Skocz do zawartości

Pomoc profesjonalisty na pomniejszym forum


audiowit

Recommended Posts

Kochani uzytkownicy Audio. Na niszowym forum pojawił się przefajny koleś doskonale znajacy się na akustyce. Koledzy z calego kraju uprzejmie donoszą ;), ze jest fajny i ma szeroką wiedzę. Wskazuje błędy kolegow nie tylko z tego ale i z innych for. 

Juz sam jego nick wiele o nim mowi. Przewaznie ludzie z problemami emocjonalnymi w internecie nadają sobie nicki patetyczne. Problemy ze wzwodem, klopoty w pracy, pewna nieudolnosć życiowa i niegramotność powoduje, że nadają sobie nicki typu Rambo, Leonidas, Napoleon, Mocarz;), itd. Tym razem mamy do czynienia z kolejną postacją znana i uznaną. Obawiam się, ze w jego zyciu nie dzieje się najlepiej wiec moj pomysł zeby go wspomoc drobnym datkiem. Za poradę z zakresu akustyki drobny pieniazek lub dobre słowo.

Link do niszowego forum

https://audiolub.pl/viewtopic.php?f=5&t=936

Więc ja sprobuję się wytłumaczyć wywolany do tablicy bo moja malutka wiedza klęka przed jego.

1 Trafione w punkt. Tak, bo pierwsza konfiguracja, ktorą doradzil mi kolega uzywających paneli okazała się być najlepsza. Rzepy wlasnie umozliwiają zmiane konfiguracji i każda nastepna była " gorsza".

2 Sufit najmniej istotny w stosownym watku wytlumaczyłem dlaczego w moim pomieszczeniu jest najmniej i nie chce mi się powtarzać.

Wydaje mi się, ze nie pominolem wplywu powierzchni rownoleglych ( podloga, sufit) ale moze nasz pro ma tyle genialnych mysli w glowie, ze przeoczył wpis amatora.

3 Sypiac glowę popiołem chcialem tylko napomknąć, ze od ponad 20 lat pracuję w branzy bezposrednio zwiazanej z audio, codziennie przebywam w pomieszczeniach adoptowanych akustycznie. Codziennie przebywam z ludźmi zajmujacymi się dźwiekiem, zresztą  jednymi z najlepszch w Polsce. Majacymi codziennie do czynienia z naj muzykami w tym kraju i nie tylko.

Pozatym czasem zdaza mi się słuchania dobrych systemow, niekoniecznie drogich. Dobrych. Zresztą chyba drogich bo na tym forum nikt z udzielajacych się nie ma w zblizonej cenie. Ale to troszkę inny poziom.

4 wsrod kilkunastu pomieszczeń w moim domu do słuchania muzyki wybrałem jedno. W innych tez mam systemy audio ale ze wzgledu właśnie na słabą akustykę i niechcemisię dźwięk w pozostalych jest... taki do sluchania przy czynnosciach codziennych.

5. Od 10 lat slucham właśnie w tym pomieszczeniu, więc chyba moge ustawić coś na " ucho ". Wielokrotnie wspominalem chyba, ze wspomagam się generatorem i znam mody własne, czestotliwosci rezonansowe i ich rozkład.

6. Dołozę ile uznam za stosowne paneli ponieważ nadal uwazam, że pomieszczenie jest zbyt " żywe " i do doskonałości mu daleko

7. Jestem pierwszym, ktory doradzał profesjonalne pomiary i wykonanie akustyki. Ja zrobię sobie sam, bo chcę. Prowadziłem juz rozmowy z 2 firmami, stac mnie. Ale inaczej zdecydowalem. Mnie to sprawia fun.

8. Kożystam z rad ludzi, ktorych znam z juz samej branży audio, ale skoro pojawił się tak dobry zawodnik to napewno skożystam z jego porad. Moze nawet uda mi sie go spotkać ...;)

Swoją drogą rozumiem umierajace forum, że trzymają takich... specjalistow. W koncu to 1 osoba wiecej na forum. A to przy 100 uzytkownikach już 1% populacji.

Uwagi Sokfoklesa czy tam Sokratesa dotyczą też innych użytkownikow tego forum. Można więc skożystać z jego uwag. 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witoldzie Tyś jest tajemniczym "wróżbitą" ? W sumie wiem ,że Angel bo był screen , ale może wszyscy jesteśmy wróżbitami :D 

Być może Sofokles ma wiedzę , jednak sposób przekazu , oraz jego ilość spowodowała iż przestałem czytać co pisze :( 

Inna sprawa to fakt dziwny iż modzi/admini się tymi wywodami nie przejmują , ja tam wyczuwam niestety sporo hate-u

PS: za ten temat na 50% zostaniesz "pojechany" jeszcze , i każdy kto przyatakuje jegomościa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba zdaje sobie z tego sprawę. Na naszym forum dlugo nie zagrzal miejsca. Nawet nie wiem czy byl zbanowany czy zniechecil się bo nie docenilismy jego wiedzy.

Rega, nawet nie wiedzialem, ze znalazl przystan na Audiolubie. Kolega zwrócił mi uwagę. Tez się dziwie Simsonowi, ze mu robi taką antyreklamę forum, a on jako admin czy nawet własciciel forum nie reaguje.

Słyszalem tez, ze jedzie po Angelu. To juz przegięcie.

Namierzenie go to zaden problem.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sofokles jest frustratem, może sam założył firemkę "akustyka coś tam"  z dotacji unijnych, a takich wyrosło trochę w tym kraju, jak grzybów po deszczu.

Tak się składa, że ten miszcz gientkiej szpady wywołał mnie do tablicy, tylko że sam bredzi jak popieprzony, większość,  jak nie wszystkie realizację tak właśnie umieszczają Dyfuzory 1D i 2D, chociaż zazwyczaj te drugie, właśnie na ścianie za sprzętem po środku bazy między kolumnami.

Można też za kolumnami, warto spróbować.

Pierdolenie, że to bzdura, jest taką samą bzdurą.

Polecam takie ustawienie nie tylko, ze względu na to, większość realizacji tak jest wykończonych, ale dlatego, że działa i to lepiej niż niejeden kabelek w systemie.

Janusz od akustyki nie przeczytał jeszcze całego Internetu... podajmy mu więc trochę informacji, bo się podnieca jak stara dupa. A moze narodzil sie nam nowy Refuktor szumu od akustyki 😂😂😂

https://rms.pl/baza-wiedzy/716-akustyka-pomieszczen

https://www.stereolife.pl/archiwum/artykuly-lista/poradniki-lista/3816-wszystko-o-akustyce-pomieszczenia-odsluchowego

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze wszyscy mają podobne zdanie. Ja przeczytalem tylko ten jeden post tego miszcza ale odczucia takie same.

2 minuty temu, traumeel napisał:

To być może (obym się mylił) tłumaczy pewien rodzaj parasola ochronnego rozpiętego nad nim na Audiolubie.

Wiesz co, ja czasem tez mialem inne zdanie niz Angel ale zawsze go szanowalem i będę szanował. Mam nadzieje, że byli załozyciele Audioluba nie poroznili się az tak bardzo zeby szczuc na siebie psy. To byloby juz niefajne i żenujace.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tam i mam nieodpartą chęć odpisania jegomościowi.

Najbardziej ubawiło mnie jego twierdzenie: 15 lat pracowałem w salonie hi-fi, hahahahahahaha.

Pewno uważa, że to go uprawnia do bycia najlepszym z najlepszych, jebłem śmiechem. 

Znam osobiście kogoś, kto pracował w takim salonie, a twierdzi,  że przewody nie maja zadnego wplywu na brzmienie, przewalal setki denonufffff i innych technicsuuuufff, pewno to ten sam rodzaj doświadczenia, jakim raczy nas pan syfokles,  a sorry miało być sofokles 😂😂😂😂

Ten gość jedyne co potrafi z siebie wycisnąć, to sok z buraka. 🤣🤣🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlaśnie moze chodzi o to zeby tam zajżeć ;)

Najbardziej mi się na AVS podobał specjalista od chyba KEF. Podsluchalem rozmowe ( zresztą nietrudno było, bo gadali tak glosno, ze nic z kolumn nie bylo slychać). Przyniesli gramofon i nikt z obslugi stoiska nie umiał go podłączyć...

Taka jest obsluga salonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiedzałem kiedyś fabrykę silników 1,3 jtd Fiat/GM , i prawie jak na Naszym forum , moje pytania były zbyt trudne dla szefa produkcji z 40 letnim stażem :D Więc musiałem sam na nie odpowiadać by typowi nie było głupio :P  

Zresztą podobnych przypadków z przedstawicielami itp. było sporo , ale co się dziwić jak dla nich często to chwilowa robota , bez pasji. Można wiele lat pracować i nie wiedzieć nic o tym co się robi. Wszystko zależy od człowiek.

PS: myślicie ,że Sofokles to inicjatywa by zwiększyć ruch na audiolubie ,czy może ex-admini by zniechęcić do czytania ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, DiBatonio napisał:

Znam osobiście kogoś, kto pracował w takim salonie, a twierdzi,  że przewody nie maja zadnego wplywu na brzmienie, przewalal setki denonufffff i innych technicsuuuufff,

Sorry, nie pracowałem nigdy żadnym salonie audio , nie mam żadnych Denonufff ani Technicsuff / choć rozumiem , że ta uwaga to dlatego że nie są transparentne, czy jak ? / , jestem w posiadaniu ok. 30 szt . kabli od 30zł do 3700 zł i również jak ten Pan którego dyskredytujesz nie uważam , żeby kable / RCA, głośnikowe, USB, HDMI, coaxial, BNC , mini jack , duży jack i inne/ miały jakikolwiek znaczący wpływ na brzmienie systemu. Nie wszyscy słyszą i nie muszą słyszeć , ta wojna jest bez sensu. Mój kolega serwisant obecnie prowadzący komis ,u którego wiszą na hakach kable wartości mojej chałupy prezentuje sprzęt na najprostszej Suprze, a czasem jeszcze niżej , wielokrotnie przepinaliśmy i ... przesunięcie kolumny o 5 cm. daje lepszy efekt, niż te wszystkie kable razem wzięte. Robiłem ostatnio kable RCA z Naotecha NEI - 3002 III na wtykach Naotecha i nie dlatego , żebym oczekiwał jakiejkolwiek zmiany / bo gdyby mi się obecny dźwięk nie podobał, to bym zmienił sprzęt, klocek po klocku, a kończąc na skrzynkach/ tylko dlatego, bo to już taka pasja , że od czasu do czasu trzeba coś zmienić , a po za tym by nie wyjść z wprawy w lutowaniu :)  Ale to co napisałem to moja subiektywna opinia , daleki byłbym jednak od wyśmiewania kogoś, dla którego kable po prostu nie miały znaczenia.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wyśmiewane tylko stwierdzenie.

Jasiu syfokles, pewno po 15 latach interes nie poszedł, albo chłopa zwolnili, więc teraz wylewa swoje żale.  

Powtórzę to jeszcze raz, wystarczy zobaczyć w zakładkach na stronach firm poprawiających akustykę "nasze realizacje" galerie zdjęć, gdzie najczęściej lądują Dyfuzory 2D lub mieszane 2D z 1D i wszystko jasne.

 

Natomiast syfokles dyskredytuje wiedzę innych i nie mówię tu o sobie, chociaż też do mojego wpisu się odniósł, pytanie czy w ogóle ma pojęcie o czym piszę, bo narazie raczy wszystkich swoimi teoriami.

A ja twierdzę, że lokacja 2D lub 1D i 2D za linią kolumn za sprzetem na srodku sciany robi bardzo dużą robotę,  jeśli chodzi o lokalizację na scenie, jak i inne aspekty poprawy brzmienia.

Zamiast teoretyzować o pomiarach, lepiej sprawdzić na sobie i ustawić Dyfuzory tam gdzie trzeba, a póżniej dyskutować.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, audiowit napisał:

No wlasnie Tomku, to nie czas i miejsce na kablowe wojny :). Jak bedziemy sobie chcieli to bez problemu sobie taką rozpętamy ;).

Wiem jesteśmy w tym dobrzy , w końcu lata praktyki :) 

Zawsze na AVS zadaje sobie pytanie dlaczego w różnych boksach , zbliżonych lub wprost identycznych gabarytowo umieszczane są diametralnie różne ustroje , gdy kolumny właściwie ustawione są w ten sam sposób. Czy to tylko z powodu podpisania umów przez producentów sprzętu na prezentację produktów firm produkujących ustroje , czy ma to jakieś inne uzasadnienie ?

  

IMG_2088.JPG

IMG_2113.JPG

IMG_2137.JPG

IMG_2140.JPG

IMG_0517.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...