Skocz do zawartości

Jakie kolumny do amplitunerów?


dario1977

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym zakupić kino domowe do kwoty 8 tys. Mam 12m kwadratowych miejsce do odsłuchu z otwartą przestrzenią z jednej strony na 25 m kwadratowych.

Moje potrzeby to 80% filmy 20% muzyka tidal.

Myślałem o amplitunerze jednym z trzech:

1. Onykyo TX-NR696
2. Denon avr x2500h
3. Yamaha RX-V585

Do tego głośniki podstawkowe do 40cm oraz jakieś na tył, centralny i sub.

Jakie zestawienie wybrać? Dlaczego takie? Myślałem o głośnikach klipsch RP ale są też tańsze R, nie wiem jaka jest różnica?

Jestem gotowy juz na zakup ale nie mogę sie zdecydować, pomóżcie.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze określ czy sprzęt ten ma służyć w głównej mierze do seansów filmowych czy też do słuchania muzyki (proporcje). Jeśli przeważa muzyka powinieneś myśleć raczej o wzmacniaczu bądź też o amplitunerze stereo. Jeśli przeważac maja filmy określ, który z wymienionych przez Ciebie amplitunerow chcesz wybrać bo denon to zupełnie inna bajka niż onkyo i Yamaha. Najlepszym rozwiązaniem jest tutaj odsłuch w sklepie bądź też wypożyczenie sprzętu do domu. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Nieduże pomieszczenie i przede wszystkim kino domowe. Moim zdaniem najlepiej sprawdzi się amplituner Onkyo TX-NR696, chyba że możesz trochę dołożyć, wtedy bezkompromisowym rozwiązaniem będzie Pioneer VSX-LX503

Kolumny - świetne kino domowe, przestrzeń, efekt uzyskasz na pewno z zestawu Klipsch. Na pewno namawiam na serię Reference Premiere z przodami RP-600M, to bardzo dobre kolumny. Oczywiście możemy zejść do niższej, tańszej serii czyli na R-51M, ale w tym przypadku stracimy plastykę, wypełnienie, dźwięk będzie bardziej jasny, ostry, trochę suchy. Jako alternatywa spójrz na zestaw Monitor Audio serii Bronze, ciekawą opcją jest także Polk Audio serii Signature z przodami S20E. Na koniec propozycja najbardziej audiofilska - seria Kef Q.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście jestem do dyspozycji. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Oczywiście przy zakupie zestawu możesz u nas liczyć na atrakcyjną ofertę cenową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, seba3002 napisał:

Po pierwsze określ czy sprzęt ten ma służyć w głównej mierze do seansów filmowych czy też do słuchania muzyki (proporcje). 

 

10 godzin temu, dario1977 napisał:

Moje potrzeby to 80% filmy 20% muzyka tidal.

 

;)

Nie podałeś jeszcze, jakiego rodzaju miałaby to być muzyka, ale przy tej przewadze "kina" na pewno warto Klipsch'a brać pod uwagę. I zdecydowanie lepiej celować w serię RP, zupełnie inna bajka (jak już będziesz wybierał się na odsłuchy, to porównaj je sobie, tak dla własnego doświadczenia). Aczkolwiek Klipsch sam w sobie, to specyficzne granie, jedni je kochają, inni nienawidzą, ale w zasadzie nikt nie przejdzie obojętnie ;)  tym bardziej polecam przed zakupem zaliczyć przynajmniej jeden odsłuch, żeby wyrobić sobie własne zdanie

Podane przez Ciebie amplitunery reprezentuje nieco inną charakterystykę grania, tu musiałbyś choć trochę określić, jakie brzmienie Ciebie interesuje, jakie masz preferencje i oczekiwania. Ale należy pamiętać, że to jednak przede wszystkim kolumny nadają charakter brzmieniu, ampli od siebie "tylko" trochę dokładają

10 godzin temu, dario1977 napisał:

Jestem gotowy juz na zakup ale nie mogę sie zdecydować, pomóżcie

I tu, zwłaszcza przy obecnie panującej pogodzie, polecam odrobinę lodu na rozgrzaną głowę. Podejdź do tematu na spokojnie, nie napalaj się, nie podejmuj decyzji zbyt pochopnie. Wywalić kilka kafli w błoto, to naprawdę żadna sztuka ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie doczytałem z tymi proporcjami :) . Jeżeli chodzi o decyzję co do zakupu sprzetu, to tutaj w 100 % podpisuje się pod tym co pisze kolega Markcox. Podjedz do kilku salonów, posłuchaj co Ci odpowiada a co mniej i wtedy na spokojnie podejmij decyzję. Od siebie dodam jeszcze, że kiedy ja kupowałem  kino domowe proporcje wyglądały podobnie jak u Ciebie. Teraz zmieniły sie o 90 stopni i to własnie muzyka dominuje. Wiec może nie zamykaj sobie drogi przed przyzwoitym stereo i pomyśl przyszłościowo kupując ampituner z wyjsciem na zewnętrzną koncówkę mocy. Pozdrawiam.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2019 o 21:11, Q21 napisał:

Witam serdecznie.

Nieduże pomieszczenie i przede wszystkim kino domowe. Moim zdaniem najlepiej sprawdzi się amplituner Onkyo TX-NR696, chyba że możesz trochę dołożyć, wtedy bezkompromisowym rozwiązaniem będzie Pioneer VSX-LX503

Kolumny - świetne kino domowe, przestrzeń, efekt uzyskasz na pewno z zestawu Klipsch. Na pewno namawiam na serię Reference Premiere z przodami RP-600M, to bardzo dobre kolumny. Oczywiście możemy zejść do niższej, tańszej serii czyli na R-51M, ale w tym przypadku stracimy plastykę, wypełnienie, dźwięk będzie bardziej jasny, ostry, trochę suchy. Jako alternatywa spójrz na zestaw Monitor Audio serii Bronze, ciekawą opcją jest także Polk Audio serii Signature z przodami S20E. Na koniec propozycja najbardziej audiofilska - seria Kef Q.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście jestem do dyspozycji. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Oczywiście przy zakupie zestawu możesz u nas liczyć na atrakcyjną ofertę cenową.

Dlaczego Onkyo będzie lepsze? W jakiej cenie byłyby kef Q? Gdzie mieści się Wasz salon?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja Yamahy jest tu zdecydowanie poza konkurencją.

Onkyo i denon to jednak wyższe modele.

Chyba że popatrzysz na model 685.

Generalizując pominął bym kolumny klipsch seri R. Są jasne dość twarde typowo kinowe. Ale w małym pomieszczeniu będą męczące.

Reference premier to znacznie lepszy wybór. 

Do Yamahy i Onkyo podlaczaj kolumny cieplejsze jak heco Aurora 700, melodika bl40mkIII czy dali oberon 7.

Z kolei do Denona możesz właśnie podłączyć klipsch, monitor audio bronze 6, magnat quantum 725 itp kolumny jaśniejsze.

Zapraszam do nas na odsłuch i po wypożyczenie sprzętu.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio Bronze 6 to jaśniejsze kolumny? No z tą tezą to się nawet wykres charakterystyki nie zgadza 🙂 wyraźne podbicie  w niskich częstotliwościach. I sama konstrukcja 3 przetworniki 6 1/2. Wiem jak grają bo je mam 😁 jeszcze nie sprzedałem ...

Moze jak nie są wygrzane to troszkę jest inaczej ale według mnie to ciepłe kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dario1977 napisał:

Dlaczego Onkyo będzie lepsze? W jakiej cenie byłyby kef Q? Gdzie mieści się Wasz salon?

Napisz proszę na priv, przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę. 

Mieścimy się w Pabianicach - https://goo.gl/maps/nvjzsEkHD76eYmPF6

Zapraszam serdecznie do nas, mamy ogromny asortyment sprzętu i kolumn, wszystko możesz w komfortowych warunkach u nas posłuchać, porównać, jest także możliwość wypożyczenia urządzeń na testy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z kolumnami od https://stx.pl/ ? Nie ukrywam, że to polski producent o którym do tej pory nie miałem pojęcia i nawet nie słyszałem więc przed jakimkolwiek zakupem chętnie się Was poradzę. Co prawda nie mam aż 8tyś na zakup porządnych kolumn, ale około 5000 na ten cel znajdę. Co byście polecali i jak już to dlaczego? Z góry dziękuję za wskazóki i zaangażowanie w dyskusję! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2019 o 09:36, Inferno napisał:

Monitor Audio Bronze 6 to jaśniejsze kolumny? No z tą tezą to się nawet wykres charakterystyki nie zgadza 🙂 wyraźne podbicie  w niskich częstotliwościach. I sama konstrukcja 3 przetworniki 6 1/2. Wiem jak grają bo je mam 😁 jeszcze nie sprzedałem ...

Moze jak nie są wygrzane to troszkę jest inaczej ale według mnie to ciepłe kolumny.

Zdecydowanie tak. 

Bronze 6 to kolumny jasne o twardszym basie.

Kolejny przykład że dźwięku się "nie czyta" w gazetkach :)

uwierz do ciepłych kolumn to im zdecydowanie daleko. 

12 godzin temu, dusterboy napisał:

A jak jest z kolumnami od https://stx.pl/ ? Nie ukrywam, że to polski producent o którym do tej pory nie miałem pojęcia i nawet nie słyszałem więc przed jakimkolwiek zakupem chętnie się Was poradzę. Co prawda nie mam aż 8tyś na zakup porządnych kolumn, ale około 5000 na ten cel znajdę. Co byście polecali i jak już to dlaczego? Z góry dziękuję za wskazóki i zaangażowanie w dyskusję! 

Stx seria electrino i foton jest na prawdę dobra. Poniżej raczej nie bierz pod uwagę.

Ale za 5k może być lepiej. Chyba najlepszy możliwy uniwersalny set to heco aurora 700. Dlaczego? Bo to kolumny które grają na poziomie takich za 4k a kosztują 40 procent mniej.ale jeśli ich dźwięk nie będzie ci leżał to wybór jest.

Daleko masz do Oświęcimia?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2019 o 08:24, dario1977 napisał:

Dlaczego Onkyo będzie lepsze? W jakiej cenie byłyby kef Q? Gdzie mieści się Wasz salon?

To kwestie oczywiście indywidualnych preferencji. Yamaha jest bardziej efektowna, wyraźniej eksponuje skraje pasma. To urządzenia świetnie sprawdzające się w kinie domowym oraz mocniejszych, szybszych gatunkach muzycznych. Onkyo jest trochę równiejsze, bardziej analityczne. CO do cen, to proszę o zapytanie na priv, gwarantuję że oferta będzie atrakcyjna, szczególnie przy zakupie całego setu kolumn z elektroniką. Mieścimy się w Pabianicach, jesteśmy jednym z największym salonów niezależnych w Polsce, warto do nas przyjechać. Poza wyżej wymienionymi urządzeniami i kolumnami, na miejscu mamy ogromny asortyment produktów, które w komfortowych warunkach można przetestować.

Zapraszam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4HomeZgodzę się że to inne granie, z tego powodu mam R900 ale w Bronze 6 tez jest sporo basu. Nigdy bym nie przypuszczał że to są  kolumny po jasnej stronie - dla mnie bardziej takie to jakieś B&W. A jakie posłuchac żeby zrozumieć o czym mówisz ? Chodzi mi o takie ciepłe kolumny? Bo może faktycznie mamy inne punkty odniesienia 🙂

Moje QX2 są ciepłe według mnie, ale to podstawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chwile. Bo już możemy sobie coś wyjaśnić.

Ciepłe kolumny to nie kolumny które mają mało basu. Nigdzie nie napisałem że mają go mało.

Posłuchaj ELACa, Dali np serie Zensor, właśnie Missiony. Moim zdaniem to są cieple kolumny.

QX2 nie słuchałem. Słuchałem podłogowych ale rozumiem że to ten sam charakter grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...