Skocz do zawartości

Amplituner + odtwarzacz CD + kolumny - dobór zestawu


1l5x

Recommended Posts

Cześć!

Jak w temacie, poszukuję porady i pomocy w wyborze sprzętu do moich czterech kątów. Na samym wstępie podkreślam, że mam kompletnie minimalne pojęcie o tym na co zwracać uwagę i czym się kierować. Pokrótce nakreślam sytuację - aktualnie sprzęt będzie używany w małym 20m pokoju na poddaszu, jednak za jakiś czas będzie przeniesiony do ok. 30m salonu w 60m mieszkaniu. Sprzęt będzie używany przede wszystkim do słuchania muzyki (szeroki przekrój gatunków, ale głównie thrash  metal, heavy metal, hard rock, rock alternatywny, indie, klasyczna), ale także jako mały dodatek do telewizora (z naciskiem na mały, bo dźwięk przy oglądaniu filmów i seriali jest dla mnie sprawą drugorzędną). Zależy mi na łączności bezprzewodowej, sporo używam Spotify. Do tego potrzebny jest mi także odtwarzacz CD, ponieważ mąż ma dużą kolekcję płyt, a nie chcę żeby tylko stały i łapały kurz. 

Moje dotychczasowe poszukiwania skupiły się na:

  • amplituner - z początku postawiłam na Yamaha MusicCast R-N303D, jednak później na tym forum przeczytałam, że lepszym wyborem będzie R-N402D. Z kolei w innych postach znalazłam wiele pozytywnych opinii na temat R-N602. Różnica cenowa pomiędzy 303 a 602 jest jednak dość duża, stąd tu moje pytanie, ku któremu najlepiej się skłonić? Czy różnica pomiędzy dwoma pierwszymi a 602 jest tak bardzo wyczuwalna? (Od razu proszę także żeby nie polecać mi innych amplitunerów niż Yamaha i Denon, ogólnie wolałabym skupić się na tych trzech wyżej wymienionych.)
  • odtwarzacz - Yamaha CD-S300. Wiem, że nie obsługuje flaca, ale funkcja odtwarzania płyt jest konieczna (inaczej nie potrzebowałabym w ogóle tego sprzętu), więc jestem w stanie to przeżyć. W/w model był bardzo często polecany na forach więc postawiłam na niego. Czy słusznie?
  • kolumny - zależy mi, aby były to Klipsche. Początkowo myślałam o parze RP-280F, później rozejrzałam się za czymś tańszym i tak trafiłam na modele R-820F, R-620F i R-610F. Tu znowu pojawia się przeszkoda (a raczej niewiadoma) w postaci bass refleksu z tyłu, bo kolumny staną na pewno przy ścianie. Widziałam już masę opinii zarówno odradzających bass refleks z tyłu z uwagi na "dudnienie" jak i tych przeczących temu stanowisku, bo ponoć to nie ma żadnego znaczenia. Jak to w końcu jest? W kwestii kolumn jestem najbardziej rozchwiana i trudno mi się na cokolwiek zdecydować.

Doradźcie mi proszę, czy takie zestawienie ma sens, na czym się skupić. Plus - przy założeniu, że wybiorę amplituner R-N602 - czy warto inwestować w subwoofer (np. Klipsch R-100SW)? Wybaczcie, jeśli z tego co napisałam bije głupota i amatorszczyzna - dopiero co zaczęłam zagłębiać się w temat, a zwyczajnie nie mam kogo się poradzić, więc proszę o wyrozumiałość :) Z góry dziękuję za każdą radę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1l5x napisał:

Wybaczcie, jeśli z tego co napisałam bije głupota i amatorszczyzna - dopiero co zaczęłam zagłębiać się w temat, a zwyczajnie nie mam kogo się poradzić, więc proszę o wyrozumiałość :) Z góry dziękuję za każdą radę!

To dlaczego 

1 godzinę temu, 1l5x napisał:

(Od razu proszę także żeby nie polecać mi innych amplitunerów niż Yamaha i Denon, ogólnie wolałabym skupić się na tych trzech wyżej wymienionych.)

 skreślasz odrazu inne firmy? Jeżeli chcesz zagłębiać temat w dziedzinie audio. 

 

1 godzinę temu, 1l5x napisał:

kolumny - zależy mi, aby były to Klipsche. Początkowo myślałam o parze RP-280F, później rozejrzałam się za czymś tańszym i tak trafiłam na modele R-820F, R-620F i R-610F

I kolejna sprawa, słuchałeś gdzieś takich kolumn w połączeniu z Yamahą, dlaczego pytam, bo moim zdaniem nastawienie się tylko głównie na amplituner Yamahy+Klipsch nie jest do końca najlepszym rozwiązaniem ponieważ takie połączenie potrafi na dłuższą metę być męczące przy słuchaniu muzyki, szczególnie górne dźwięki potrafią kłuć w uszy,chyba że ktoś lubi takie granie skrajami pasm. 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od amplitunera - jeśli duży nacisk kładziesz na jakość dźwięku, wybór Yamaha R-N602 będzie optymalny. Nie schodź w dół do niższych modeli, są wyraźnie gorsze. Jest jeszcze wyższy model R-N803D, lepszy, mocniejszy, ale także droższy. Rozważ proszę także Onkyo TX-8270. W tym przypadku masz dodatkowo złącza HDMI, które dają możliwość bardzo wygodnego połączenia całego sprzętu audio-video. Jest jeszcze jedna propozycja, możliwe że najciekawsza ze wszystkich - Denon DRA-800H. To najnowszy amplituner oparty na platformie sieciowej Heos, także posiada złącza HDMI.

Kolumny - Klipsch to dobra propozycja szczególnie do większego salon. Są to kolumny charakteryzujące się bardzo swobodnym, dynamicznym brzmieniem z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma i trochę wycofanym środkiem. Odradzam jednak łączenia ich z elektroniką Yamaha, natomiast szczególnie z Denon będzie ok. Jako alternatywa spójrz na Pylon Audio Sapphire 25 oraz Monitor Audio Bronze 6.

Na początek do mniejszego pomieszczenia odpuść sobie subwoofer, jeśli w większym salonie będzie brakowało basu, wtedy pomyśl o rozbudowaniu zestawu.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Niestety źle podszedles do tematu.

Albo trafiłeś na wróżbitów jakich pełno na necie. Doradzają a w rezultacie po prostu wciskają kit.

Mianowicie. Jeśli masz wybrać amplituner Yamahy to tylko model 602. Niższe modele są znacznie gorsze dźwiękowo. Za drogi? To idź w inny Onkyo 8250 albo Pioneer sxn30ae.

Co do kolumn klipsch 280 to kolumny reference na przetwornikach cerametalicznych, z których slynie klipsch.

Te co wymieniłeś to następstwo serii R starej synergy. Nie nadają się do stereo. Kolor mambran jest taki sam ale te są malowane. 

Na nowego Denona na razie uważaj. Trzeba poczekać czy twój jednak co innego niż x1500 czy jednak nie.

Zapraszam na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, 1l5x napisał:
  • odtwarzacz - Yamaha CD-S300. Wiem, że nie obsługuje flaca, ale funkcja odtwarzania płyt jest konieczna (inaczej nie potrzebowałabym w ogóle tego sprzętu), więc jestem w stanie to przeżyć. W/w model był bardzo często polecany na forach więc postawiłam na niego. Czy słusznie?
  •  

Jeszcze w niektorych sklepach jest dostepny model odtwarzacza Yamaha CD-N301 i obsluguje pliki flac. Jest troche drozszy, ale za ma duzo wiecej mozliwosci. Jezeli chodzi o roznice w dzwieku to powiem, ze graja podobnie ze wskazaniem na CD-N301. Mialem CD-S300 i zmienilem na CD-N301.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...