Skocz do zawartości

Zestaw głośników do amplitunera Pioneer LX303


macstyle

Recommended Posts

Cześć, planuje zakup zestawu głośnikowego 5.1 do amplitunera Pioneer VSX-LX303, którego już mam. 
Generalnie do oglądania filmów (głównie tych z efektami + jakieś musicale), rzadziej słuchania muzyki jednak też + jakieś gry na Xboxie. Całość będzie znajdować się w pomieszczeniu około 35 m2, ale jest to otwarty salon o wysokości 3,5m. 
Co do kwoty to mniejsza niż 10 tyś, ale z racji tego amplitunera nie wiem czy taka kwota jest w ogóle potrzebna . Rozmawiałem z kilkoma sklepami, jednak nie jestem przekonany do tego co mi polecili. Dlatego proszę was o pomoc, bo moja wiedza jest dość marna w tym temacie. 

oto zaproponowane przez nich zestawy. Oczywiście jeśli sami macie coś wartego polecania to chętnie zobaczę. 

1#

Pylon Audio Sapphire 31 
Pylon Audio Sapphire Center 
Pylon Audio Sapphire Sat 
Sub Klipsch R120 SW

2#

Monitor Audio Bronze 6 
Monitor Audio Bronze Center 
Monitor Audio Bronze 2 
Sub Monitor Audio Bronze W10

3#

Dali Oberon 7 
Dali Oberon Vokal Center 
Dali Oberon 3 
Dali Sub E12 

4#Triangle Plaisir Kari + Lymna + Alectis + Tales 340

5#Polk Audio Signature S20e 
Polk Audio Signature S35e 
Polk Audio HTS 10 
Polk Audio Signature S60e 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

tak naprawdę każdy z podanych zestawów jest optymalny, jedynie chyba najmniej pasuje do kina domowego i elektroniki Pioneer zestaw Triangle, natomiast w pakiecie Polk Audio zastosowałbym na przód kolumny Signature S55E lub jeszcze lepiej S60E.

Najbardziej zrównoważone, pełne, plastyczne brzmienie uzyskasz z Dali Oberon i Monitor Audio Bronze. Pylon Audio to dużo swobody, dynamiki, szybkości. To bardzo dobry i uniwersalny system. Polk Audio to najbardziej kinowe granie z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma, dużą dynamiką, energią, szybkością. Do listy warto dopisać jeszcze Q Acoustics na frontach 3050 oraz najbardziej kinowe, efektowne Klipsch serii Reference Premiere.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Do brzmienia Pioneera ktore znam proponuje i uważam że dobry wybór to dali oberon 7 oraz Polk signature. To z tych zaproponowanych przez ciebie.

Z tańszych kolumn nie wykorzystujących do końca budżetu możesz śmiało popatrzeć nad heco 700. Kolumny które zdecydowanie brania się cena.

Zapraszam po wyceny.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2019 o 20:31, Q21 napisał:

Witaj,

tak naprawdę każdy z podanych zestawów jest optymalny, jedynie chyba najmniej pasuje do kina domowego i elektroniki Pioneer zestaw Triangle, natomiast w pakiecie Polk Audio zastosowałbym na przód kolumny Signature S55E lub jeszcze lepiej S60E.

Najbardziej zrównoważone, pełne, plastyczne brzmienie uzyskasz z Dali Oberon i Monitor Audio Bronze. Pylon Audio to dużo swobody, dynamiki, szybkości. To bardzo dobry i uniwersalny system. Polk Audio to najbardziej kinowe granie z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma, dużą dynamiką, energią, szybkością. Do listy warto dopisać jeszcze Q Acoustics na frontach 3050 oraz najbardziej kinowe, efektowne Klipsch serii Reference Premiere.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza audio.

Polecam zapoznać się z brzmieniem Triangle Plaisir :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 19.06.2019 o 10:07, macstyle napisał:

Dziękuję wszystkim za pomoc, wybór padł na zestaw Polk z ewentualna zmianą subwoofera

Co wybrałeś i jak grają? też mam ten amplituner.

Myślę nad Polk S50, S30E, S10E, zależy mi na basie i nie jestem pewny czy S50 będzie ok, patrząc na specyfikację producenta powinno byc ok.

Salonik 14m2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...