Skocz do zawartości

Od stereo do kina


MixhaL7

Recommended Posts

Witam

Chciałbym skompletować kolumny do kina domowego 5.0 ale zacząć od frontów.

Kwota na zestaw 5.0 to okolice 3500 więc fronty odpowiednio mniej.

Amplituner to Marantz sr7009

Salon o powierzchni 54 m2 z otwartym przejściem o szerokości 3m do kuchni.

Muzyki słucham głównie elektronicznej ambitnej, smooth jazz itp nie słuchał nic co leci w radiach dostępnych ogólnokrajowo.

Lubię dużo basu, nie lubię ostrej góry, środek neutralny.

Sprzęt ma być używany.

Ogólnie myślałem o klipsh rf 82 II i do tego z czasem dokupić pozostałe kolumny gdy zbiorę fundusze. Zdaje sobie sprawę że wyjdzie trochę ponad budżet ale jeżeli warto jestem w stanie dopłacić. 

Czy to dobry wybór? Czytałem że dół maja bardzo fajny. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Klipsch RF 82 II oczywiście nagłośnią Twój salon, zapewnią dobry bas, ale na pewno nie będzie to charakter dźwięku z dobrym środkiem pasma i łagodną górą. Wręcz przeciwnie, to kolumny grająca jasno, analitycznie, gdzie najbardziej wyeksponowane są właśnie górne rejestry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubisz ostrej góry a myślisz o klipsch?:)

Pytanie jakich wiele na forum. Założenia mijają się z realizacją. Ale czemu?

Klipsch to granie dobre kinowe. W stereo seria reference też daje radę ale to jednak granie jasne. Momentami agresywne. 

Moim zdaniem jeśli chcesz ciepłe granie to szukaj używanych heco music style 900.

Tannoy M5 chociaż te rzadko spotykane.

Mission m35i

To jest słuszna droga.

Z nowych magnat shadow 207.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też założyłem temat gdyż nie byłem pewien tych 82 II, czytałem że marantz trochę stłumi górę ale chyba się myliłem. 

Ogólnie to wszystkie które wymieniłeś znalazłem na olx, które z nich są najlepsze? Którymi najbardziej się interesować? Przy muzyce barwa ciepła i dużo basu. 

Przy filmach nie ma znaczenia jak zagrają gdyż jak dźwiękowcy dadzą ciała to najlepsze kolumny tego nie uratują. 

Do tej pory posiadałem kolumny zbudowane własnoręcznie kilkanaście lat temu na przetwornikach tesli więc różnica dla mnie i tak będzie kolosalna. 

Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...