Skocz do zawartości

Pierwszy sprzęt grający dla syna -


GleNinja

Recommended Posts

46 minut temu, GleNinja napisał:

choć dalej się waham  czy do 12latka taki sprzęt jest odpowiedni - i to nie są moje "fanaberie" :)

Jeśli lubi muzykę, to na pewno zakup dla niego dobrego sprzętu nie jest fanaberią. Mój obecnie 11-letni syn, od dwóch lat użytkuje zestaw Yamaha RN500 + Mission M34i i uwzględniają to, ile muzyka znaczy w jego życiu, to nie jest on wcale dla niego za dobry.

A nawet jeśli teraz to będzie sprzęt trochę jeszcze na wyrost, to za parę lat już na pewno nie. Po co wydawać dwa razy? Raz, a dobrze wychodzi taniej.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 20.06.2019 o 00:50, 1Ender napisał:

Jak chcesz yamahe, szukaj używany wzmacniacz as 701, do tego Chromecast audio za resztę kolumny i przewody. Używana 701 można trafić za około 600-700 zł. 

Pozdrawiam 

600-700 zł za używana AS 701????? Matko, dzięki Bogu że sprzedałem 2 miesiące temu za tyle tylko z ,,1" z przodu. Nie wiem gdzie Ty to widziałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz Syta napisał:

Ale wtedy trzeba sobie dozamiatać do budżetu 

https://www.ebay.pl/sch/i.html?_odkw=rega+brio&_osacat=0&_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=mission+qx2&_sacat=0

Mission 1600 chwile temu Brio na Alledrogo było za 1800 -3500PLN z Chromecast Audio 500PLN ponad budżet - czego się nie robi dla dziecka🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GleNinja napisał:

no najpierw miał być soundbar JBL 3.1 -  ale kosztuje 2tyś, i pomyślałem, że być może warto troszkę dołożyć do 3tyś i kupić normalne kolumny i ampli stereofoniczny

choć dalej się waham  czy do 12latka taki sprzęt jest odpowiedni - i to nie są moje "fanaberie" :)

No to zrobiliście już progressss :) Jak dostanie amplituner, który będzie jak komputer, to chłopak będzie szczęśliwy. Dźwięk to jedno, a funkcja to drugie. RN 402, ma jeszcze apkę na tablecik, więc już w ogóle. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale pisałem wcześniej o takim wszystkomającym co mój syn używa no to się nie podobał 🙂

Jak lecimy w porządne stereo to zaraz 10KPLN będzie mało 🤣

Bo w tym biznesie tak jest, do pewnego poziomu dołożenie każdego 1000 jest przeskokiem o klasę w górę. Potem żeby przeskoczyć to już tych zer robi się więcej😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:

Jeśli lubi muzykę, to na pewno zakup dla niego dobrego sprzętu nie jest fanaberią.

 

I tu jest pies pogrzebany czy lubi muzyke i potrzebne mu stereo czy syna to pociaga. Ale to juz powinien wiedziec sam autor tematu?

4 godziny temu, GleNinja napisał:

no najpierw miał być soundbar JBL 3.1 -  ale kosztuje 2tyś,

 

Jezeli chodzi o soundbar to brat ma JBL BAR 5.1 (roznica do JBL BAR 3.1 to odlaczane glosniki boczne ktore mozna umiescic za sluchaczem) i powiem szczerze, ze bylem pozytywnie zaskoczony dzwiekiem. Fajne niskie zejscia i dzwiek ladnie sie rozchodzil w pomieszczeniu okolo 20m. Mozna narzekac na brak srednich tonow i brak stereofonii, ale wiadomo to nie jest stworzone do muzyki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 1Ender napisał:

Znajomy sprzedawał chyba za 650 zł poszła. 😁

Nie no luz tylko nie można mówić że sprzęt który obecnie nowy kosztuje ok. 2300zl kupi się z używki za 600-700zł bo o ile śledziłem rynek pod kątem tego modelu to ceny oscylują wokół min. 1500zł (chyba że po jakimś modelu czołg przejechał). AS 501 znalazłem za min 950zł, gdzie średnia cena na dziś dzień  wynosi ok. 1200zł.

Podawajmy ceny REALNE, gdzie ,,ktoś" ma w danych $ do wyboru do koloru, a nie cenę, ktora jest EWENEMENTEM - był taki 1 model i to poza A i O.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miras23 ale żeby to zrobić nie trzeba się logować na forum tylko wsiąść w samochód 🙂 a skoro taka droga została wybrana to staramy się wyjść na przeciw oczekiwaniom 😊 Choć według mnie dla młodego człowieka najważniejsza będzie funkcjonalność i może wygląd... chyba że zdążył się osłuchać na sprzęcie Taty i pobudził w sobie audiofilskiego bakcyla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miras - być może są wyjątki i dzieciaki w tym wieku są w pełni świadome czego chcą itd.

Mój dzieciak do nich nie należy, i szukałem rad w oparciu o wasze podejście audio do swoich własnych dzieci, jak wy rozwiązujecie ten problem

 

Ty myślisz, że 10 letnie dziecko będzie po odsłuchu w salce dokładnie wiedziało że np denon gra spokojnie,  onkyo jest do kina - a np tannoy gra spokojnie  a klipsch wymiata górą?  bardzo odważne oświadczenie. Moje ponad 10letnie doświadczenie w sprzedaży m in. dzieciakom sprzętu audio mówi zupełnie co innego - ale szkoda sie rozwodzić.

Za moich czasów prym wiodły wieże panasonica - dla bardziej wybrednych były yamahy i denony - ale 2-3 razy droższe. Teraz sprzęt to nie tylko audio ale również cała reszta możliwości

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci z doświadczenia 

12 latek nie doceni takiego sprzętu. Mówię tu o propozycjach lepszej półki. Jakbyś z nim poszłam do sklepu to powie ci że woli ta LG albo tamtego Sony bo mruga i takie tam.

Ale za 4 lata zacznie zauważać różnice.

Pytanie zatem na jak długo chcesz mu kupić sprzęt. Jeśli na dłuższy okres to moim zdaniem jest ok. Jeśli na krótko to kup mu teraz świecące LG a za 4 lata wrócicie do tematu z 4 tysiącami i będzie w czym wybierać na bardzo długo. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, S4Home napisał:

świecące LG

dyskoteka odpada :)

na zamówienie będzie do niego robiony specjalny mebelek RTV -na TV i audio - i jak już wybiorę tak będzie :P

tzn  bardzo podobny mebelek - już tak młodzieżowo chce mu zrobić

 

Dlatego się tak dopytuję - sam mam w miare dobry sprzęt - więc byłbym bardzo niedobrym tatą - gdybym mu kupił jakieś plastikowe pierdzikółko

stolik02.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Powiem ci z doświadczenia 

12 latek nie doceni takiego sprzętu. Mówię tu o propozycjach lepszej półki. Jakbyś z nim poszłam do sklepu to powie ci że woli ta LG albo tamtego Sony bo mruga i takie tam.

Ale za 4 lata zacznie zauważać różnice.

Pytanie zatem na jak długo chcesz mu kupić sprzęt. Jeśli na dłuższy okres to moim zdaniem jest ok. Jeśli na krótko to kup mu teraz świecące LG a za 4 lata wrócicie do tematu z 4 tysiącami i będzie w czym wybierać na bardzo długo. 

Pozdrawiam

Tutaj muszę się zgodzić. Jak miałem 16 lat, dostałem od ojca zestaw: JBL E100 + H/K 3480. Podobało mi się i się cieszyłem. Choć świadomość, tego co mam nie była za wysoka... 10 czy 12 latek nie doceni więc tego, chyba że człowiek będzie doroślejszy niż na swój wiek, ale pamiętajmy to jeszcze młody człowiek.

Edytowano przez Miras23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za gówniarza dopiero mając około 16 lat zacząłem rozglądać się za audio. Wtedy sam. Ale ceny rzedu tysięcy były dla mnie abstrakcja. 😛 dobrze że działała prężnie wtedy giełda elektroniczna w Krakowie :) używane wzmaki były łatwo dostępne. I tam właśnie kupiłem swój pierwszy. Za wlasno zarobione pieniądze. 

Jeśli twój syn bardziej docenią audio to mu wydaj ta kasę. Ale nie zdziw się że nie siedzi na kanapie i nie słucha muzyki jak ty. Tylko albo gra a muzyka leci w tle albo ogląda tv. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się zaczeło kiedy znalazłem na strychu coś podobnego do tego na zdjęciu. Gramofon się nie obracał i kale głośnikowe były przecięte. Samo rozbieranie , poznawanie jak działa i naprawa była chyba nawet ciekawsza niż składanie. "Wieża" była też pęknięta więc sklaiłem ją do okoła taką niebieską taśmą, dzięki temu wyglądała nowocześnie. Mój brat był starszy i miał w tym czasie wieżę Sanyo z obracanym talerzem ( zmieniarką ) na 5 płyt CD. Normalnie kosmos :D 

Myślę, że jeżeli mu się spodoba to złapie bakcyla ale nie zdziw się jeżeli nie pyknie :)

gramofon-dual-kaseta-radio-przegywarka-2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze inny pomysł na wzmacniacz. Mały gabarytowo lecz bardzo dobrze grający wzmacniacz cyfrowy SMSL Q5 pro  i do tego Chromecast Audio. Jest robiony w trzech wersjach kolorystycznych ( z czarnym, srebrnym lub złotym frontem ). Bardzo dobrze wykonany.  Można go podłączyć do komputera i TV dzięki wejściom cyfrowym. Chromecast załatwia sprawę radia internetowego, streamingu a sieci lub plików lokalnych z poziomu smartfona lub komputera. Do niego można podłączyć wspomniane wcześniej Pylony Pearl 25 lub nieco droższe lecz bardziej zaawansowane Kef Q350 ( są produkowane białe ). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, MobyDick napisał:

Może jeszcze inny pomysł na wzmacniacz. Mały gabarytowo lecz bardzo dobrze grający wzmacniacz cyfrowy SMSL Q5 pro  i do tego Chromecast Audio. Jest robiony w trzech wersjach kolorystycznych ( z czarnym, srebrnym lub złotym frontem ). Bardzo dobrze wykonany.  Można go podłączyć do komputera i TV dzięki wejściom cyfrowym. Chromecast załatwia sprawę radia internetowego, streamingu a sieci lub plików lokalnych z poziomu smartfona lub komputera. Do niego można podłączyć wspomniane wcześniej Pylony Pearl 25 lub nieco droższe lecz bardziej zaawansowane Kef Q350 ( są produkowane białe )

Dorzucam do tego Topping MX3 i SMSL AD18 bo są już  z bluetooth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...