Skocz do zawartości

Wzmacniacz jaki transformator


Gość

Recommended Posts

10 godzin temu, Inferno napisał:

No to wzmacniacz wart conajmniej 34,80$

Masz przynajmniej jakiś punkt odniesienia poniżej jakiej kwoty nie schodzić :) 

A poważniej to kiedyś zacząłem rozbierać cenowo na czynniki pierwsze Vincenta SP-331 którego byłem szczęśliwym posiadaczem , końcówka kosztowała trochę ponad 5,5k. mnie części się skończyły na kwocie 1,9k. :) Ale może to jest tak jak z lekami , ostatnio musiałem brać zastrzyki , koszt szt. 110 zł , koszt wytworzenia biorąc pod uwagę zawarte substancje / źródło żona :) / ok. 9 zł. Reszta to wartość badań klinicznych i opracowania. Może w audio jest podobnie :) Wyjątek stanowią części samochodowe , tam jest odwrotnie :)

7 godzin temu, nowy78 napisał:

bo u mnie w CA jest toroid, ale jednak bardzo zgrabnie "opakowany" w radiatory.

Piotrek , no i zburzyłeś cały nastrój , ja tu sobie po cichu płaczę jaką taniochę pakują do nie najtańszych sprzętów a Ty wyskakujesz z troidem i to jeszcze otulonym radiatorami :)

A swoją drogą może by się pokusić o analizę cenową części jakiegoś klocka i porównać do ceny detalicznej gotowego urządzenia. Widziałem tak przedstawiane zestawienia Skody i Forda , ciekawe co by wyszło ? 

 

19 minut temu, Inferno napisał:

Mój CA wyglada podobnie

No dobra jesteście lepsi , ale ja mam za to dwa :) 

A w Sony V5 co prawda jedno, ale za to ważące 7 kg. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z kabli na razie nic nowego fascynującego się nie pojawiło :) aczkolwiek o czyn gadać zawsze jest.

 

To jest jeszcze jeden przykład ciekawego zasilania wzmacniacza.

Musical fidelity ale nie pamiętam modelu oraz ASR gdzie układy zasilające sa w osobnym pudełku. 

W przypadku ASR nawet dwa!  I swoje ważą!

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tak trochę porozmawiałem w innym temacie a ,że rozmowa zeszłą na trafa to ponoć EL-ki od trafonici deklasują PL toroidy - testowane , przy muzyce rockowej górna średnica na toroidzie mało znośna lekko ujmując ;)  Było trochę technikaliów ,ale trudno mi powtórzyć , ogólnie szybszy spadek "jakości" przy wyższych głośnościach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...