Skocz do zawartości

Pierwszy sprzęt grający dla syna -


GleNinja

Recommended Posts

Witam

Powoli będę przymierzał się- do pierwszego zestawu grającego dla syna.

Póki co młody ma soundbara z samsunga - ale jako że lubi słuchać muzyki chciałem mu sprawić na urodziny coś lepszego

choć nie wiem czy nie przeginam - i nie lepiej kupić mała wieżę stereo :)

Kwota którą chciałbym przeznaczyć - max 3tyś

jakiej muzy słucha? głównie dance 

z czego będzie słuchać/ co będzie podłączone? Telewizor, dekoder satelitarny, konsola, komputer, USB

Przydało by się radio internetowe

 

Wstępnie myślałem o Amplitunerze Yamaha 485 - na plus połączenia HDMI

waham się jeszcze z amplitunerem stereo yamaha 303 

Kolumny brane pod uwagę to Pylon Audio Pearl 25 (duży plus że są w białym kolorze, które bardzo pasowały by do wystroju wnętrza)

 

jetem ciekaw waszych opinii - co o tym myślicie -  i same porównanie ampli vs amplituner stereo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witaj,

jeśli będzie to zestaw stereofoniczny i nie zamierzasz budować konfiguracji wielokanałowej, zdecydowanie odradzam amplituner wielokanałowy. W podobnych kwotach amplituner stereo zagra nieporównywalnie lepiej, a z brakiem złącz HDMI spokojnie poradzisz sobie.

Polecam pozostać przy kolumnach Pylon Audio Pearl 25, natomiast świetnym uzupełnieniem będzie amplituner Pioneer SX-N30AE. Zestaw taki zmieści się w założonym budżecie. Jeśli chcesz elektronikę Yamaha, to odpuść sobie podstawowy model R-N303D, spójrz przynajmniej na R-N402D, chociaż najlepiej R-N602.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy. Oczywiście w przypadku pytań jestem do dyspozycji. Przy zakupie zestawu oczywiście możesz liczyć na bardzo atrakcyjną cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, GleNinja napisał:

kino domowe mamy w dużym pokoju

u syna ma być w miarę poprawne stereo, ale chciałbym się zmieścić w 3tyś -  delikatnie budżet  jets możliwy do przekroczenia

 Yam 402 -   budżet będzie przekroczony chyba sporo :P

Wyślij mi zapytanie na priv, przygotuję indywidualną ofertę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, GleNinja napisał:

choć nie wiem czy nie przeginam - i nie lepiej kupić mała wieżę stereo :)

 

Mysle, ze mini wieza bedzie ok to tego typu muzyki czyli dance i podlaczenia tv, konsoli, komputera i dekodera. 

 

4 godziny temu, GleNinja napisał:

no właśnie  jakoś obawiam się o ten basik w monitorach i moc  

 

Moim zdaniem lepiej zakupic dobry subwoofer do tej mini wiezy, bo pewnie do sounbaru tez ma subwoofer i basu nie zabraknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, w przeciwieństwie do przedmówcy, że nadmiar basu ( w domyśle subwoofer) nie jest potrzebny w celu ukształtowania gustu młodego czlowieka. To powielanie utartych schematów, gdzie podstawą jest duża ilośc basu. To nienaturalne. Naturalny dźwiek nie zaglusza wszytkiego dudnieniem i łomotem. Słychać to aż za bardzo na codzień. Bas - owszem, ale nie za dużo i dobrze kontrolowany,  do czego zupełnie wystarczą kolumny. Pozdrawiam.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do poprzedników! Woofer nie jest sprzętem „pierwszej potrzeby” w 13m2 także według mnie fajne monitorki zagrają wystarczającym basem. Takie Q-acoustics 3020 czy 3020i można kupić w rozsądnych pieniądzach i dadzą sobie spokojnie radę.

Plus takie wszystkomające Onkyo

 

919D88F8-3FF8-48F1-949B-8C2741D96708.jpeg

Albo Cambridge- tylko do niego jeszcze Chromecast

AB5CC787-011E-4555-A587-72E03FE76B25.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no taka lepszejsza mini wieża też kosztuje 3tyś

to nie lepiej tyle kasiurki wyłożyć na yamahe (amplituner stereofoniczny) i Pylon pearl 25?

ewentualnie - monitorki - ale dobry monitor kosztuje tyle co ta podłogówka

 

postaram się niedługo porównać Pylon pearl 25 z  sensorami 3 -  a dawno nie porównywałem monitorów vs podłogówki

Q 3020 -  nie wiem czy tu blisko będą mieli na sklepie -  sensory 3 mają  bo już pytałem

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli go to interesuje to weź mu zestaw Pioneer SX-N30  + Magnat quantum 723 czy Shadow 203. Bedzie miał wszysko w jednym ( bt, wifi, radio internetowe, obsługe ze smartfona itd.) i niedużo drożej niż soundbar.

Ja swojemu chrześniakowi ( 10 lat ) kupiłem ostatnio Populele czyli takie Ukulele tylko,że ma podświetlane progi do nauki chwytów i łączy się z aplikacją na telefonie dzięki której można grać w różne gry i uczyć się grać coraz trudniejsze piosenki.  Moim zdaniem super pomysł na krzewienie muzyki a i zdolności manualne będą większe :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...