Skocz do zawartości

Używany wzmacniacz do 2500zł


ald890

Recommended Posts

Poszukuję używanego wzmacniacza do 2500zł do kolumn KEF R300, aktualnie posiadam NAD C352,
wydaje mi się, że dźwięk jest trochę zamulony i zbyt potężny bas, który potrafi momentami dudnić.
Efekt, jaki chciałbym uzyskać to bardziej wyeksponowaną średnica oraz kontrolowany i konturowy bas.
Aktualnie na oku mam Primare I22.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do kolegi @Pumpurek zapytaj o wzmacniacz do kef R300.

https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek/wzmacniacze-i-pokrewne-wzmacniacze-257182?showLeftColumn=true&price_to=2600&order=dd&bmatch=baseline-n-cl-dict4-bp-ele-1-5-0517

Zabawie się trochę we wróżke 😁

Z tego co piszesz to może być dobry dla Ciebie np. Audiolab 8000a, chociaż stawiałbym bardziej na model 8000S. Mniej basowe granie i ma pilota. 

Inna propozycja  to Roksan Caspian Mk1. 

Napisz coś więcej o basie. Czy oczekujesz szybszego basu bardziej punktowego? 

W obydwu przypadkach dobra kontrola niskich, granie energiczne, szybkie.

Między 8000a i Caspian to Caspian ma lepszą średnicę, bardziej wyeksponowaną i trochę więcej detalu. 

Musisz posłuchać 😁 bo tak to ciężko doradzić. 

Konturowy bas to np. Rotel, bardzo dobre szybkie energiczne wzmacniacze. Ale to nie do końca moje granie. Ale Tobie może się spodobać. 😁

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze kazdy Rotel bedzie lepszy od Audiolaba.Co z tego wynika?To ze kazdy ma swoj wlasny gust i aby cos wybrac dla siebie to trzeba posluchac i samemu zdecydowac.Ja obecnie kompletuje drugi zestaw i jednoczesnie poprawiam akustyke pokoju.Juz nie pytam tylko odsluchuje ile sie da.Pamietaj ze zrabana akustyka moze sprawic ze nic u ciebie nie zabrzmi dobrze.Ja tak mialem.W pierwszym zestawie mam amplituner Yamaha RN803D i gralo to slabo.A teraz brzmi naprawde fantastycznie.Dlaczego?Bo wlasnie akustyke mialem totalnie do bani.Jeszcze nie skonczylem z tym walki ale juz jest duzo lepiej niz jeszcze jakis czas temu....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest powierzchnia pokoju i rozstawienie kolumn (zbyt blisko ścian, ustawienie w narożnikach pokoju)? Bo to może być przyczyną problemów i np. zmiana kolumn a nie wzmacniacza przyniesie lepsze efekty... 

No i oczywiście kwestie dot.akustyki, o czym już wspomniał TZ6.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj szansę wzmacniaczowi Audiolab 6000A, pomimo niskiej ceny, może miło zaskoczyć. Koniecznie posłuchaj także Cambridge Audio CXA60. Z używek poszukaj Marantz PM8005.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza. U nas masz także możliwość wypożyczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecanie różnego sprzętu bez podstawowych danych na temat akustyki u autora jest chyba nie na miejscu.

Dlatego namawiam by zacząć od podstaw i opisać konkretnie w jakich warunkach słucha Kolega ald890.

Tak naprawdę inny wzmacniacz może tu nic nie zdziałać gdy kolumny będą się dusić i przez to po prostu dudnić.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...