Skocz do zawartości

Gramofon z bluetooth + amplituner + głośniki


Recommended Posts

Cześć,

potrzebuję pomocy w skompletowaniu zestawu do codziennego użytku (gramofon+ amplituner(/wzmacniacz) + głośniki) Jako, że denerwują mnie kabelki to preferuję system bezprzewodowy np. bluetooth. Pokój prostokątny niecałe 20 m2. Budżet to około 3000zł na gramofon + wzmacniacz/amplituner. Głośniki nie mam pojęcia. Przeznaczenie dla mnie głównie słuchanie winyli (okazjonalne nie jestem muzycznym freakiem), dla żony (częściej) trochę jak zestaw kina domowego z odtwarzaniem muzyki ze smartfona/laptopa. Telewizor mogę połączyć hdmi/usb/bluetooth/wifi.

Pytanie czy takie połączenie jest w ogóle możliwe w tej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja koledze w zeszłym roku jako prezent ślubny kupiłem zestaw Klipsch R15PM (aktywne kolumny) w zestawie był gramofon Project Primary i dodatkowo dokupiłem Chromecast Audio. Oczywiście w używanych można coś pewnie lepiej ale tak jako przykład. Gra przyjemnie, nie meczy zajmuje mało miejsca. Taka tam luźna propozycja. Pewnie się pojawią inne bardziej wysublimowane, no bo w sprzęcie używanym można pewnie sporo wymyślić 🙂

https://www.infoaudio.pl/artykul/1038,klipsch-i-pro-ject

Cenowo wychodziło około 3300PLN za wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zbudowałbym zestaw w oparciu o dobry amplituner sieciowy, który także będzie wyposażony w Bluetooth, odpowiednio dobrane kolumny i gramofon. 

Moja propozycja to zestaw Yamaha R-N602 z kolumnami Heco Aurora 300, do którego dobierzemy gramofon Pro-Ject Primary E. Zestaw ten troszeczkę przekracza założony budżet, ale jeśli zależy Ci na pełnym wyposażeniu oraz przede wszystkim bardzo dobrej jakości dźwięku, to moim zdaniem najlepsza opcja.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MobyDick napisał:

A co myslisz o Pro-Ject Elemental ?

MobyDick , wrzuciłem w google tego Pro-Jecta , pokazało się zdjęcie , patrze i .....szukam gramofonu :) 

Kurde nie wiedziałem , że robią drapaki pod namiot , taka nisza i na to nie wpadłem :) 

Szkoda , że siła nacisku od 3-5,5gr. , żadnej mojej wkładki bym nie mógł do tego cuda techniki założyć :( 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 1Ender napisał:

Tego pro jecta nie chciałbym nawet za połowę ceny. 

@1Ender a gdzie twoje propozycje? Dawaj, ja na gramofonach się zupełnie nie znam, opisałem tylko konkretny zestaw który słuchałem i według mnie zapewnia dość przyjemne granie i funkcjonalność o jaką chodziło. Skoro wygą gramofonowym jesteś to linkuj coś do obejrzenia. Chętnie się czegoś nauczę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Wielkie dzięki za wszystkie podpowiedzi. Że też nie znalazłem wcześniej tego amplitunera! Na razie muszę zobaczyć ile mi się uda uzbierać na urodzinki:) Gramofon na razie mam ale będę wymieniał w pod koniec roku.

I pytanie do MusicCast: czy dobrze rozumiem, że działa on w ten sposób, że np. w jednym pokoju mogę odtwarzać muzykę np. z gramofonu a w tym samym czasie w innym słuchać muzyki np. z aplikacji/radia?

14 godzin temu, Q21 napisał:

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zbudowałbym zestaw w oparciu o dobry amplituner sieciowy, który także będzie wyposażony w Bluetooth, odpowiednio dobrane kolumny i gramofon. 

Moja propozycja to zestaw Yamaha R-N602 z kolumnami Heco Aurora 300, do którego dobierzemy gramofon Pro-Ject Primary E. Zestaw ten troszeczkę przekracza założony budżet, ale jeśli zależy Ci na pełnym wyposażeniu oraz przede wszystkim bardzo dobrej jakości dźwięku, to moim zdaniem najlepsza opcja.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Ciekawe, że kupując u was każde urządzenie oddzielnie wychodzi taniej niż w zestawie:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym położył nacisk na lepsze kolumny Kef Q350 z lepiej grającym wzmacniaczem SMSL Q5pro i do tego jako xródło do radia internetowego, streamingu sieciowego i serwisów streamingowych Cromecast Audio ( lepsze od bluetooth i działa z smartphonami ) . Do tego jakiś preamp gramofonowy za jakieś 100 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MobyDick napisał:

3-5,5gr  to nie siła nacisku wkładki , tylko zakres działania przeciwwagi dla wkładek o takiej wadze, a zakres siły nacisku to  0 - 25 mN.

Kurde ,masz rację , kiedyś było prościej , teraz robią coraz gorsze gramofony a coraz bardziej skomplikowane specyfikacje :) 

No bo np. moja ADC XLM MKIII waży 5,75 gr. , siła nacisku 0,9-1,75g ,a możliwość gramofonu 0-2,5 gr. to jednak dałbym radę , kurde biorę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, nieznam napisał:

Gramofon na razie mam ale będę wymieniał w pod koniec roku.

A jaki masz gramofon? Bo być może nie opłaca się wymieniać ..?

Ja mam staruszka z początku lat 70 - prawie mój równolatek ;) a drugi chyba z początku lat 80 i jeżeli mam być szczery to wolę takie sprzęty niż kupno nowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2019 o 07:53, Fafniak napisał:

A jaki masz gramofon? Bo być może nie opłaca się wymieniać ..?

Ja mam staruszka z początku lat 70 - prawie mój równolatek ;) a drugi chyba z początku lat 80 i jeżeli mam być szczery to wolę takie sprzęty niż kupno nowego.

Mam Omnitronic DD2250, który kupiłem od znajomego jak zmieniał swój sprzęt. W ogóle nie narzekam. Priorytet to Amplituner -> głośniki -> gramofon. Gramofon wymieniam tylko dlatego, że sprezentuje swój rodzicom, bo oni mają jakiś rozsypujący się, a mają swoje radzieckie "ulubione" vinyle do posłuchania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...