Skocz do zawartości

Zestaw stereo /duża powierzchnia i dylematy


diedas

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

 

Sprzyjający los sprawił że w końcu mogę wyjść z małych pomieszczeń i mikro zestawów audio.  Do otwartej 70 metrowej przestrzeni w której chciałbym umieścić wydajne podłogowe kolumny napędzane klasycznym wzmacniaczem stereo. źródłem pozostanie gramofon, oraz urządzenie które pozwoli cieszyć się  archiwum cyfrowym. Słucham jazz, funk, elektroniki i klasyki. 

Lubię muzykalne neutralnie grające zestawy z szeroką sceną i dynamiką. Moim najciekawszym doświadczeniem było obcowanie z chmurą dźwięku dostarczoną przez omni polarne Duevel Planets.

 

pierwsze refleksje odnośnie kolumn, biorę pod uwagę sprzęt używany z tzw. "dobrych rąk" i  budżet do 5k

-Któreś z Audio Physic  bo zawsze podziwiałem ich kolumny

-Xavian Grand Collona

-Focal Chorus 826 V 

Wzmacniacze 3-3,5k również używany

-creek destiny

-naim mi5

-Primare i22

 

Jak wynika z załączonego schematu pomieszczenia  układ jest trudny do rozplanowania położenia kolumn.  Sklepienie typu klein wysokość 2,6m, posadzka beton szlifowany . Jedną ze ścian niemal w całości zajmuje okno. Dlatego szukam kolumn niewymagających dokładnego wysterowania toru audio takich które wypełnią wymagana przestrzeń dźwiękiem w dowolnym miejscu się znajdując.

Audiofilem nie jestem pragnę jedynie cieszyć się z optymalnej jakości odtwarzanych utworów i zapomnieć o sprzęcie.

 

Uprzejmie proszę o sugestie .

 

 

salonn.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dziękuję za odpowiedź, Polk znam  są ok,  niestety to kolumny wymagające, wysterowanie ich w moim salonie jest niemożliwe. Co myślicie o wzmacniaczu sekcyjnym a plus b i rozdzieleniu pomieszczenia na dwie osobne sceny stereo...

odsłuch bliskiego pola za pomocą monitorów plus druga strefa z dźwiękiem w tle z kolumnami podłogowymi.

To chyba niezły pomysł i w takim razie po pierwsze szukał bym zasilacza. Polecicie coś grającego AB . Wzmacniacz Muzykalny przestrzenny z szeroką sceną? 

Pomijam marketing, celuję w sprzęt używany markowy z dobrych rąk.

salonnddd.jpg

Edytowano przez diedas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do takiego pomieszczenia potrzebujesz olbrzymich kolumn. 

Klipsch rp280, heco 1000, focal ale z linią electra, stx electrino 500.

To oczywiście kolumny używane.

Takie ci też polecam. Z nowych będzie bardzo ciężko.

Jeśli chodzi o wzmak to szukał bym używanego wydajnego nada 37x

Z małego pomieszczenia wpadłeś trochę pod rynne, bo to także nie będzie najlepsze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Raczej nie polecałbym dwóch systemów, odsłuchów bliskiego pola itd. Skoro jest duże pomieszczenie, trzeba dużego stereo. Zgadzam się z propozycjami kolegów, zwróć też uwagę na kolumny Audio Academy Hyperion IV (nowe lub używane) lub Pylon Diamond 28 - poradzą sobie w takim pomieszczeniu. Heco Aurora jak najbardziej, może Magnat Transpuls 1500? Do tego silny wzmacniacz, choćby Atoll In100 czy właśnie starsze Nady jak C356 lub C375. Polecam skorzystanie z możliwości odsłuchu w dobrym salonie audio. Nawet jeśli nie dogadasz się finansowo i padnie decyzja na sprzęt używany, będziesz wiedział czego szukać a co omijać.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą kolumny Audio Physic Virgo II lub Tempo III z takim Atollem lub creekiem destiny pod względem wypełnienia przestrzeni dźwiękiem tez by dały radę, czy się mylę?

Tak jak napisałem wcześniej, chcę zacząć od zakupu wzmacniacza, natomiast kolumny będę próbował na miejscu.

 

Edytowano przez diedas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Inferno napisał:

U mnie w około 80m2 grają R900, Heco Aurora 1000 miałem na odsłuchu i tez znakomicie sobie dawały radę.

Kef fajne kolumny, ale już poza zasięgiem.   Audio Physic? Ma ktoś doświadczenie?

Miałem przeze kilka lat zestaw oparty o ich monitory  można powiedzieć że jestem fanem marki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz problem z głowy, sprzęt Cyrus skalowalny możesz zacząć od wzmacniacza prawie każdy ma wyjście Pre potem dołożyć końcówkę / końcówki  itd... używana 8- semka na początek. Ja swoją kupiłem w dobrych pieniądzach potem dokupiłem dwie SmartPower Plus z ebay’a za 2000PLN 🙂 i system gra. Pewnie można lepiej ale mnie to brzmienie bardzo odpowiada (jak na razie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Inferno napisał:

No to masz problem z głowy, sprzęt Cyrus skalowalny możesz zacząć od wzmacniacza prawie każdy ma wyjście Pre potem dołożyć końcówkę / końcówki  itd... używana 8- semka na początek. Ja swoją kupiłem w dobrych pieniądzach potem dokupiłem dwie SmartPower Plus z ebay’a za 2000PLN 🙂 i system gra. Pewnie można lepiej ale mnie to brzmienie bardzo odpowiada (jak na razie)

Zjefajny temat, Cyrus to  rzecz która wizerunkowo przeczy temu czym jest naprawdę. Wspominam jak od nowa odkrywałem swoje płyty w zupełnie nowej fascynującej odsłonie. Niepozorny Cyrus skutecznie zweryfikował i sprowadził do parteru kilka NADów czy jakiś Azur i Densena . 

Z drugiej strony bywają takie oferty na portalu aukcyjno-sprzedażowym z klockami  lubiącymi AP

perełki czy nie perełki?

https://allegro.pl/oferta/creek-destiny-wzmacniacz-stereo-legenda-8195669690

https://allegro.pl/oferta/primare-301-dual-mono-8188233187

 

Linn

https://allegro.pl/oferta/koncowka-mocy-linn-powertek-8186834604

https://allegro.pl/oferta/linn-lk-280-8190623137

Edytowano przez diedas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wczuwam się w Linn  ceny nie wysokie ryzyko niskie, coś tam kiedyś posłuchałem....lecz dzięki Tobie wspomniałem Cyrusy...mało tego w Polsce, a na zachód ciężko się pokwapić.

 

@inferno miałeś na myśli https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-zintegrowany-cyrus-8-CID99-IDA0au5.html#edf6e11756 czy ten nowy  osiem / dwa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś troszkę nowszego myślałem. Nawet jakaś 6 na początek i dokupić potem troszkę mocy.

https://www.ebay.pl/itm/Cyrus-6XP-Stereo-Integrated-Amplifier/113780701854?hash=item1a7ddbba9e:g:4aUAAOSwz7RdATHG

Albo taki 8-siem

https://www.ebay.pl/itm/Cyrus-8-XP-d-Verstarker-inkl-DAC-secondhand-Erstbesitz-Neupreis-1790/283508044125?hash=item420265715d:g:jYwAAOSwO5tc8pdg

I jakaś taka koncoweczka

https://www.ebay.pl/itm/CYRUS-SMARTPOWER-Stereo-Mono-Power-Amp-in-smooth-black/192858572147?hash=item2ce7444573:g:SBEAAOSwuG9ci901

Wychodzisz PRE wzmacniacz daje 90 wat na 4 + końcówka drugie tyle i napędzasz te swoje Audio Physic 🙂 tak żeby przyjemnie grać na -40dB u mnie tak gra -50dB > -40dB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, diedas napisał:

Swoją drogą kolumny Audio Physic Virgo II lub Tempo III z takim Atollem lub creekiem destiny pod względem wypełnienia przestrzeni dźwiękiem tez by dały radę, czy się mylę?

Tak jak napisałem wcześniej, chcę zacząć od zakupu wzmacniacza, natomiast kolumny będę próbował na miejscu.

 

Audio physic nie nadają się do tak dużych pomieszczeń. To firma która specjalizuje się w małych i średnich pomieszczeniach.

Nawet ich topowy model brzmi średnio s dużym pomieszczeniu. Jest to związane z konstrukcja bocznego głośnika.

Zacznij od kolumn później dobierzemy odpowiedni wzmak

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są głębokie i tyle. Głębokość wynika z kubatury potrzebnej do uzyskania odpowiedniego Basu z bocznych głośników.

W średnich i małych pomieszczeniach kolumny te grają rewelacyjnie. Są jednak wtedy trudne do ustawienia aby pozostawić miejsce z boku wolne. Przy większych pomieszczeniach zaczyna dominować średnica i góra 

Jak mówię kolumny świetne ale nie są dla każdego.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2019 o 07:57, S4Home napisał:

Jak mówię kolumny świetne ale nie są dla każdego.

 

Szczerze mówiąc to jak pisałem, zastanawiałem się nad nimi dość poważnie - ale całe życie się człowiek uczy. Może kiedyś coś wypożyczę żeby sprawdzić u mnie. Bo same kolumny przez wszystkich właścicieli są bardzo chwalone. I bardzo często zostają przy tej marce na dłużej kupując nowszy albo większy model. Coś w tym musi być .. a na AVS grały super tyle że tak jak mówisz pokój nie był jakiś duży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...