Skocz do zawartości

Dali Zensor/Spektor - jaki amplituner?


Ahuachpitzactzin

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Noszę się z zamiarem zakupu sprzętu i mam do Was kilka pytań.

Zależy mi na złożeniu zestawu, który oprócz dobrego brzmienia, będzie miał możliwość obsługi bluetooth, airplay, gramofonu i skalowania materiałów do 4k (o ile te ostatnie w ogóle ma sens w praktyce). Sprzęt będzie służył głównie do odsłuchu muzyki i jako kino domowe. 

Budżet to 5000zł na amplituner i kolumny, na gramofon 1000zł. Pomieszczenie będzie miało ok. 20m2. Najczęściej słucham popu, rocka i koncertów.  Zależy mi na tym aby wysokie tony były wyraziste, czyste, bas soczysty ale niekoniecznie bardzo niski i dudniący - wybaczcie jeśli nie opisuję tego precyzyjnie. 

A teraz do rzeczy, mam kilka wariantów i chciałbym poznać Wasze zdanie na ich temat:

Kolumny Dali Spector 5.0/Zensor 7 + Amplituner Yamaha RX-V685/Denon AVR2500H/Harman Kardon 171S.

Jesli chodzi o kolumny, jestem zdecydowany na firmę dali i pod nie chciałbym dobrać amplituner. Odsłuchiwałem Zensorów 7 z denon AVR 1400h. Grało całkiem ładnie. O Spektorach myślę, ponieważ w cenie Zensorów 7 miałbym tu zestaw 5.0 (jest za 3000 na Allegro), ale nie miałem możliwości odsłuchu w Olsztynie - co byłoby bardziej korzystne? 

Jeśli chodzi o amplituner, najbardziej ciągnie mnie do Denona, ale słyszałem o niezbyt przychylnych opiniach łączenia z Dali. Podpowiecie w jaki sposób odczuję negatywne skutki tego połączenia? Myślałem aby podłączyć pod cały zestaw dodatkowo gramofon Denon dp-200. 

Dzięki wielkie za wszelkie odpowiedzi! 

Michał

Edytowano przez Ahuachpitzactzin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć kolego,

 

wygląda na to, że chcesz mieć wszystko (kino, stereo, vinyle), w budżecie, który raptem wystarczy (albo i też nie) na dobre kino. Tu chyba będziesz musiał trochę zweryfikować swoje pomysły. Tak, jak można uznać (wedle indywidualnych gustów), że ampli KD do słuchania stereo się nadaje, tak już o gramofonie w takiej konfiguracji raczej zapomnij.

Połączenie Dali z Denonem nie jest zabronione prawem i karane śmiercią, po prostu przyjęło się, że Dali grają "nudnie", Denon również, stąd nie jest to polecane zestawienie, ale jeżeli Tobie po odsłuchu się podobało, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś w takowy się zaopatrzył. Pamiętaj, że zakupiony sprzęt ma cieszyć przede wszystkim Twoje (a nie innych) uszy ;) 

Z wymienionych przez Ciebie amplitunerów na pewno możesz wykreślić z listy HK, niestety aktualnie ta firma amplitunerami nie reprezentuje sobą tego, co robiła jeszcze kilka lat temu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w ogóle amplituner AV jest Ci potrzebny do szczęścia? Jak procentowo rozkłada się odsłuch stereo w stosunku do oglądania filmów. Jeżeli zależy Ci na wszechstronności urządzenia a nie na pięciu, siedmiu czy też więcej kanałów może warto pomyśleć o amplitunerze stereo, który zapewni Ci podobną funkcjonalność do amplitunera AV a o wiele lepszy dźwięk w stereo. Ptaszki cwierkaja, że niedługo do sprzedaży wejdzie AMP stereo denona, więc może warto iść w tym kierunku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od amplitunera - wybór Denon jest jak najbardziej optymalny. Jeśli tylko budżet pozwoli, gorąco namawiam na AVR-x2500H, ewentualnie bardzo ciekawa alternatywa Onkyo TX-NR686. Onkyo jest bardziej kinowe, dokładne i szybkie. Denon natomiast czaruje bardziej plastycznym, dociążonym dźwiękiem. 

Kolumny - jeśli Dali to seria Zensor lub Oberon. Spektor to niższa klasa, odradzam. Rzeczywiście Dali lepiej połączyć np. z Onkyo. Natomast do Denon polecałbym zestaw Pylon Audio Pearl 27 Set, także polski STX Electrino 250 Set, ewentualnie Magnat Shadow 207 Set.

W cenie około 1000 zł. gorąco polecam bardzo dobry gramofon Pro-Ject T1. To solidna, klasyczna konstrukcja, która daje Ci w przyszłości duże możliwości upgradu.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Do kolumn dali na pewno nie podlaczaj Denona. To połączenie jest średnio udane. 

Jeśli wolisz dali chociaż linia spektor jest typowo kinowe to dobrze to gra z Yamaha 685 i Onkyo 686.

Z kolei do Denona także polecam stx electrino 250. Ale subwoofer magnata który jest znacznie lepszy.

Zapraszam po wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Bardzo Dziękuję Wam za odpowiedzi. 

Marco, Seba, chyba oczami wybierałem sprzęty. Poczytałem trochę i w ogóle amplituner KD mi nie potrzebny, wybaczcie ale bez elementarnej wiedzy zacząłem wątek. 

Q21, S4Home, dzięki za uprzedzenie, Denon poszedł w odstawkę.

Poczytałem i wiem, że chcę iść w kierunku stereo. Wybór padł na Dali, w weekend postaram się odsłuchać ponownie Zensory 7 i po raz pierwszy Oberony 7.  

Chciałbym to połączyć z: Yamahą r-n602 lub Yamahą AS-501+chromecast audio. 

Kolejna rzecz, pod całość chciałbym podpiąć gramofon. Liderami są: 

1. Rega Planar 1

2. Audio-Technika AT-LP120USBHC

3. Teac TN-280BT

4. Pro-ject Essential III

5. Denon dp-300f

I teraz prośba o Waszą opinię.

Czy poza basen odczuję różnicę pomiędzy Zensorami i Oberonami? 

Czy jest znacząca różnica pomiędzy tymi dwoma Yamaszkami? Czy te Yamahy wykorzystają potencjał Zensorów/Oberonów? Wygoda przemawia za 602, ale co z jakością? 

Jaki Gramofon z zestawienia byście wybrali do zestawu z Dali/Yamaha? A może coś innego by do tego pasowało? (Zupełnie nieźle byłoby bez potrzeby kupowania zaraz nowej wkładki :-)). 

Muzyka jaka miałaby iść ze sprzętu - Kings of Leon, Disclosure, Adele, Kora.

Dzięki raz jeszcze! 

Michał

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ahuachpitzactzin napisał:

Poczytałem i wiem

grunt, że nie upierasz się na siłę przy swoim, do tego postanowiłeś zgłębić nieco swoją wiedzę i przy tej okazji wyciągnąłeś właściwe wnioski ;) 

w samych "vinylach"nie pomogę - nie moja bajka. To co mogłem pomóc, to podpowiedziałem

Dnia 16.06.2019 o 19:05, Markcox napisał:

tak już o gramofonie w takiej konfiguracji raczej zapomnij

z racji budowy samych ampli KD, które uniemożliwiają cieszenie się w pełni z tego źródła dźwięku.

Tak, jak też wcześniej napisałem

Dnia 16.06.2019 o 20:35, Markcox napisał:

Osobiście jestem zdania, że w większości przypadków amplitunerom stereo jednak bliżej brzmieniem do ampli KD

i nie wiem, czy 602 nie będzie jeszcze wpisywał się w ten trend. Sposób na uzyskanie odpowiedzi na to pytanie jest proste - własny odsłuch, a on i tak Cię nie minie ;)

Porównaj sobie granie 602/803 z typowymi wzmacniaczami stereo z tej samej półki cenowej. Jak się uda, to taki test przeprowadź również na gramofonie. I koniecznie podziel się wrażeniami, sam jestem ich ciekaw :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio okazję słuchać amplitunera yamaha rn 602 i szczerze powiedziawszy zrobił na mnie dobre wrażenie. Za taką cenę i przy funkcjach, które oferuje dla osoby, która nie potrzebuje amplitunera AV jest to moim zdaniem bardzo dobra propozycja. Jesli chodzi o czyste wzmacniacze stereo to jest też jakiś model NADa, który oferuje funkcje sieciowe. Ale tutaj autor wątku musiałby porównać jeden i drugi sprzęt, bo oferują one inny rodzaj grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do Yamahy, syn ma crossowke YZ’tę i jesteśmy zadowoleni jak nie wiem co, ale w każdym wątku jest Yamaha🙂. Przypomina mi się to zdanie o tanim winie, dlaczego jest dobre - bo jest tanie i dobre 😁 U nas z Yamahą jest jak z PolkAudio w USA - stoją w 80% domostw. Przecież są jeszcze inne firmy, nie tylko Yamaha.  Może warto poszukać swojego brzmienia w Arcamie, Redze, Naimie czy NADzie czy jakiejś lampie tak żeby zobaczyć co tak naprawdę nam się podoba.... słuchać w salonie można za darmo, mało tego zamrażając na chwilkę trochę gotówki można za darmo posłuchać w domu.

Oczywiście nic osobistego do nikogo. Yamaha to zacny producent, chodzi mi tylko żeby się nie ograniczać w czasach w których mamy takie możliwości. Kiedyś wszędzie grała Tosca od Diory bo nic innego nie było. Dzisiaj jest. Ja każdy sprzęt i kolumny w domu mam od innego producenta Q-acoustic, Kef, Mission, John Blue, Monitor Audio, Cambridge Audio, Rega, Cyrus, Imerge, koncern NAD. Żadnego z tych sprzętów nie kupiłem za jakieś astronomiczne pieniądze, niektóre używane, niektóre nowe. Polecam szukać własnego brzmienia i korzystać z uprzejmości nawet takich sklepów które wyślą sprzęt do odsłuchu kurierem pod wskazany adres ! bajka co? Takie mamy czasy👌

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby wiedzieć czego się szuka trzeba najpierw poznać i osłuchać się z markami, o których piszesz. A w większości miast jest to trudne a niekiedy nawet niemożliwe. Ile salonów oferuje w swojej ofercie Cyrus, naima czy rege? Autor postu jest już zdaje się zdecydowany na zensor, a te będą raczej na pewno dobrze grały z Yamaha. U mnie zensory 5 grają z Cyrusem One, gdyż szukałem nieduzego wzmacniacza z wejściem Main in. I jestem z niego mega zadowolony zwrowno w stereo jak i w kinie, gdzie służy za końcówkę mocy. Jeżeli kolega ma możliwość posłuchania z tymi kolumnami czegoś ponad Yamahe to gorąco polecam. A myślenie o gramofonie proponuję odłożyć do momentu, kiedy będziesz miał już wzmak i kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak kupujesz wersalkę to jedziesz do meblowego zobaczyć usiąść popatrzeć co jest w ofercie. Niestety to samo trzeba zrobić, ewentualnie dogadać się o przysłanie do domu ze sprzętem audio. Jak kupisz to co wszyscy to będzie u Ciebie grało jak wszędzie - nie wartościuje teraz czy to dobre czy złe chodzi mi o to że brak porównania sprowadza nas do zakupu sprzętu audio jak cebuli w warzywniaku na początku sezonu - jest tylko jedna do wyboru, albo bierzesz albo nie. 

16 godzin temu, Markcox napisał:

Porównaj sobie granie 602/803 z typowymi wzmacniaczami stereo z tej samej półki cenowej.

To jest według mnie bardzo dobra rada! Porównaj i oceń samemu🙂 jestem za! Wcale nie wydając więcej ... zawsze na pierwsze źródło można dołożyć Chromecasta żeby być w budżecie. Gdybym ja osobiście miał wybierać to na 100% wolałbym tego Cyrus One od proponowanych Yamah, oczywiście moje subiektywne zdanie.

2 godziny temu, seba3002 napisał:

A myślenie o gramofonie proponuję odłożyć do momentu, kiedy będziesz miał już wzmak i kolumny. 

I One ma wejście gramofonowe MM - przydatne na przyszłość dla autora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...