Skocz do zawartości

Zestaw stereo /duża powierzchnia i dylematy


diedas

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hej po czasie.

 

Wakacje spowolniły "dylematy" ale i  pokazały coś nowego. Podróże kształcą jak to mawiają,  doznałem pewnego zauroczenia spotkał mnie zaszczyt posłuchania ulubionych utworów

na skandynawskim sprzęcie marki Electrocompaniet  nie pomne modelu ale była to integra, głośniki zaś  dosyć fikuśne raczej hi-end ale tu nie o tym.

Electrocompaniet  pojawia się na aukcjach co o nim myslicie? Co jeśli bym się skusił. co dalej jakie kolumny? Chyba raczej ciemne słodziaki do takiego detalicznego wzmaka.

Dylematów c.d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electro.... I abrahmsen to kopię urządzeń możesz szukać obu.

To granie które może się podobać. Ale oczywiście są lepsze i gorsze modele zależy którego słuchałeś. 

Jedna rada. Nie idzie w firmę tylko dlatego że słuchałeś jednego modelu. Możesz szukać tego konkretnego którego słuchałeś. Ale nie generalizuj. 

VW up to nie Tuareg. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECI1 vs 3..4..5..6 czy to generacje czy hierarchia? Internet Polski wie  mało.

Rynek wtórny podpowiada ceny ujednolicone  przynajmniej względem 1-2-3   rozrzut ofert po całej Rzeczpospolitej. Są to klocki zapewne z Norwegii a może tam się udać.., 

Dawno nic tak fajnego nie słyszałem, chyba tylko zasilacze Atoll.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, przepraszam za post pod postem lecz przed kilkoma dniami metodą  barterową stałem się właścicielem wzmacniacza Struss Chopin . W sieci nie wiele a opinie podzielone mimo to interes był dla mnie intratny, mniejsza z tym. Wzmacniacz jest, jeśli zadowoli będzie super. Teraz poszukiwania kolumn i odtwarzacza wracają na ruszt. Proszę o sugestie co do wyboru toru audio według wcześniejszych wytycznych. Kolumny oraz odtwarzacz sieciowy, lub DAC i kabel.  Zależy mi na  przyzwoitej  stereofonii muzykalności chcę uniknąć suchotników i jasnych selektywnych surowizn. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło to wszystko w bardzo nieoczekiwanym kierunku. Wkrótce zawitają u mnie Magnepany 1,6

lecz źródło będzie na wskroś  żałosne mianowicie kabel melodica  i telefon lg v30 z rzekomym dac w środku.  Szerzej napiszę po instalacji i odsłuchach.

Źródło będę chciał zakupić nowe w salonie za wypożyczeniem na odsłuchy.

Edytowano przez diedas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślepy tor...Te Magnepany  to jazgoczące dramaty, to jak wsłuchiwać się w  brzęczącą  świetlówkę ze wzmocnieniem idącym ku torturze. Co mnie skusiło...

Trzeba się będzie z tym jeszcze trochę pobujać. Wracam do początku i pierwszych Waszych sugestii i  kolumn Polk, Kef Reference, może jeszcze Monitor Audio Silver/gold...

Na pierwszym miejscu Muzykalność potem  stereofonia i przestrzenność dźwięku.

Zamierzam skupić się na trzech modelach i odsłuchu u siebie w domu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witajcie po kolejnej przerwie, długo myślałem co tu napisać... Jestem po kilku okolicznych wycieczkach odsłuchowych w salonach.

Moje odczucie względem oferty jest spójne a wniosek skrótowy. Większość potencjalnych wskazań i celów to mocno odchudzone korporacyjne masówki.  Przeczucie i obycie  podpowiada mi że  raczej nie znajdę nic nowego poniżej Harberth. Przesłuchałem kilkanaście konstelacji i każdą czuje się znudzony. Pozostaje poszukiwanie kolumn używanych podróż wstecz o co najmniej półtorej dekady. Chyba że Harberth*.

 

*Harbeth

 

Edytowano przez diedas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2019 o 13:39, diedas napisał:

Cześć wszystkim,

 

Sprzyjający los sprawił że w końcu mogę wyjść z małych pomieszczeń i mikro zestawów audio.  Do otwartej 70 metrowej przestrzeni w której chciałbym umieścić wydajne podłogowe kolumny napędzane klasycznym wzmacniaczem stereo. źródłem pozostanie gramofon, oraz urządzenie które pozwoli cieszyć się  archiwum cyfrowym. Słucham jazz, funk, elektroniki i klasyki. 

Lubię muzykalne neutralnie grające zestawy z szeroką sceną i dynamiką. Moim najciekawszym doświadczeniem było obcowanie z chmurą dźwięku dostarczoną przez omni polarne Duevel Planets.

 

pierwsze refleksje odnośnie kolumn, biorę pod uwagę sprzęt używany z tzw. "dobrych rąk" i  budżet do 5k

-Któreś z Audio Physic  bo zawsze podziwiałem ich kolumny

-Xavian Grand Collona

-Focal Chorus 826 V 

Wzmacniacze 3-3,5k również używany

-creek destiny

-naim mi5

-Primare i22

 

Jak wynika z załączonego schematu pomieszczenia  układ jest trudny do rozplanowania położenia kolumn.  Sklepienie typu klein wysokość 2,6m, posadzka beton szlifowany . Jedną ze ścian niemal w całości zajmuje okno. Dlatego szukam kolumn crossword solver sip calculator niewymagających dokładnego wysterowania toru audio takich które wypełnią wymagana przestrzeń dźwiękiem w dowolnym miejscu się znajdując.

Audiofilem nie jestem pragnę jedynie cieszyć się z optymalnej jakości odtwarzanych utworów i zapomnieć o sprzęcie.

 

Uprzejmie proszę o sugestie .

 

 

salonn.jpg

 Do tego silny wzmacniacz, choćby Atoll In100 czy  właśnie starsze Nady jak C356 lub C375. Polecam skorzystanie z możliwości odsłuchu w dobrym salonie audio. Nawet jeśli nie dogadasz się finansowo i padnie decyzja na sprzęt używany, będziesz wiedział czego szukać a co omijać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jashuajakobe napisał:

 Do tego silny wzmacniacz, choćby Atoll In100 czy  właśnie starsze Nady jak C356 lub C375. Polecam skorzystanie z możliwości odsłuchu w dobrym salonie audio. Nawet jeśli nie dogadasz się finansowo i padnie decyzja na sprzęt używany, będziesz wiedział czego szukać a co omijać.

Hejj)) dzięki za post, jak wynika z wątku posiadam od kilku tygodni polski wzmacniacz Struss Chopin, dodatkowo mogę się posłużyć do odsłuchu wykwintnym LAR 120h autorstwa znakomitego E.Czyżewskiego. Kolumn nie wybrałem, pierwotnie celowałem w Audio Physic Virgo/Avanti lecz mi je odradzono przez wzgląd na objętość akustyczną  pomieszczenia. Każdy odsłuch to 300-500zł plus kaucja i kable. Wtopiłem z Magnepanami, AP Tempo VI, T+A 160....Czy są ludzie którzy proponują odsłuchy u klienta?  może to być fajny e-comerce.

Edytowano przez diedas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2019 o 11:25, diedas napisał:

Każdy odsłuch to 300-500zł plus kaucja i kable. Wtopiłem z Magnepanami, AP Tempo VI, T+A 160....Czy są ludzie którzy proponują odsłuchy u klienta?  może to być fajny e-comerce.

Jak to?

Gdzie to tyle wtopiłeś na sam odsłuch?!

9 godzin temu, diedas napisał:

Harbeth SHL5 czy te podstawkowce  dadzą rade w 70m? Jeśli to mam zapytanie do branży odnośnie dostępności tych kolumn i ewentualnego odsłuchu, proszę o kontakt na priv.

Moim zdaniem jeśli do kolumn będziesz miał 1,5m to może. Ale dźwięk w większej odeglóści będzie tracił na dynamice, energii i zejściu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...


Szanowni Forumowicze,

Po zgoła wyboistej ścieżce dobrałem kolumny, są nimi Infinity Renesans. Wraz ze wzmacniaczem Struss Chopin stanowią ciekawą konstelację której własnościami fonicznymi  odsłuchawszy kilkadziesiąt nagrań  jestem oczarowany. Źródłem w tym przypadku był cd creek destiny oraz pliki flac z telefonu lg v30 który posiada w miarę dobry jak na telefon przetwornik.

Przetwornik- tu właśnie pragnął bym odświeżyć wątek. Jak wynika z pierwszych postów redukuję płytotekę do wartości cyfrowych dlatego uprzejmie proszę o wskazanie przyzwoitego przetwornika/karty muzycznej z możliwością odsłuchu sieciowego.

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za bardzo pożyteczny wątek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...