Skocz do zawartości

Jakie kabelki głośnikowe?


Nowy123

Recommended Posts

Siemka

Od grudnia 2018 jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu heco aurora 700 i magnat nr 780  kupionego po wcześniejszych odsłuchach domowych, źródłem jest malina z hifiberry digi+pro i pliki FLAC z dysku podpiętego po USB do maliny jak również Spotify na zmianę z tidal HiFi. Malina podpięta kabelkiem coaxialnym bliżej nie znanej marki kupionej na allegro za ok 50zł do daca w magnacie. Magnat połączony z kolumnami kablem kimber 4pr do górnych zacisków.

Chciałbym uzyskać jeszcze lepszą scenę tak żeby dźwięk bardziej odrywał się od kolumn chociaż i tak nie jest źle lecz zastanawiam się czy zastosowanie innego kabla coś zmieni?

Nie chciał bym zbytnio ingerować w brzmienie ponieważ ogólny charakter bardzo mi odpowiada.

Dzięki za wszelkie rady.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 godzin temu, Nowy123 napisał:

Chciałbym uzyskać jeszcze lepszą scenę tak żeby dźwięk bardziej odrywał się od kolumn chociaż i tak nie jest źle lecz zastanawiam się czy zastosowanie innego kabla coś zmieni?

Raczej "pochodź z kolumnami po pokoju i postaraj się pozmieniac akustykę w pokoju.

Kable to ślepa uliczka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Koledze prześledzić wątki dotyczące kabli, kolumn w podobnej cenie i wzmacniaczy, poczytać recenzje (tak wiem, że czasami są opłacane). Kabli jest jak szarych myszy. Ciężko jednoznacznie stwierdzić a męczące staje się ciągłe doradzanie. Skoro brzmienie Ci odpowiada to po prostu słuchaj a jeśli wierzysz, że okablowanie poprawi dotychczasowy dźwięk to po prostu wypożycz i przekonaj się sam. Ja proponuję Ci zasilający w cenie 1000zł z wtykami i głośnikowy za drugie tyle i wtedy wyciągniesz ze sprzętu wszystko z czego jesteś zadowolony. Ale zaraz będzie, że za drogo, że nie słychać itd. itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za odpowiedź.

Myślałem o kwotach rzędu 70-100zł za metr. Problem w tym że nie wiem w jaki kabel celować żeby uzyskać efekt o którym piszę powyżej i czy to w ogóle możliwe. Wiem że musiałbym sam to sprawdzić odsłuchując ale po prostu potrzebuję jakiś typ.

Piotrze czy wypożyczanie kable? Sprzęt kupowałem u was oczywiście.

 

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Raczej "pochodź z kolumnami po pokoju i postaraj się pozmieniac akustykę w pokoju.

Kable to ślepa uliczka

Wysunięcie kolumn do przodu znacznie poprawia efekt, sprawdzałem ale wolałbym żeby stały w jednym miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wysunięcia kolumn do przodu nie ma szans na oderwanie się dźwięku czy scenie. Podobnie jak TV stojący między kolumnami czy stolik kawowy przed odsłuchem. Zdaję sobie sprawę, że często pokój służy też do innych celów (gościnnych) i wtedy najlepsze ustroje na nic się zdają.

Miałeś 4PR Kimbera to spróbuj 4VS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Nowy123 napisał:

 

Wysunięcie kolumn do przodu znacznie poprawia efekt, sprawdzałem ale wolałbym żeby stały w jednym miejscu.

Czyli jesteś idealnym "targetem" dla kablofilów

Po jakimś czasie zreflektujesz się że kasa poszła w błoto a ty jesteś w tym samym miejscu ale z chudszym portfelem. Takich przykładów trochę jest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nowy123 napisał:

Wysunięcie kolumn do przodu znacznie poprawia efekt, sprawdzałem ale wolałbym żeby stały w jednym miejscu.

A ustawienie kolumn na kamiennych podstawach które podkleisz filcem? Wtedy można wysuwać kolumny na odsłuch do przodu i wsuwać na miejsce. Właśnie tak zrobiłem, żeby wsunąć na miejsce nawet się nie schylam tylko nogą popycham za krawędź granitowej podstawy, sekund 5 i stoi na miejscu . Nie jestem fanem przesuwania i półśrodków ale to nie uprzykrza mi życia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Nowy123 napisał:

Czyli za przestrzenność odp.wysokie tony? To będzie problem bo nie potrzebuję góry, lubię głęboki dźwięk bez ostrości ale chciałbym polepszyć trochę stereofonię.

Z mego doświadczenia , postawienie kolumn na kolcach dawało sporo przestrzeni , odpowiednie wysunięcie i ustawienie. Potem lampy sterujące , góra , górze nie równa , chodzi o inną prezentację - odpowiedni dac także może to poprawić , o ile kolumny dadzą radę więc najpierw nimi się pobaw i sprawdź czy są podatne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Nowy123 napisał:

Kurde przypomniało mi się, jak odsłuchiwalem kolumny z magnatem i porównywałem go z nad 356 miałem daca magic 100 i chyba ty mi radziłeś żeby spróbować podpiąć zewn.daca pod magnata i wtedy pamiętam , że dźwięk był bardziej swobodny, może tędy droga?

No tak Ci pisałem wtedy ;)  testowałem dac magica z ampli KD i było czuć z 2x większą scenę , lepszą separację i ogólnie bardziej wyrównany dźwięk. Może warto wypożyczyć i sprawdzić ponownie , ew. dozbierać na trochę lepszy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nowy123 napisał:

Jak byś opisał różnice w dźwięku z podstawkami i bez?

Tak samo dobrze. Dwie zasadnicze sprawy to: odkurzacz jak odkurza to nie wjeżdża na cokół i dzięki temu nie uszkodził mi kolumn, druga to możliwość przesunięcia do przodu jak chce sobie posłuchać muzyki. Nie podejmuje się opowiadania o zmianie barwy, oczywiście się zmieniła odkąd mam te R900 ale bardziej za sprawą samego wygrzania kolumn a nie granitu. Jedno na co zwróciłem uwagę to mniejsze rezonansu w pomieszczeniu przy wyższych poziomach głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...