejme decyzję, jednakże na 99% pozostanie rn 602 z indiana tesi 561. Swoją drogą zastanawia mnie dlaczego rn 602 z tymi kolumnami jest tansza od zestawu z magnat shadow 207 skoro w sklepach tesi 561 są zdecydowanie droższe ... 

To kwestie konkretnych wycen i pakietów. Rzeczywiście kolumny Indiana Line można zakupić w bardzo atrakcyjnych cenach w pakietach, w przypadku Magnat Shadow ceny samych kolumn są bardzo zaniżone i niestety salony nie mają już bufora finansowego, żeby obniżyć cenę.

Zapraszam serdecznie do kontaktu w sprawie wycen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...