Skocz do zawartości

Starszy Technics


tropiek

Recommended Posts

Witam

To moja pierwsza wizyta tutaj i w sumie nawet nie jestem pewien czy to dobre miejsce na tego typu post :)

 

Posiadam zestaw Technics, troche starszy, model... no wlasnie… ST-CH505, SE-CH505A, RS-CH505, SL-CH505. Do tego kolumny SB-CH515A.

O taki:

https://www.google.com/search?q=technics+ST-CH505&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi5xfGhz_fiAhXF34UKHYTAB0EQ_AUIECgB&biw=1920&bih=1087#imgrc=eIX8HouYLeYj5M:

 

Nie jestem znawca dzwieku, audiofilem, ale wiadomo, lubie posluchac dobrego brzmienia.

Ze sprzetu samego w sobie jestem zadowolony. Nie psuje sie, wyglada super.

Niestety jakosc dzwieku jest... no, gorsza niz oferuja to nawet proste nowe modele.

I tu rodzi sie pytanie: czy jestem w stanie uzyskac z tego sprzetu lepszy dzwiek, na poziomie akceptowalnym, dorownujacym jakosciowo dzwiekowi ze sprzetu z aktualnej sredniej polki ?

Tak wiem, „lepszy dzwiek” to pojecie wzgledne, ale nie wiem jak to lepiej wytlumaczyc :) Chodzi mi o uzyskanie dwieku w jakosci aktualnych amatorskich standardow.

Domyslam sie ze jedyna opcja jest wymiana kolumn. Ale czy to cos da? Moze poprostu sprzet tej klasy nie jest juz w stanie wydusic z siebie nic lepszego.

Co myslicie ?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to ze starym technicsem - zepsuć się nie chce, wywalić szkoda :) - ja swojego też nie wywaliłem tylko dałem ojcu - i teraz u niego dzielnie walczy.

Masz rację - to już wiekowy sprzęt i odbiega jakością dźwięku -  wzmacniacz klasy H+    już swoje najlepsze lata ma za sobą :)  (chyba) :)

Tylko pytanie czy szukasz miniwieży (do mniejszego pomieszczenia i cichszego odsłuchu)-  czy jednak dobre klasyczne stereo - do większego pomieszczenia i czasem mocniejszego grania :)

dobra miniwieża to 2-3tyś zł,  dobre stereo   4-6 tyś zł - 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

określ budżet

podaj wymiary pomieszczenia

czego oczekujesz / na czym ci zależy

jakiej muzy słuchasz

 

i na pewno dostaniesz kilka rad i propozycji od zaprzyjaźnionych firm

ponieważ  sprzęt audio zazwyczaj ludzie rzadko wymieniają - kup raz a dobrze-  zainwestuj więcej  a będziesz zadowolonym słuchaczem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...