Skocz do zawartości

Wzmacniacz do 3300 zł ponownie


ald890

Recommended Posts

Piszę w nawiązaniu do tematu  ... Problem akustyki i dudnienia został rozwiązany.

Natomiast główny temat dotyczy nowego wzmacniacza do KEF R300, szukam po prostu czegoś nowego co fajnie zgra się z tymi kolumnami, jakaś klasa wyżej, lepsze detale, 
dynamika i scena. Aktualnie posiadam NAD C352, dźwięk jest naprawdę ładny i muzykalny, ale mam wrażenie, że może znaleźć się więcej szczegółów. 
Po lepszym zbadaniu rynku używek znalazłem kilku kandydatów, jednak nie jestem w stanie wszystkiego przesłuchać. Zastanawiam się, który z nich wyniesie mnie na wyższy poziom.
1. Primare i22
2. Hegel H80
3. Atoll in100se
4. Rotel a12

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jakiej muzyki słuchasz, jaki jest sprzęt towarzyszący (co jest źródłem) i na jakiej powierzchni.

Do listy wzmacniaczy dodaj jeszcze Sansui: model AU-X911dg (pilot i wbudowany prosty DAC). Być może wyrobisz się z dolnym modelem wyższej serii czyli Alpha (607), gra jeszcze lepiej od 911 ale nie ma pilota.

Potrzebujesz mieć zdalne sterowanie we wzmacniaczu? 

Pozdrawiam

PS.Zgodnie z Twoją prośbą zamknąłem poprzedni Twój wątek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo Muzyka jakiej słucham to głównie rock, jazz, wokal, elektronika - dość zróżnicowane gatunkowo. 
Źródło aktualnie Cambrige DACMagic 100 i Chromecast audio + Tidal HiFi na powierzchni 15m2
Tak zdecydowanie pilot to porządana opcja, i wzmacniacz najlepiej jakby miał ze 2 wejścia cyfrowe, no chyba, że uda mi się kupić jakiś bardziej rozbudowany DAC. 
Mam trochę problemów z przełącaniem sprzętu bo za równo TV i Chromecast mają kabel optyczny a mam tylko jedno wejście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ald890 - to, że się boisz starego sprzętu to normalne.
Ale akurat wysokie modele SANSUI (i sporo innych zacnych firm również) są (czyli : były) robione bardzo solidnie - po to, by mogły grać przez wiele lat (i to na jakim poziomie!). Trzeba tylko kupić sprzęt z pewnej ręki (czyli po serwisie) albo oddać go do konserwacji. A tak się szczęśliwie składa, że w Polsce jest paru Kolegów którzy się na tym znają 🙂

No ale skoro ma być DAC + pilot i kwota do 3300zł, to z Sansui jest tylko jeden taki model.

Mógłbyś spróbować znaleźć i posłuchać NAD'a 375 w wersji z włożoną kartą DAC'a albo ATOLL'a IN100 - również można do niego włożyć kartę DAC'a (wersje późniejsze, bo pierwsza setka na to nie pozwalała).

1Ender - jakie stare Yamahy, skoro ma być DAC na pokładzie?
Poza tym - o jakich Sansui piszesz (poza moją propozycją podaną wcześniej), skoro ma być zdalne sterowanie?
Gdy piszesz tego typu propozycje - to warto już napisać konkretnie i zgodnie z rzeczywistością.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2019 o 10:34, ald890 napisał:

@RoRowzmacniacz najlepiej jakby miał ze 2 wejścia cyfrowe, no chyba, że uda mi się kupić jakiś bardziej rozbudowany DAC. 

@RoRo

DAC jest tu opcją, nie jest to wymóg konieczny wg autora, patrz druga część z cytatu od no chyba. Owszem miłoby było. 

Z Luxmanów LV 117 i LV 113. Te wzmacniacze mają daci, ale nie mają pilota. 

Pozdrawiam 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję posłuchać Atoll in100, różnice są subtelne, jest lepsza kontrola basu, scena mniejsza, natomiast po zmianie Atoll na NADa muzyka się dosłownie wylewa z kolumn, scena jest ogromna, ale muzyka traci trochę szczegóły, wszystko się trochę zlewa. Atoll zwęża scenę i poprawia kontrolę i wysuwa na przód mocno średnicę. Myślę, że potrzebowałbym czegoś jeszcze lepszym konturowym basem, czytając recenzję, przemawia mnie Primare, ale nie wiem jak to wychodzi w porównaniu do Atoll'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że miałeś możliwość posłuchania obu modeli. NADa słuchałem na dość drogich kolumnach (i kablach) oraz starannie rozstawionych kolumnach i nie było takich problemów-ale tutaj chodzi o dobre wykorzystanie Twojego budżetu i nie ma miejsca na takie "szaleństwa".

Spróbuj jeszcze Hegla-jest pare modeli wśród używek. Np. model H-80 ma na pokładzie dobry DAC (wejścia cyfrowe: USB, 2x optyczne i 2x koaksjalne). 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...