Skocz do zawartości

Zestaw 5.1 pod Xbox`a i 42`` FullHd--HELP :)


Tutu

Recommended Posts

Witam
Na poczatku odrazu napisze, ze jestem laikiem jezeli chodzi o audio, kina domowe itd. Przegldałem forum i dalej nie wiem na co sie zdecydowac. Potrzebuje amplituner oraz zestaw głosnikow 5.1. Sprzecik bedzie podlaczony pod PC, 42LG6000 oraz Xboxa 360. Zalezy mi na kupnie sprzetu ,ktory posłuzy mi na pare lat. Suma jaka zamierzam przeznaczyc na zakup to 2000-3000zł (wiadomo czym mniej to lepiej icon_smile.gif Z opini z poprzednich wątków wnioskuje ,ze rozsądnym wyborem jest YAMAHA RXV 663,VSX-918Pioneer; ONKYO TX-SR606,DENON AVR 1908 ;HR AVR-247(troche cena wysoka w porownianu z reszta ale moze warto? ). Co do głośników to zastanawiałem sie nad JBL SCS 178;KODA CV-52 v.2 + SW-355 v.2 ;JAMO S416 HCS3 + SUB200 S 416.
Jezeli mozecie to prosze o pomoc w wyborze sprzetu,naprawde nie znam sie na tym a wydajac taka sume chciałbym kupic stosunkowo cos dobrego. Zastanawiam sie jeszcze czy nie jest lepszym rozwiazaniem kupno tanszego amplitunera typu Yamaha RX-V363,PIONEER VSX - 917 a zakup drozszych (lepszych?) głosników. Jeszcze jedno pytanie - czy warto wogole inwestowac w głosniki takich firm jak Voice Kraft , M-AUDIO czy z gory sobie je odpuscic i szukac czegos od JBL,JAMO?
Z góry dziekuje za pomocne komentarze icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tutu

Przeczytałem że jesteś zainteresowany zestawem głośników JBL SCS 178.

Jeżeli byłbyś zainteresowany kinem domowym, to mogę Ci sprzedać swoje kompletne kino. Składa się z amplitunera 6.1 SONY STR DB790QS i zestawu głośników JBL SCS 188 6 Głośników + subwoofer. Wszystko w idealnym stanie. Sprzęt jest rewelacyjny do kina domowego i dobrze daje sobie też radę w muzyce. Osobiście najczęściej używam go do grania na XBOX360 i efekty dźwiękowe miażdżą! Sprzedaje tylko dlatego że przesiadam się na sporo droższy sprzęt.

Cena za całość to 1600zł jak dla klubowicza. Kontakt do mnie to 660 667 993 Marcin

POZDRAWIAM!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z opini z poprzednich wątków wnioskuje ,ze rozsądnym wyborem jest YAMAHA RXV 663,VSX-918Pioneer; ONKYO TX-SR606,DENON AVR 1908 ;HR AVR-247(troche cena wysoka w porownianu z reszta ale moze warto? ). Co do głośników to zastanawiałem sie nad JBL SCS 178;KODA CV-52 v.2 + SW-355 v.2 ;JAMO S416 HCS3 + SUB200 S 416.
Jezeli mozecie to prosze o pomoc w wyborze sprzetu,naprawde nie znam sie na tym a wydajac taka sume chciałbym kupic stosunkowo cos dobrego. Zastanawiam sie jeszcze czy nie jest lepszym rozwiazaniem kupno tanszego amplitunera typu Yamaha RX-V363,PIONEER VSX - 917 a zakup drozszych (lepszych?) głosników. Jeszcze jedno pytanie - czy warto wogole inwestowac w głosniki takich firm jak Voice Kraft , M-AUDIO czy z gory sobie je odpuscic i szukac czegos od JBL,JAMO?
Z góry dziekuje za pomocne komentarze icon_wink.gif


Te Pioneer'y to złomy i nie wiem gdzieś przeczytał że są "rozsądnym wyborem"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle
Co rozumiesz pod pojęciem "złom" w przypadku Pioneera?
Masz problem z głośnym wentylatorem w VSX-917 i uogólniasz to na całą ofertę firmy???

Porównywałeś bezpośrednio podobne cenowo amplitunery KD i Pioneer wypadł najsłabiej?
W najnowszym numerze AUDIO jest krótki test 4 amplitunerów KD w cenie 1000-1200zł: DENON AVR-1509, Pioneer VSX-818, SONY DG-720 oraz Yamaha RX-V463. I jakoś żaden z modeli nie daje wyraźnie ciała...

Więc jeżeli tak piszesz, to może określ wyraźnie jakie masz zastrzeżenia...
Tutu podał czego potrzebuje i jaką kwotę może przeznaczyć na zestaw 5.1 - więc chodzi o to, jakie konkretnie rozwiązanie można zaproponować koledze!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem "Te Pioneer'y" cytując post z "zawartością" VSX 918 i 917 - można się domyślić o które modele mi chodziło/którą część oferty firmy Pioneer mi chodziło ... prawda ? Ale faktycznie gdybym miał wybierać złom Pioneer VSX 917 lub złom Yamaha RX-V363 to raczej kierował bym się w stronę 917.

To nie tylko kwestia szumiącego wentylatora (czego pominąć nie można) ale też niskiej mocy (słaby zasilacz) i niedokładnej korekcji akustyki (5 punktowy korektor graficzny). Yamaha 66x, Denon 1908-9 zmiatają Pioneer'a 918 który na dodatek kosztuje nieco więcej niż Denon 1908 i Yamaha 661.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Cytat

Wtam.
Zdecydowalem się na YAMAHA RXV 663 i głośniki JBL SCS 178. Jak narazie jestem bardzooo zadowolony z zakupu icon_smile.gif Bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie głosniczki, graja naprawde ładnie i duzo głosniej niż można sie było spodziewac po ich gabarytach :]
Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.




Cześć!

Wysłałem Ci PW. Odpisz czy doszło.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Kyle
Co rozumiesz pod pojęciem "złom" w przypadku Pioneera?
Masz problem z głośnym wentylatorem w VSX-917 i uogólniasz to na całą ofertę firmy???

Porównywałeś bezpośrednio podobne cenowo amplitunery KD i Pioneer wypadł najsłabiej?
W najnowszym numerze AUDIO jest krótki test 4 amplitunerów KD w cenie 1000-1200zł: DENON AVR-1509, Pioneer VSX-818, SONY DG-720 oraz Yamaha RX-V463. I jakoś żaden z modeli nie daje wyraźnie ciała...

Więc jeżeli tak piszesz, to może określ wyraźnie jakie masz zastrzeżenia...
Tutu podał czego potrzebuje i jaką kwotę może przeznaczyć na zestaw 5.1 - więc chodzi o to, jakie konkretnie rozwiązanie można zaproponować koledze!

Pozdrawiam



Tanie amplitunery Pioneera to naprawde złom !
Test który przytaczasz jest dla mnie naprawde zastanawiający, czytaliśmy go razem z kolegami z pracy, wszyscy już troche w tej branży pracujemy i wszyscy sie pukalismy po głowie. Ja nie wiem jak można było te sprzęty ze sobą porównywać. Denon i Yamaha z tego testu to zupełnie inna liga niż Sony i Pioneer, i to pod kazdym względem. Dzwiękowo totalna przepaść, że nie wspomne o zastosowanych materiałach i o wykonaniu, a już na funkcjonalności,prostocie obsługi kończąc. Chyba że ja nie rozumiem kryteriów oceny w takim teście. Moja opinie opieram na codziennym kontakcie z tym sprzętem, na opinii współpracowników (znacznie bardziej doświadczonych ode mnie ) i klientów.

Pioneer 418 to też nie jest twoim zdaniem złom ? Amplitunerek samsunga cyfrowy ma lepszy dzwięk :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...