Skocz do zawartości

Zamiana Marantz Mcr510 na? Co do 2000zł?


JaqbL

Recommended Posts

Jak kultura wymaga witam wszystkich :)

Potrzebuję porady bo wypadłem trochę z obiegu a chciałbym zmienić swojego Marantza mcr510 na coś innego. Kupiłem go parę lat temu bo potrzebowałem odtwarzacza sieciowego jako, że jedynym źródłem audio był dla mnie wbudowany spotify. Obecnie 100% czasu muzykę przesyłam optykiem ze spotify odpalonego na TV, czasem youtube, jakiś film z netflixa. W zasadzie wykorzystuję tylko wejście optyczne, więc wystarczy mi sam wzmacniacz. Kina domowego nie planuję.

Niedawno kupiłem kolumny STX Quant 300 i zastanawiam się czy jestem w stanie dzięki nowemu wzmacniaczowi coś z nich więcej wycisnąć, uwzględniając jakość źródeł z którego korzystam. Z kolumn jestem bardzo zadowolony, wybrałem je odsłuchując kilka w podobnym budżecie, ich nie planuję zmieniać.

Pytanie jest następujące: czy usłyszę różnicę kupująć np. Marantz PM6006 (który ma DAC - chociaż nie wiem czy jest mi on potrzebny) czy to będzie sztuka dla sztuki? Ewentualnie będę wdzięczny za jakieś propozycje innych rozwiązań? 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

na pewno zamiana na Marantz PM6006 przyniesie bardzo duża poprawę brzmienia, chociaż jeśli mógłbyś trochę zwiększyć budżet, warto byłoby spojrzeć na kilka innych, jeszcze lepszych dla Ciebie konstrukcji. Dobrym przykładem jest Advance Acoustics X-i75, na pewno Cambridge Audio CXA60NAD C338 lub jeszcze lepiej NAD C356 BEE z jakimś zewnętrznym przetwornikiem np. Fiio D003.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania, także wypożyczenia oraz indywidualne wyceny dla forumowiczów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Q21 napisał:

Witaj,

na pewno zamiana na Marantz PM6006 przyniesie bardzo duża poprawę brzmienia, chociaż jeśli mógłbyś trochę zwiększyć budżet, warto byłoby spojrzeć na kilka innych, jeszcze lepszych dla Ciebie konstrukcji. Dobrym przykładem jest Advance Acoustics X-i75, na pewno Cambridge Audio CXA60NAD C338 lub jeszcze lepiej NAD C356 BEE z jakimś zewnętrznym przetwornikiem np. Fiio D003.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania, także wypożyczenia oraz indywidualne wyceny dla forumowiczów.

Dziękuję Ci za odpowiedź. Powiedz mi, co będzie największym zyskiem w tych zaproponowanych przez Ciebie? Przewertowałem trochę forum i przewijają się one właśnie jako propozycje, ten PM6006 zresztą też a jest tańszy... a jak wiemy dokładać można zawsze i zawsze... :)  Jest jakaś marka która się z tymi kolumnami co mam dobrze zgrywa? Nie mam presji żeby nie wiadomo jak ulepszać ten system, podoba mi się to jak nawet gra teraz, ale pomyślałem, że warto kupić coś co dobrze cyfrowy dźwięk przetworzy, bo taki głównie dostarczam do ampli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co kolwiek wybierzesz będzie lepiej.

Czy to nawet na amplituner kina jak Yamaha rn602 i Onkyo 8250. 

Jeszcze lepiej będzie w przypadku wzmacniacza.

Tutaj nad 356, Marantz pm6006 są słusznym kierunkiem. Ale puszczanie Spotify z tv to zły pomysł. Więc w przypadku wyboru wzmacniacza musiał byś dodatkowo zainwestować w odtwarzacz. Yamaha wxad10 albo malinkę 

Zapraszam po wyceny i wypożyczenie sprzętu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego się obawiałem, bo odkąd mam smart tv i na nim apke spotify rozleniwiłem się słuchając muzyki z niego, zamiast po staremu prosto przez ampli. Co w tych pieniądzach z sieciowych ampli ma sens? Btw. wybiorę się do Was w tym tyg do Oświęcimia, tak będzie najprościej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest

1.Chromecast audio

lub

2.Chromecast 3 albo ultra. 

Różnica w dźwięku nie duża, na 3 można też oglądać filmy, przesyłać zdjęcia oprócz muzyki. Ultra oprócz 4K, możesz korzystać z przeglądarki internetowej na dużym ekranie. 

Ceny audio około 120 zł, 3 około 160 zł, ultra między 200 (używany) a 300 zł. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj Marantza pm6006, poprawa dźwięku jest na moje ucho bardzo duża, tak jak pisaliście, nawet korzystając z "kiepskiego" źródła jakim jest Spotify z TV Samsunga. Dziękuję za porady.

Do Panów z S4Home - robiłem dwa podejścia pod Wasz salon. W środę na szczęście zadzwoniłem przed wyjazdem, bo okazało się, że zamykaliście o 13. Umówiłem się wtedy na piątek po południu, otrzymałem informację, że do 18 macie otwarte. Wczoraj dotarłem o 17, niestety Pan Grzegorz akurat się zbierał i wybitnie nie palił się do dłuższego doradzania mimo, że klarownie przekazałem, że w zasadzie jestem zdecydowany na zakup Marantza. Szkoda. Dla Was, ja swój cel zrealizowałem gdzie indziej. Czuje się jednak w powinności podzielić tym wrażeniem, bo może transakcje teraz załatwia się sprawniej przez internet a ja jestem już trochę staromodny, niemniej przekładam dobrą rozmowę na żywo ponad posty na forum. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...