Skocz do zawartości

Jakie kabelki głośnikowe?


Nowy123

Recommended Posts

Witam

Niby chodzi o kable,ale zacząłbym od testu innej nakładki zamiast digi+pro.,lub przynajmniej od zasilania liniowego maliny i nakładki osobno.

Proponuję przetestować digione signature z zasilaniem liniowym.Żadne kable Ci tego nie dadzą 😉Miałem hifiberry,allo boss,digione.Finalnie jest digione sig zasilane studer900 , osobno malina i signature.

Jest prawdziwa scena oraz oderwanie dźwięku od kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dnia 28.06.2019 o 11:55, Mar Ka napisał:

Nie wiem jak z innymi nakładkami,ale przy signature,która z zasilaniem impulsowym gra bardzo dobrze.Po zmianie na liniowe jest jeszcze lepiej.

Kupiłem gotową płytkę studer900+toroid 2x9V.Całość wyszła ~200pln.

A jak ta nakładka gra na standardowym zasilaniu porównując do hifiberry digi+pro?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O porównanie ciężko mi teraz,ale u mnie hifiberry nie przypadło mi do gustu,chociaż podchodziłem do niej 2x,tzn dwa razy kupiłem i oddałem.Za pierwszym razem,nie spodobało mi się brzmienie, które faktycznie może być czasem za ostre.Pomyślałem,że malina to jednak zła droga.

Nie umiem dobrze opisać po audiofilsku😉

Z perspektywy testu tych nakładek napisałbym jednak:

1.Hifiberry digi+pro,ostro gòrą,dolne pasmo bez kontroli.Wypadła u mnie najgorzej,dwa podejścia zakończone niechęcią.

2.Allo Boss,przyjemne granie, dociążony dòł,ale zaczęły mi uwierać "gasnące" szczegóły dalszych planów.Brak smaczkòw muzycznych,słuchanie dla słuchania bez delektowania się głęboką zawartością

3.Allo digione,tu już było to czego brakowało w Boss ale w zamian zabrakło dociążenia dołu.Natomiast świetna scena,separacja instrumentów.Karta zatrzymała się u mnie na miesiąc.Wiedziałem już, że następnie będzie signature,a jak nie wniesie zmian to wracam do digione.

No i tu już było to, kolumny naprawdę znikają przy niej, nawet na zasilaniu impulsowym(nie musi być głośno,a kolumny mam zdecydowanie za duże do pomieszczenia).Bardzo dobre dociążenie dołem w przeciwieństwie do digione.

Zasilanie liniowe wniosło ciekawszy i różny bas oraz ogólne wygładzenie brzmienia.Poprawiła się i tak bardzo dobra scena oraz prezentacja dźwięku, który naprawdę może się podobać.

Nie twierdzę, że u Ciebie signature będzie naj rozwiązaniem, jednak uważam że warto posłuchać,cena jest adekwatna do poziomu prezentowanego dźwięku i jeżeli dużo wymagasz,to może to być właśnie to😉

Pozdrawiam

P.S.Dodam jeszcze,że nie posiadam coaxiala z prawdziwego zdarzenia,tylko słucham na jakimś tanim kabelku AV.Przymierzam się właśnie do zakupu czegoś w sensownej kwocie.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę że mam podobne wrażenia, testowałem digione ale mialem wrazenie braku tego dociążenia dołu właśnie i dlatego wrociłem do digi+pro wszystko na standardowym zasilaniu. Jeśli signature gra tak jak piszesz to może to być to. 

A powiedz mi jeszcze czy signature musi być oddzielnie zasilana, czy jeden zasilacz uciągnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być oddzielnie zasilana,są dwa gniazda usb-c.Z tym zasilaniem,to początkowo miałem dwie standardowe ładowarki impulsowe 5v (1,5-2A czy jakoś tak).

Zasilaniem nie przejmował bym się za bardzo na początku.W późniejszym etapie jednak warto pomyśleć o zasilaniu liniowym, chociaż dla czystej strony,czyli signature.Brudna strona (malina) może być zasilana impulsowym.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mar Ka napisał:

Musi być oddzielnie zasilana,są dwa gniazda usb-c.Z tym zasilaniem,to początkowo miałem dwie standardowe ładowarki impulsowe 5v (1,5-2A czy jakoś tak).

Zasilaniem nie przejmował bym się za bardzo na początku.W późniejszym etapie jednak warto pomyśleć o zasilaniu liniowym, chociaż dla czystej strony,czyli signature.Brudna strona (malina) może być zasilana impulsowym.

Ok ale na zdjeciach tej nakładki widać dwa gniazda do zasilania rpi power i clean power to oba zasilacze podłączyć do nakładki czy jeden do rpi3 a drugi do clean power.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ok, dzięki za wyjaśnienie. Muszę to przemyśleć, trochę mnie przeraża ilość kabli i zasilaczy, trzeba coś wykminić aby to jakoś zakamuflować a może jeden zasilacz na dwa kable? Chyba kiepski pomysł bo chodzi o to żeby rozdzielić pewnie zasilanie czystej i brudnej strony, dobrze myślę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam ten sam dylemat,tzn zaadaptowałem "opakowanie" na transformator toroidalny,nie mam pomysłu jeszcze jak zabudować resztę w jednej lub w dwóch obudowach.Teraz nie wygląda to pięknie,ale jest w trakcie budowy 😂 Będę miał chwilę, wrzucę fotki.Sig z maliną w akrylu,wygląda jak wygląda.Kwestia gustu,mi się podoba. Prawdopodobnie zostawię osobno zasilanie gdzieś schowane z wyłącznikiem do okazjonalnego wyłączania. W opakowaniu z recyklingu mam toroid, zasilacz niestety luzem tymczasowo.Najchętniej jednak chciałbym opakować całość właśnie w transparentnym akrylu,nie znalazłem jeszcze niestety odpowiedniej obudowy.

Zapewniam,że gra lepiej niż wygląda 😂

IMG_20190702_193240.jpg

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Nowy123 napisał:

Na audiostereo coś mi mignęło że ktoś się kiedyś doktoryzował nad jakimś streamerem zagląda do środka a tam co? malina.

Jeżeli mówicz o streamerze Pro Ject Stream Box S2 Ultra to producet tego nawet nie ukrywał że powstał na bazie maliny, tylko całkiem mocno jeszcze obudowanej różnymi układami, które robią różnicę.

jest całkiem fajny tylko zdecydowanie za drogi 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kuba8911 napisał:

Przy cenie 7pln/mb chyba nie ma co specjalnie wymagać jak i rozkminiać opłacalność.Wizualnie wygląda lepiej od niejednego kabelka w markecie o podobnej cenie zakupu.Przy twoim systemie będzie doskonały 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, slaw0001 napisał:

Jeżeli mówicz o streamerze Pro Ject Stream Box S2 Ultra to producet tego nawet nie ukrywał że powstał na bazie maliny, tylko całkiem mocno jeszcze obudowanej różnymi układami, które robią różnicę.

jest całkiem fajny tylko zdecydowanie za drogi 

Z tego co pamiętam to wykorzystują w nim Raspberry Compute Module, więc całą resztę musieli zaprojektować.

Mało tego, oprogramowanie to dedykowana wersja Volumio :) Jak komuś szkoda wydawać 10zł na apkę do Volumio to wystarczy ściągnąć darmową do stram-boxa i też będzie działać... :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...