Skocz do zawartości

Zestaw grająco/wyświetlający do 9 tys.


Bobby.Bloom

Recommended Posts

Cześć, nazywam się Paweł i zarejestrowałem się na Forum, ponieważ chciałbym w końcu kupić lepszy sprzęt grający niż moje Altusy 110 i 20-letnia mini wieża Technicsa. Jeśli ktoś z Was byłby tak uprzejmy, żeby mi doradzić, będę bardzo wdzięczny. Poziom mojego znawstwa jest zdecydowanie za mały, żebym samodzielnie dokonał optymalnego wyboru.

 

Czego szukam?

Sprzęt ma przede wszystkim grać muzykę. Zarówno płyty CD jak i serwisy streamingowe, które będą główną pożywką dla sprzętu. Do amplitunera i głośników chciałbym dołożyć odtwarzacz blu-ray, który będzie wyposażony w apkę Netflixa (Sony?). Z niego też byłyby odtwarzane płyty CD. Do kompletu adapter, bo winyle się kurzą. Czyli reasumując zestaw:

Amplituner

Głośniki

Odtwarzacz Blu-ray/CD

Adapter

 

Brzmienie?

Słucham głównie rocka oraz cięższych gatunków. Zależy mi na ciepłym, selektywnym brzmieniu, wyraźnym również przy słuchaniu na niskim poziomie głośności.

 

Pomieszczenie?

Salon ok. 25 m2 z otwartym aneksem kuchennym.

 

Budżet?

Nie chciałbym przekroczyć 9 tys. pln brutto za całość

 

Będę wdzięczny za info co można byłoby skomponować i na co zwrócić uwagę. Wczoraj przyglądałem się czemuś takiemu: https://allegro.pl/oferta/pioneer-vsx-lx303-magnat-supreme-1002-atm-7678128399

 

Pzdr,

Paweł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bobby.Bloom napisał:

Będę wdzięczny za info co można byłoby skomponować i na co zwrócić uwagę.

Witaj , mam dobre i złe wieści :) 

Dobra jest taka że znam sklep który oferuje na Allegro ten sprzęt i można mu zaufać , jest w tym samym miejscu od 30 lat , właściciel jest w porządku.

Zła jest taka , że jak rozumiem decydując się na amp. KD idziesz bardziej w stronę kina ,a co po niektórzy powiedzą , że wyłącznie.

Nie znam Twoich oczekiwań co do jakości odtwarzania stereo, więc trudno coś powiedzieć. Na Twoim miejscu najpierw umówiłbym się w jakimś salonie audio na odsłuch tego Pioneera , prosząc o podłączenie jakiegoś CD , a później poprosił o podłączenie wzmacniacza stereo. Jeżeli uznasz , że dźwięk amp.KD Cię satysfakcjonuje to bierz , a po to wymieniłem wzmacniacz stereo byś miał skalę porównawczą. Zabierz swoja ulubiona płytę , abyś mógł ocenić dźwięki które znasz.

Z rockiem i metalem , hard rockiem jest ten problem , że nawet niektóre ogólnie uważane za dobre wzmacniacze sobie nie radzą , nie sądzę by ten amp. KD dał radę. O ile się nie mylę / najwyżej proszę o korektę/ ten LX-303 jest odpowiednikiem Onkyo 686 , a ten z kolei znam i o

6 godzin temu, Bobby.Bloom napisał:

Zależy mi na ciepłym, selektywnym brzmieniu, wyraźnym również przy słuchaniu na niskim poziomie głośności.

możesz zapomnieć przy gatunkach muzyki o których piszesz.

Ale powtarzam , nie ma innej drogi niż odsłuch.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odpuść sobie te kolumny, sprzętu szukasz do 9tys.,a na kolumnach chcesz tak zaoszczędzić. Jeżeli głównie zależy Ci na słuchaniu muzyki to również polecam obrać kierunek wzmacniacz stereo w ostateczności amplituner stereo. 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za Waszymi rekomendacjami, przyglądam się wzmacniaczowi Pioneer A-40AE. Na przykład w takich zestawach:

https://allegro.pl/oferta/klipsch-ref-premiere-rp-5000f-pioneer-a-40ae-7593307598

https://allegro.pl/oferta/pioneer-a-40ae-n-30ae-pd-30ae-heco-gt-602-8119849281

 

Co o nim sądzicie? Jaka jest Wasza opinia o tych głośnikach?

 

Jeszcze te głośniki wydają się ciekawe: https://allegro.pl/oferta/dali-spektor-6-i-kolumny-podlogowe-7697264573 

Edytowano przez Bobby.Bloom
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznijmy od elektroniki. Na pewno do stereo nie bierz pod uwagę amplitunera wielokanałowego, pozostań przy klasycznym stereo. Masz do wyboru albo amplituner sieciowy, albo klasyczny wzmacniacz z zewnętrznym odtwarzaczu sieciowym. Opcja pierwsza jest wygodniejsza, wszystko masz w jednym segmencie, natomiast dobierając wzmacniacz możesz liczyć na wyższą jakość dźwięku. Wracając do konkretów, przy amplitunerze brałbym pod uwagę trzy urządzenia - Onkyo TX-8270Yamaha R-N803D oraz najnowszy Denon DRA-800H. W przypadku klasycznych wzmacniaczy bardzo dobrą opcją będzie NAD C368 z modułem BluOS2 lub Advance Acoustics X-i75 bądź Cambridge Audio CXA60 z zewnętrznym modułem Yamaha WXAD-10 lub Audio Pro Link 1.

Gramofon - spójrz na najnowszy, bardzo ciekawy model Pro-Ject T1

Kolumny - tutaj będzie więcej opcji. Myślę, że warto byłby posłuchać Pylon Audio Sapphire 25, może 31. Dobrą opcją może być Heco Aurora 700. Przy trochę wyższym budźcie warto posłuchać Monitor Audio Bronze 6.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania, jest także możliwość wypożyczenia sprzętu do testów. Oczywiście dla forumowicza zawsze atrakcyjna, indywidualna oferta cenowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie na pewno nie idziesz w amplituner kinowy który nie gra w stereo.

Faktycznie możesz oszczędzić na odtwarzaczu pod warunkiem że będzie miał wyjście cyfrowe i wówczas wykorzystasz czy też wybierzesz wzmacniacz z wejściem cyfrowym

Moim zdaniem Cambridge cxa60 z elac uni fi FS to jeden z lepszych wyborów 

Odtwarzacz jakiś tani może być Sony albo Panasonic. Który bardziej leży ci jakościowo. Ale nie drożej niż 600 zł.

Jeśli nie elaci to do Cambridge będą pasować także heco 700 i kef q750

 

Jeśli wolisz natomiast bardziej detaliczne granie to bronze 6 od monitor audio podłączone do marantza pm8006 na przykład.

Zapraszam na odsłuch i po wyceny.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...