Skocz do zawartości

jaki subwoofer do uzupełnienia stereo


meloszymek

Recommended Posts

Witam. Posiadam kolumny Canton Fonum 701DC pod wzmacniaczem Hegel H100. Odsłuch prowadzę w pokoju ok. 25mkw. Niestety pokój jest niesymetryczny i połączony z innym(łącznie ok. 35mkw), przez co  mam za mało basu. Brakuje uderzenia perkusji i zejścia. Na tą chwilę uzupełniam zestaw subwooferem JVC SP-DW103, ale nie nadaje się do muzyki(takie buczydło do filmów). Szukam dobrego jakościowo, uniwersalnego i punktualnego subwoofera do muzyki. Czytałem wiele dobrego o Tannoy TS300, ale nie potrafię go znaleźć. Znalazłem Tannoy 2.10, ale nie wiem jak on się ma do TS300. Czy ten Tannoy 2.10 jest warty uwagi? Jakie jeszcze mogę wziąć pod uwagę? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meloszymekW pokoju 25m kolumny z dwoma wooferami 190mm dają mało basu, kurcze dziwne... jak patrzę na pasmo 20Hz-30kHz to raczej niskie granie. Może wzmacniacz nie wyrabia tych 89dB? Myślałeś o tym żeby wypróbować dodatkową  końcówkę mocy?

Właśnie testowałem MonitorAudio Silver W12.

 

Dodam ze salon w jakim stoją R900 to około 80m2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jest niestety ryzyko, że problemem u Ciebie jest akustyka. Najlepiej sprawdź w swoim pomieszczeniu jakiś dobry subwoofer i będziesz miał odpowiedź. Moim zdaniem najlepszą opcją byłby jeden z modeli zamkniętych SVS. Już model SB-1000 powinien Cię usatysfakcjonować, ale jeśli tylko budżet pozwoli, spójrz na większy i mocniejszy SB-2000. Moim zdaniem jedyną konkurencja do stereo jest REL serii T lub wyższych.

Z marki Tannoy odpuść sobie TS300, znacznie lepszy jest 2.10.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania, wypożyczenia oraz oczywiście indywidualną, atrakcyjną ofertę cenową dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Inferno napisał:

@meloszymekW pokoju 25m kolumny z dwoma wooferami 190mm dają mało basu, kurcze dziwne... jak patrzę na pasmo 20Hz-30kHz to raczej niskie granie. Może wzmacniacz nie wyrabia tych 89dB? Myślałeś o tym żeby wypróbować dodatkową  końcówkę mocy?

Właśnie testowałem MonitorAudio Silver W12.

 

Dodam ze salon w jakim stoją R900 to około 80m2

Wzmacniacz ma jakieś 220W na kanał przy 4rech omach. Jak mocno rozkręcę, to słychać, że woofery mają już dosyć. Też się zdziwiłem, tym bardziej, że model 701DC jest chwalony ze względu na zejście. Zrobiłem dzisiaj przemeblowanie i ustawiłem kolumny na środku pokoju tak, że nie mają za sobą ściany, co w efekcie pogorszyło sprawę dźwięku samych kolumn i dodatkowo skomplikowało umiejscowienie subwoofera. Może jeszcze spróbuję z innymi kolumnami, ale akustyka tego pomieszczenia jest naprawdę kiepska. Wcześniej miałem małe monitory Grundiga i w innym mieszkaniu dosyć fajnie sobie radziły, a po przeprowadzce zrobiło się słabiej, dlatego kupiłem Cantony. Chętnie odsłuchałbym inne kolumny w tym pomieszczeniu, tylko też nie wiem, czym mógłbym zastąpić Cantony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli jesteś pewien że to kwestia suba to tannoy ts2.10 będzie idealny. 

Czemu?

Cantony i Hegel grają dość sztywno, sucho, analitycznie. Bas jest punktowy czasem do przesady. Stąd masz wrażenie że brakuje ci jego zaokrąglenia. 

Tannoy to zmieni.

Tu dochodzi kontrola ale i głębia 

Zapraszam po wyceny.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu przestawieniach kolumn, wszystko wskazuje na kiepską akustykę pomieszczenia. Najlepszym miejscem gdzie drgały mi nogawki spodni było przejście do drugiego pokoju z tyłu za kolumnami, albo między kolumnami. Subwoower raczej tu niewiele pomoże. Zastanawiam się powoli nad sprzedażą sprzętu, bo najwięcej radości z muzyki daje mi przenośny odtwarzacz ze słuchawkami dousznymi i FLACami na pokładzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kn1234 napisał:

04F0EBBE-B126-451B-99ED-D17AA6634247.jpeg

141BE37E-EB54-4A69-9284-8B4BDA68B1E2.jpeg

Które ciekawiej ?

16 godzin temu, meloszymek napisał:

Po wielu przestawieniach kolumn, wszystko wskazuje na kiepską akustykę pomieszczenia. Najlepszym miejscem gdzie drgały mi nogawki spodni było przejście do drugiego pokoju z tyłu za kolumnami, albo między kolumnami. Subwoower raczej tu niewiele pomoże. Zastanawiam się powoli nad sprzedażą sprzętu, bo najwięcej radości z muzyki daje mi przenośny odtwarzacz ze słuchawkami dousznymi i FLACami na pokładzie.

No to na pewno. Czasem jednak jesteś w stanie to poprawic subem. Jak mówię odsłuch w domu. Tylko. Inaczej to wróżby. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o adaptacji akustycznej. Chociaż faktem jest, że taki set z HiFiMANa dap + ortodynamiki robi niesamowitą robotę w kwestii basu. 

https://sklep.rms.pl/hifiman-ananda-audiofilskie-sluchawki-otwarte-planarne-ortodynamiczne

https://sklep.rms.pl/hifiman-hm-802s-hm802s-audiofilski-odtwarzacz-przenosny-hi-end-dsd-flac-wav-ogg-mp3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...