Skocz do zawartości

Monitory do Yamahy R-N803D


Lister

Recommended Posts

Witam,

szukam monitorów jako drugą parę kolumn na tył. Z przodu grają JBL Studio 280 podpięte do amplitunera stereo Yamaha R-N803D. Pomieszczenie 35m2 w kwadracie. Póki co rozważam również JBL do kompletu (Arena 130 lub Studio 230). Ograniczeniami są wymiary (powiedzmy wymiary tych JBL-i) i cena - max 1,3-1,4 kPLN. Czytałem że Areny 130 mają wycofany środek w porównaniu np. do Studio 230. Z góry dzięki za pomoc. Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Hmm... czyli wg Ciebie "para w gwizdek"? Temat wypłynął jak podłączyłem na chwilę swoje kolumny podlogowe ze starego Pioneera i efekt mnie nie odrzucił. Kolumny przód/tył można oczywiście włączać/wyłączać w dowolnej konfiguracji, bo nie mówimy tylko o słuchan iu muzyki. Co do spadku dynamiki to chyba nie będzie aż tak tragicznie :) ? Wydaje mi się, że wzmacniacz ma wystarczająco mocy, nawet przy (nominalnej) impedancji kolumn 8ohm. Druga para jest podpięta osobno i trudno się dopatrzeć spadku mocy na froncie vs front+tył. Gdyby jednak coś się miało urodzić w tym temacie - to wracając do sedna pytania - Studio 230 (ewentualnie mniejsze Studio 220) chyba są bardziej szczegółowe? Areny jakoś mi się kojarzą jako położony nacisk na bas i górę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem studio 230 z Yamahą 602 i bardzo miło wspominam, ale nie wiem po co są Ci potrzebne skoro masz 280. Chyba ,że masz w planach budowę kina to wtedy spoko. Dla testu możesz podłączyć subwoofer do tej Yamahy, może tego brakuje Ci w dźwięku, chociaż znając JBL to wątpię. Może inaczej, co chciałbyś zmienić w obecnym dźwięku ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegow którzy piszą o kwadrofonii - chyba nie znacie pojęcia kwadrofonia. To będzie dwa razy stereo na różnych kolumnach, co zaburzy harmonię odsłuchu i tu macie rację. Kwadrofonia NIE POLEGA na podłaczeniu i używaniu jednocześnie dwóch stref wzmacniacza. Do uzyskania efektu kwadrofonii potrzebna jest specjalna realizacja dźwieku oraz wzmacniacz kwadrofoniczny, a nie zwykłe stereo z możliwością odsłuchu obu stref jednocześnie. Dziwie sie, że koledzy, przedstawiciele sieci handlowych, wprowadzają w bład pytającego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Co do kwadrofonii per se to ojciec mi o niej opowiadał jak był na próbnym pokazie nowej technologii w latach 70tych i robiło to wtedy wrażenie. 4 kanały, nie zdublowane stereo. Ale temat zdechł z tego co widać. Nieważne. W moim przypadku druga para z racji umeblowania i podobnych spraw będzie często grać sama. A jak nie sama, to raczej przy filmach, nie muzyce, bo faktycznie zauwazylem że para 280tek z przodu solo gra przyjemnie. Dodatkowy bas w postaci subwoofera jest mi zbędny. Wracając do meritum, czy mniejsi bracia 230tek, czyli 220tki bez nadmiernego kręcenia potencjometrem grają ok jak na ich wielkość? Czy może po taniosci Magnat Monitor Supreme 202? Tylko że: a) są 4 ohmowe i b) pewnie szału nie będzie?

Drugie pytanie. Czy znacie kogoś w Łodzi lub okolicach kto zna, lubi i będzie w stanie rozgrzebać stary wzmacniacz z lat 70tych? Mam nasz polski wzmacniacz (+kolumny), produkowany na eksport w którym siada jeden kanał.  Chcę go zreanimować. Pamiątka. Dzięki za ewentualną pomoc. Miłego weekendu.

20190615_172845.jpg

20190615_172901.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2019 o 18:04, Lister napisał:

Czy znacie kogoś w Łodzi lub okolicach kto zna, lubi i będzie w stanie rozgrzebać stary wzmacniacz z lat 70tych?

P.Piotr Pakuła 

Komis :HI FI Market

Łódź ul, Piotrkowska 204. 

Nie takie sprzęty jak ten Brandt były tam doprowadzane do świetności :) , polecam.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...