Skocz do zawartości

Zestaw stereo /duża powierzchnia i dylematy


diedas

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 godzin temu, diedas napisał:


Szanowni Forumowicze,

Po zgoła wyboistej ścieżce dobrałem kolumny, są nimi Infinity Renesans. Wraz ze wzmacniaczem Struss Chopin stanowią ciekawą konstelację której własnościami fonicznymi  odsłuchawszy kilkadziesiąt nagrań  jestem oczarowany. Źródłem w tym przypadku był cd creek destiny oraz pliki flac z telefonu lg v30 który posiada w miarę dobry jak na telefon przetwornik.

Przetwornik- tu właśnie pragnął bym odświeżyć wątek. Jak wynika z pierwszych postów redukuję płytotekę do wartości cyfrowych dlatego uprzejmie proszę o wskazanie przyzwoitego przetwornika/karty muzycznej z możliwością odsłuchu sieciowego.

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za bardzo pożyteczny wątek.

Dac

Arcam rdac

Odsłuch sieciowy

Chromecast audio

I załatwione. chcesz lepiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć wszystkim po krótkiej pauzie.

By nie zaśmiecać forum kolejnymi tematami postanowiłem w tym wątku podjąć kolejny sprzętowy dylemat.

Mianowicie chciałbym w miarę przyzwoicie nagłośnić moją pracownię malarską.

Jest to przestrzeń około 50-55m2 czasem pusta a czasem pełna.

Postawiłem wykorzystać mój leciwy już i zarazem  pierwszy poważniejszy wzmacniacz Primare i21.

Doradźcie proszę Was głośniki które w miarę ogarną taką przestrzeń muzyką tła do pracy.

Preferencje muzyczne  identyczne z wątku 😆

Finanse nie wiem lecz może to być  2 tysiące lub 5-6 jeśli to ma sens..

 

74682729_738813659923035_8083153632465256448_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ma sens. Czy dwa czy 5 tysięcy to zależy od tego co rozumiesz przez tło. To duża przestrzeń i nigdy tam wzorcowego odsłuchu stereo nie uzyskasz. Ale jeśli ma cię kłuć w uszy no to inna sprawa. Moim zdaniem używane kolumny. Duże.

Tannoy M5, mission m35i, dali 850, klipsch f3 to takie podstawowe modele. Jeśli tu odczuł byś znaczny spadek jakości no to możesz szukać czegoś lepszego. Ale słowo tło jest tu dla mnie kluczowe.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem raczej coś w stylu Spendora sp 1/2, Proaca studio... Kolumna nie musi być duża by zabrzmieć nawet w większym pomieszczeniu.

Salon 70m2 ogarniają mi Infinity Renesans 90 bez zadyszki. Primare i21 też ma spory zasób mocy, wysoko efetywne kolumny powinny dać radę na 50m2.

Raczej widziałbym  coś bardziej wyrafinowanego aniżeli "podstawowe".

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także jestem takiego zdania.

A druga sprawa

7 godzin temu, diedas napisał:

Rozważałem raczej coś w stylu Spendora sp 1/2, Proaca studio... Kolumna nie musi być duża by zabrzmieć nawet w większym pomieszczeniu.

Salon 70m2 ogarniają mi Infinity Renesans 90 bez zadyszki. Primare i21 też ma spory zasób mocy, wysoko efetywne kolumny powinny dać radę na 50m2.

Raczej widziałbym  coś bardziej wyrafinowanego aniżeli "podstawowe".

 

 

Z tej wypowiedzi wynika że zależy ci na czymś więcej niż tło. W takim razie nie ma co doradzać a trzeba odsłuchiwać w takim pomieszczeniu. Akustyka bowiem wniesie tam więcej niż twój primare.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poprzedni zestaw dobierałem spośród używek trwało to niemal 4 miesiące. Bardzo ciężko jest wyegzekwować odsłuch kolumn używanych o kosztach usługi kurierskiej nie wspominając.

Na tę chwilę nie mam już takiej cierpliwości. Dlatego zwracam się do branży o wskazanie trzech par kolumn  w odpowiednich budżetach 3-5-8tys złotych.

Poszedł bym na łatwiznę i zakupił drugą parę renesansów, lecz primare ich najzwyczajniej nie uciągnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moje propozycje lepszych kolumn wyższej klasy. Niższa podałem wyżej.

Klipsch RF 83 bardzo rzadko występuje na rynku wtórnym.

Magnat 1009s rewelacyjne brzmienie w swojej cenie

Heco new statement. Kolega z forum Bogusław je ma. Możesz o nie podpytać co nieco

Monitor audio silver 10

Ewentualnie coś mniejszego + sub do stereo jak rel t9i? Myślałeś o tym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, S4Home napisał:

 

Ewentualnie coś mniejszego + sub do stereo jak rel t9i? Myślałeś o tym?

Więc własnie!  Monitory  plus sub... na pewno kojarzysz jak gra  Spendor A6 , w prawdzie to mała podłogówka lecz dźwięk potężny. Z  doświadczenia i przekory unikam wielo przetwornikowych kolumn,  optuję za  2 lub 2,5 drożnymi, ektywnością  90db+. Klipsch?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...