Skocz do zawartości

cambrige cxa80 + cxn, słuchanie i oglądanie tidal


slawek268

Recommended Posts

Cześć, posiadam zestaw jak w temacie jestem bardzo zadowolony z jakości i funkcjonalności CXN 2, ale mam pytanie. Czy istnieje jakakolwiek możliwość oglądania teledysków które są udostępnione na tidalu ? Po optycznym mam podłączony TV do cxa80, ale nie mam pojęcia w jaki prosty sposób oglądać teledyski żeby dźwięk nie przechodził przez TV. Czy faktycznie najłatwiej byłoby z laptopa puścić tidala po USB i udostępnić ekran na TV, ale wtedy zbędny byłby CXN. Może jest jakiś inny sposób ?

Edytowano przez slawek268
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup chromecast 3 lub Ultra. Będziesz mógł oglądać na TV. Bardzo dobra jakość dźwięku. Ultra daje Ci możliwość przesyłania obrazu w jakości 4K i dodatkowo korzystanie z przeglądarki internetowej na dużym ekranie. 

Ja mam Chromecast 3 i jestem zadowolony. Możesz przeglądać też zdjęcia na TV. 

Chromecasta podłączasz do hdmi w TV i drugi koniec (zasilanie) pod gniazdo USB w TV. Z TV wychodzisz optykiem lub przewodem koaksjalnym do daca i dalej do wzmacniacza. Można wyjść z TV wyjściem słuchawkowym (przewód mini jack - 2x RCA) ale nie polecam takiego połączenia. Do oglądania filmów jakość dźwięku wystarczająca. Do muzyki słabo. 

Budżet z daciem około 450 zł, bez daca około 200 zł razem z kabelkami. 

Z daców polecam Nostromo nowy najtańszy z tej firmy kosztuje około 200 zł. Dac fioo D03 Tishan sobie odpuść. Szukaj używanych Nostromo, bo trafiają się okazje. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wcześniej chromecasta przez zakupem cambige cxn i zdecydowałem się go oddać i kupić cxn mimo, że był sporo droższy - ze względu na jakość coś mi nie pasowało  "płasko" grał Chromecast, a przez kilka dni testowałem oba.

Dokładnie chce to tak zrobić żeby dźwięk szedł ścieżką cxn do cxa, a obraz oddzielnie tylko hm muszę jakoś wysłać obraz z tidala z telefonu na TV ale nie wiem jak. Na telefonie nie widzę takiej opcji. Czyli pewnie się nie da - byłby to dla mnie dodatkowy "bajer" - niekonieczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2019 o 12:01, slawek268 napisał:

muszę jakoś wysłać obraz z tidala z telefonu na TV ale nie wiem jak.

Jeśli masz TV typu smart, to w takim przypadku doskonale sprawdza się aplikacja BubbleUPnP. Ta aplikacja ma opcję renderowania odtwarzania na zewnętrzne urządzenie sieciowe. Po zainstalowaniu jej na telefonie z androidem, musisz w tej aplikacji zalogować się do Tidala. Jako urządzenie odtwarzające wybierasz TV. Po włączeniu odtwarzania teledysku, obraz i dźwięk będzie odtwarzany na TV (TV musi być zalogowany do tej samej sieci co telefon).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie do końca się rozumiemy. mam cambrige cxa80 + cxn słucham tidala na CXN wykorzystując telefon jako pilot to wyboru utworów itd na tidalu. CXA mam podłączony po optycznym do tv więc żaden problem jest uruchomienie tidala na TV i wtedy obraz wyboru utworów i teledyski mam na TV, a dźwięk idzie optykiem na cxa. Jakość dźwięku jest dużo gorsza niż tidal cxn - cxa80. 

Dlatego chciałem dźwięk mięć z tidala z cxn - cxa, a tylko obraz puszczony na tv. Ale odpuszczam temat - nie warty kombinowania bo prosto nie da się tego zrobić, a teledyski to tylko taki ciekawy dodatek byłby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...