Skocz do zawartości

Pierwsze stereo w granicach 2-3tys


sabre

Recommended Posts

Dzień dobry!

Pisząc zgodnie z instrukcja o pierwszych postach, chcę prosić o poradę w kwestii wyboru mojego pierwszego stereo (amplituner+kolumny). Do tej pory słucham muzyki głównie z telefonu i komputera (na słuchawkach i przez fabryczne głośniki), więc spodziewam się, że prawie każda z opcji będzie dla mnie na początku objawieniem ;) Poniżej szczegóły  mojej sytuacji  i wstępne koncepcje do których doszedłem na podstawie lektury forum i oglądania ofert w Internecie.

- Budżet: j.w. 2-3 tys złotych

- Sprzęt raczej nowy, zupełnie się nie znam na temacie i wolałbym nie komplikować sobie sytuacji jeszcze bardziej.

- Będzie to stało w niemal kwadratowym pokoju o powierzchni ok 25m^2.

- Nastawiam się na raczej długie użytkowanie, upgrade’y  czy rozbudowa raczej rzadko, podłączenia konsoli czy TV nie biorę pod uwagę.

- Zależy mi głównie na funkcjach sieciowych typu Wi-Fi/BT/aplikacje muzyczne/radio internetowe.

Wydaje mi się, że najsensowniej byłoby ustawić zestaw w jednym z rogów pomieszczenia i skierować go na jego środek, ale to tylko pomysł. Nie jestem pewien czy lepiej iść w kolumny podstawkowe  czy stojące. W przypadku tych drugich może być problem z miejscem.  Jeśli chodzi o ampli pod określone priorytety, to chyba głównie Yamaha wchodzi w grę, np. R-N402D? Zwróciłem uwagę również na Pioneer SX-N30AE.  

Jeśli chodzi o kolumny do tego, to mam wrażenie, że do Yamahy polecacie głównie Indiana Line, Magnat (Shadow) czy Heco. Mi osobiście podobają się jeszcze te od marki Taga (np. Harmony), ale głównie stojące modele widziałem.  Czy w tym budżecie idę w dobrym kierunku, czy przegapiam jakieś sensowne amplitunery/kolumny?

Przyznam szczerze, że mam problemy z ogarnięciem szczegółowych oznaczeń poszczególnych modeli, tak ampli jak i kolumn. Czytając forum przyswoiłem sobie już, że najlepiej iść do salonu posłuchać poszczególnych zestawień, ale jeszcze nie znalazłem w Krakowie żadnego salonu, który by miał wymienione wyżej rzeczy na stanie (tak, wiem, że można wypożyczyć od S4Home czy Q21;) ).

Słuchana przeze mnie muzyka jest dość różnorodna, więc chyba powinienem raczej szukać czegoś uniwersalnego, a niekoniecznie ukierunkowanego stricte na basy czy wyższe tony.

 

 

Jeśli będziecie mieli jeszcze cierpliwość, byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź na kilka pytań świeżaka:

1)      Przeglądając oferty zauważyłem,  że jeśli chodzi o jedną linię urządzeń (ampli) często od najniższych modeli funkcjonalności  raczej mało się zmieniają. Na czym więc tak właściwie polega „lepszość” wyższych modeli? Na użytych podzespołach? Mocy? Dodatkowych wejściach/wyjściach?

2)      Zakładając, że zdecyduję się na zakup w zestawie, w dalszym ciągu będę potrzebował osobno dokupić sobie odpowiednie kable, prawda? Czy coś jeszcze z tego typu dodatków powinienem wziąć pod uwagę?

3)      Rozumiem, że producenci mają swoje dedykowane aplikacje na telefony czy tablety. Czego natomiast potrzebuję na komputerze, żeby puszczać muzykę przez taki sprzęt? Domyślam się, że samo sparowanie BT nie wystarcza. Czy potrzebne są jakieś niezależne aplikacje? Czy może tutaj zaczyna się rola podłączania urządzenia do Wi-Fi, Chromecasta etc?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli chciałbyś sprzęt nowy to będzie to trudne.

Dlatego że minimalne modele które warto brać pod uwagę to 

Pioneer sxn30ae, Yamaha 602, Onkyo 8250

Niższe modele Yamahy sobie daruj serio.

C odo kolumn które zostają w budżecie to heco victa albo pylon Perl 25. 

Ewentualnie jeśli uda ci się znaleźć to najlepszym wyborem będą magnaty quantum 675 albo indiana linę tesi 560. To starszy model 561 ale można go dostać dużo taniej.

Jeśli może być sprzęt używany to służę pomocą.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...