Skocz do zawartości

Amplituner który lepszy


poroszek9

Recommended Posts

Witam. Wczesniej pytałem się jaki kupić soundbar do muzyki ale wszystkie odpowiedzi były takie same - soundbar nie nadaje się do muzyki. Dostałem odpowiedź żebym kupił kolumny i amplituner. Więc mam pytanie który wybrać do Kolumn Polk T50. Yamaha HTR 2071 czy Denon AVR X250 BT. Potem mam zamiar kupić resztę zestawu czyli głośnik centralny, głośniki podstawkowe i subwoofer. Proszę o szybką odpowiedź. 

Edytowano przez poroszek9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2019 o 09:07, S4Home napisał:

Żaden z tych. To najsłabsze amplitunery kinowe. 

Do stereo Pioneer a30 od razu je pokona. 

A jeśli chcesz podłączyć także kino domowe to licz się z wydatkiem na Onkyo 686 czy Yamahę 685 

Po pierwsze nie kupię wzmacniacza ponieważ mam potem zamiar kupić resztę zestawu. 

Po drugie czego nie mają te amplitunery które ja podałem a co maja te amplitunery które zostały podane przez S4Home. Zależy mi aby amplituner miał BT. 

Mówię jeszcze raz mam 15 zaraz 16 lat, mam ograniczony budżet i nie jestem melomanem. Ma mi to służyć do posłuchania muzyki z eska lub yt a nie słuchania koncertów. 

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sobie pośrednio odpowiadasz na postawione przez siebie pytania. Amplitunery KD nie zostały przede wszystkim stworzone do słuchania muzyki, a już na pewno nie te z najniższej półki. Skoro po raz kolejny podkreślasz, że 

1 godzinę temu, poroszek9 napisał:

Ma mi to służyć do posłuchania muzyki z eska lub yt a nie słuchania koncertów. 

to tym bardziej niezrozumiałym jest ładowanie się właśnie w budżetowy ampli KD. Wzmacniacz stereo w tych samych pieniądzach będzie niósł za sobą znacznie więcej jakości brzmienia.

Kolejna rzecz, mając na uwadze troskę o Twój budżet, tańszym będzie zakup 2 kolumn do stereo, niż 5 kolumn + subwoofera do kina, z którego (przynajmniej tak wynika z dotąd przekazanych przez Ciebie informacji) nawet nie wykorzystasz. Samo BT, czy inną łącznośc bezprzewodową, można zapewnić innym urządzeniem.

1 godzinę temu, poroszek9 napisał:

czego nie mają te amplitunery które ja podałem a co maja te amplitunery które zostały podane przez S4Home

mają lepszą jakość brzmienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Markcox napisał:

sam sobie pośrednio odpowiadasz na postawione przez siebie pytania. Amplitunery KD nie zostały przede wszystkim stworzone do słuchania muzyki, a już na pewno nie te z najniższej półki. Skoro po raz kolejny podkreślasz, że 

to tym bardziej niezrozumiałym jest ładowanie się właśnie w budżetowy ampli KD. Wzmacniacz stereo w tych samych pieniądzach będzie niósł za sobą znacznie więcej jakości brzmienia.

Kolejna rzecz, mając na uwadze troskę o Twój budżet, tańszym będzie zakup 2 kolumn do stereo, niż 5 kolumn + subwoofera do kina, z którego (przynajmniej tak wynika z dotąd przekazanych przez Ciebie informacji) nawet nie wykorzystasz. Samo BT, czy inną łącznośc bezprzewodową, można zapewnić innym urządzeniem.

mają lepszą jakość brzmienia

Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Zapomniałem dodać że mam również zamiar oglądać filmy. Ogólnie muzyka/filmy 50/50. Jeszcze raz przepraszam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dołożysz 500 złotych możesz kupić wzmacniacz Pioneera a 40 AE, do którego możesz bez problemu podłączyć TV, konsole czy co tam jeszcze zechcesz. Dźwięk na 100% będzie lepszy od tych amplitunerow a na przyszłość, kiedy dozbierasz trochę pieniędzy będziesz mógł go połączyć z jakimś bardziej sensownym ampem AV i rozbudować swój system. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra jeśli masz 16 lat to obojętne. 

Masz jeszcze czas żeby zapoznać się ze sprzętem i w dorosłym życiu wybrać coś innego.

Co mają? A czego tamte nie? 

Skoro bt jest tu i tu 

Powiem ci tak

Cinquecento w dużym mieście jest szansa że dojedzie do celu tak samo szybko jak Mercedes klasy E. Jednego kupisz za 1000 zł drugiego za 150 000. To tak z grubsza. W amplitunerach różnice też są. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...